| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Поредната ми измишльотина.  (Прочетена 2569 пъти)

0 Потреб. и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
Поредната ми измишльотина.
« -: 27 Януари, 2017, 16:19:59 »
Като  цяло - нищо особено, ама на мен си ми харесва.
Идеята: - Активно озвучително тяло за кола + малко доработки.
Доработката е модулче с радио и МП 3, и допълнително мрежово захранване, за крайното стъпало - tda 7492, и дупка да може да се ръгне допълнителен източник на сигнал - микрофон, китара, лаптоп и т.н.
Като екстри - модулчето си има дистанционно и може да приема bluetooth данни от мобилен тел.
Понеже не съм добър разказвач, още повече фотограф - слагам това което можах да наснимам, ако някой му е интересно - да пита.  :drinks:

Омраз!

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3325
  • Населено място: София
Re: Поредната ми измишльотина.
« Отговор #1 -: 27 Януари, 2017, 16:46:59 »
Чудно изглежда.
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 963
  • Населено място: София
Re: Поредната ми измишльотина.
« Отговор #2 -: 27 Януари, 2017, 17:14:40 »
яко ! от шперплат ли е ?

Неактивен rkounev

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 542
  • Населено място: София
Re: Поредната ми измишльотина.
« Отговор #3 -: 27 Януари, 2017, 18:45:45 »
Прекрасен "дръжкофон".
Ако искаш утре мога да ти изровя и дръжка.
Да го слушаш с кеф :drinks:

Неактивен gruyo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 281
  • Населено място: София
  • Конювишки джентълмен
Re: Поредната ми измишльотина.
« Отговор #4 -: 27 Януари, 2017, 19:01:26 »
И ся  га  му  турнеш онуймити акумулаторче  78 Ач  има да   пеее   2  месеца  и више   :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: Рай за циганята  .Готино е !! :dedmoroz: :dedmoroz: :dedmoroz: :dedmoroz: Таквоз  му  тури
Удрииии!!

dakata.radio

  • Гост
Re: Поредната ми измишльотина.
« Отговор #5 -: 27 Януари, 2017, 21:11:28 »
Интересно се е получило. :)

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
Re: Поредната ми измишльотина.
« Отговор #6 -: 27 Януари, 2017, 22:19:48 »
яко ! от шперплат ли е ?
MDF - идеята е все пак да е мобилно, т.е. да може да се носи, и по възможност - от сам човек. Само дето заради тъпата ми кратуна, че се изциганих да купя друго крайно стъпало, се наложи да набутам и инвертор който да захранва крайното стъпало от 12 волтовата инсталация на колата...
Ум царува, ум робува, Ум белия делфин - другия път ще знам.  ???
Иначе теглото е 12 кила - засега. 

И ся  га  му  турнеш онуймити акумулаторче  78 Ач  има да   пеее   2  месеца  и више   :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: Рай за циганята  .Готино е !! :dedmoroz: :dedmoroz: :dedmoroz: :dedmoroz: Таквоз  му  тури
Ник, идеята беше да прилича на едновремешен дръжкофон, и понеже не се сетих какво да сложа на мястото на касетата и ... ръгнах спектроанализатора...
Можеше и цифров осцилограф...   :D
Следващото ще е или с 'чистачки' или цялото в светодиоди - тип 'циганска мечта'.  :D
Колкото до акумулатора - тоя на бус-а дано му стигне - 100А, ако ли не ще си помъкна дизелчето да го захранва - колко му е !  :blum1:
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
За дръжка и аз се бях замислил, ама едно приятелче обеща да изрови от тавана си едновремешен дипломатически куфар, та надявам се да го доукрася.   :D
Омраз!

Неактивен gruyo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 281
  • Населено място: София
  • Конювишки джентълмен
Re: Поредната ми измишльотина.
« Отговор #7 -: 27 Януари, 2017, 22:38:33 »
 :dedmoroz: :dedmoroz: :dedmoroz: :dedmoroz: :dedmoroz: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :empathy: :empathy: :empathy: :rofl2: :rofl2: :rofl2: :rofl2: :rofl2:
Удрииии!!

Неактивен ivcho1996

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 149
  • Населено място: София
Re: Поредната ми измишльотина.
« Отговор #8 -: 27 Януари, 2017, 23:12:37 »
Екстра е станало,може ли да кажеш каква му е мощността или поне колко вата са говорителите.Сетих се,че някъде имах една дръжка от калорифер (български),по спомен беше гумена (каучукова) черна с метални пластини за захващане от двете страни.Утре ще я потърся (ако не съм я дал),ще я снимам и ако ти хареса е твоя. :hi:






Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
Re: Поредната ми измишльотина.
« Отговор #9 -: 28 Януари, 2017, 05:25:38 »
E, мощността е ясна - (tda 7492) 2х50 вата, или поне толкова дават по каталог за интегралчето, което ползвах за крайно. Толкова дават и като мощност за високоговорителите.
За това кое колко е коректно вече е друго - след усилване над 70-80% е кривоч и трещене, но се надявам да не ми се нала да го ползвам дотам.
До 10-15%  усилено звукът е добър, мек и приятен с добра плътност, и това ме устройва напълно.
Не съм му правил характеристика обаче, защото не ми се разбутва бунището да вадя осцилографи, микрофони, генератори... пък и няма смисъл. За една парти-дрънкалка...  По-нататък, когато почна мраморните тонколони ще е по-интересно.  ;)
Дръжки най различни има и в нашето 'Ковко" или в  'Румик', но аз исках да сложа такава дето се сгъва, да не ми стърчи в багажника на колата - нали мястото му ще там, все пак...   :)
п.п. Ники, разбрах те напълно, ама ... 'Всеки има право на лош вкус" - са казали хората. Пък и ние - тия от групата с психически отклонения се радваме на шаренко, бро! "Важното е да сме живи и здрави"  :drinks:
Омраз!

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Re: Поредната ми измишльотина.
« Отговор #10 -: 28 Януари, 2017, 08:19:54 »
Аз на комбото на сина ми сложих дръжка от стара чанта за лаптоп. Понеже все на "ремък" ги нося тия торби, дръжките им само прашолясват, а иначе са като нови. И за тонколони могат да се ползват, въобще добър вариант са. А,да, голям майтап! Миналата година слизаме от автобуса от летището в Париж с жена ми, един калдаръм стотина метра по брега на Сена до улицата- паваж. И се строшиха две от колелцата на куфара. Как съм го мъкнал до метрото- аз си знам. После купих руг, но стария- о, стария го разфасовах! Прибрах му дръжките, подплатата и още нещо- в една торбичка са, за ей такива случаи. Дръжките са с пружинки, много удобни.....
DRL  модули за всички видове автомобили!

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Поредната ми измишльотина.
« Отговор #11 -: 28 Януари, 2017, 11:52:17 »
Добре е станало. По повод модулчето което наричаш „спектрален анализатор“ би ли ми казал от къде е и с какви интеграли е изпълнено. Защото рядко тези модулчета са истински спектрални анализатори, обикновено са си чисти елементаризирани „осцилоскопчета“ т.е. еквивалент на визуализацията Scope на някой плеър. Това е лесно реализуемо. А ако трябва всяко стълбче да отговаря на определена честота трябва или мощен процесор с бързо АЦП (много малко вероятно) или да има аналогови лентови филтри за отделните честоти (също невероятно гледайки какво има по платката) така че и в момента „дръжкофончето“ без дръжка е с „цифров осцилоскоп“. Но в това няма лошо, нали трябва нещо да светка там, пак е готино, не е нужно да е спектрален анализатор. Между другото е лесно, запиши на SD карта или флашка и му пусни тон 1 килохерц. Ако светнат всички стълбчета е ясно че не е спектрален, ако светне само едно или няколко стлбчета в средата значи е спектрален.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Private

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 34
  • Населено място: София
Re: Поредната ми измишльотина.
« Отговор #12 -: 28 Януари, 2017, 15:03:59 »
По повод модулчето което наричаш „спектрален анализатор“ би ли ми казал от къде е и с какви интеграли е изпълнено.

> КИТ K165 АУДИО АНАЛИЗАТОР с LM3915



...аналогови лентови филтри за отделните честоти...
Добро решение с  всички екстри :),  ама авторът не споделя схеми и подробности :( :

> 10 band audio spectrum analyzer with 400 LED

« Последна редакция: 28 Януари, 2017, 15:20:43 от Private »
-= All our life, we are beta testers =-

Неактивен rkounev

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 542
  • Населено място: София
Re: Поредната ми измишльотина.
« Отговор #13 -: 28 Януари, 2017, 18:43:00 »
Това,което аз ти предлагам за дръжка е нова,сгъваема от магнетофон Унитра М 25и нещо си.
По кашоните на тавана е. Само се обаждаш и е твоя.

Неактивен ivcho1996

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 149
  • Населено място: София
Re: Поредната ми измишльотина.
« Отговор #14 -: 28 Януари, 2017, 20:52:41 »
Тази намерих:

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |