| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Проблем с ключ-превключвател на радио Sanyo  (Прочетена 775 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Entusiast

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 7
Здравейте и в тази тема,
Имам проблем с Ключ тип потенциометър за смяна бандовете на късите вълни на радио Sanyo RP8880. Радиото е почти 40 годишно, ако тази информация е от помощ. Както превключвах, ключа заяде, аз понапънах малко и се чу изщракване. Сега се движи много леко, без да запъва, превключва много меко, направо песен, но има и един малък проблем....честотите не се сменят вече и радиото сега работи само на SW2. Ключа е петстепенен. Тук няма да искам съвет за отремонтиране, защото аз едва ли ще се справя, а направо ще питам, дали има някой съфорумец от ловешкият регион, който би могъл да се заеме с ремонта на ключа? Ако има такъв сред Вас, моля да ми пише на лични или под този пост. Също се питам, ако ключа е за смяна, дали смяната може да бъде извършена с ключ, който мога да закупя от всеки магазин за електроника или трябва да е от абсолютно същото радио? Защото ако е последното, май яко удрям на камък. Става дума за ключа отдолу и вдясно на снимката, разграфен с SW/1,2,3,4,5.
Поздрави

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
1 Отговора
2395 Прегледи
Последна публикация 11 Октомври, 2015, 03:02:22
от ivcho1996
2 Отговора
1071 Прегледи
Последна публикация 29 Април, 2016, 19:31:23
от monti
4 Отговора
2121 Прегледи
Последна публикация 22 Август, 2019, 15:36:44
от GRIDLIC
12 Отговора
1713 Прегледи
Последна публикация 21 Юли, 2020, 13:46:41
от shri
22 Отговора
2722 Прегледи
Последна публикация 03 Ноември, 2021, 18:22:23
от NHB

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |