Ето няколко снимки на мои експериментални конструкции върху такива платки. Не претендирам по никакъв начин че са някакъв еталон за красива, оптимална и добре изпипана конструкция от такъв вид (те са просто експериментални за доказване работоспособността на въпросните схемни решения), но са компактни и демонстрират методологията при изграждане на такъв монтаж.
Маломощен предавател на 1 мегахерц с амплитудна модулация:
Активен НЧ филтър от 6-ти ред с честота на срез 4.5 килохерца последван от активен ВЧ филтър от четвърти ред с честота на срез 130 херца:
Предполагам че сега като гледаш тези снимки и се върнеш отново на ЛС в което ти обяснявах как да изградиш монтажа, вече ще ти стане ясно към какво да се стремиш.
Компактността която целиш трябва да е по-добра дори от моите конструкции, но и тази да постигнеш пак е добре. Не си помисляй за по-разпространен монтаж. Не пести изводите на елементите, скъсявай колкото трябва минимално за да ги запоиш и да ги свържеш един към друг, не повече. В идеалния случай трябва извън спойката да няма никаква дължина на изводите. Изключение ще направиш с транзистора, неговите крака не скъсявай толкова и не запоявай съвсем близо до корпуса защото е германиев и може да го прегрееш, в тази връзка изобщо внимавай спойките по неговите крака да стават бързо, за 1-2 секунди за да избегнеш прегряване - германиевите транзистори са изключително чувствителни към повишените температури.
Не знам с какъв поялник боравиш но може ако е маломощен да се затрудни да прави спойките към медното фолио, така че ако не става добре или не става лесно може би ще трябва да се снабдиш с по-мощен поялник. Преди да запояваш почисти платките с гъбичка за търкане на съдове (грапавата страна) така ще светнат, защото в момента доста от тях са окислени и спойките ще стават още по-трудно. Успех!