Малко насоки да дам за брумовете да не се мъчите много и да го локализирате бързо:
- Анодия брум се чува като " бууууу" което в повечето случаи е проблем на малък филтров капацитет след изправителя или след резистора след изправителя в анодното
- Отоплителния брум се чува като "бррррррр" И обикновенно е от липсатана ендбрумер от два 150 омови резистора или изпържени такива между 2-та края на отоплението и маса.. или грешно опроводено отопление. Отоплението се опроводява за всяка лампа отделна усукана двойка до клемата за отопление на трансформматора, а не се пускат до първата лампа и от нея към следващата, и от следващата към следващатат итн... С последната конструкция си гарантирате брумец от този тип..
Съмнявам се да е някое от 2-те горните, конструкциите на Елтехно не страдат от тези проблеми.
Като го гледам, а не е дал снимка от страна монтаж може да са 2 други неща които се локализират бързо:
1.
Изходните трансформатори са на по 10тина см от захранващия , който въпреки че е ориентиран перпендикулярно, не ги пази от магнитното си поле.
Такова позициониране на изходните трафове спрямо захранващия та и по близко е допустимо само при PP(Пуш-Пул) схема където 50 херца от мрежата се неутрализират от самата схема, и полетата не те бъркат ако ще голи, един до друг да ги сложите.
Разходете единия изходен траф на 20 см от захранващия и ако брума в тоя канал изчезне значи тука е ключа от бараката.
Най лесно се чува това като му пуснете 1кхз синусоида от мп-3ка примерно и слушате. Брума си личи кристално.
Тука някакво решение ще е Капаци за тия трафове от ЖЕЛЯЗО обикновенна черна магнитна ламарина. която да поеме полето или 2 дебели планки по 5мм от 2-те страни на захранващия да поемат полето и да го ограничат
2.
По-вероятно е използвания потенциометър да вкарва брум това е мнооого ама мноого чест случай.. Прескочете потнциометъра просто го разкачете и от чинчовете сигнала директно на решетки а масата директно на общата точка за маса.
3. Някакъв последен събирателен варинат, некачествение електролити в катодите, Кофти лампи, някои просто си брумят , ама това много ме съмнява да е.
Отоплението се прекъсва най-лесно, като го извадиш от щепселя в процес на работа, анодното пада много бавно заради филтровите кондери които си подават...
Чак сега видях, че усилвателя има не знам си колко източници, тоест вътре кабелаж за прехвърляне на сигнал. В тая техника това е хубаво да се прави на отделно устройство заради разни брумни причини а ампа да е само с един вход,
Разкачете я тая история цалата, и 2 чинача директно на рештките на предусилвателните лампи и маста от чинчовете директно на общата точка за маси.
САмо му се чудя как е забравил да бодне по един светодиод под лампите
щеше да си тича с другото осветление.