| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Съвет за покупка на усилвател от Ebay  (Прочетена 7432 пъти)

0 Потреб. и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Петър Драганов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 439
  • Населено място: Добрич
Съвет за покупка на усилвател от Ebay
« -: 08 Октомври, 2016, 19:43:51 »
Здравейте. Решил съм да си направя подарък, усилвател от ибей, защото ми омръзна от нашите търгаши, и това, което ме интересува, както да очаквам от техните търгаши, или хората са по-коректни. Тъй като предната седмица поръчах за първи път говорители, за тях не се притеснявам, но усилвател 20+кг, и описанията, че не е ремонтиран..., предполагам отново са измислици или не? Моля някой ако има опит или наблюдения от негови авери да сподели.

Само да добавя, че става въпрос за европейския ибей.
JVC AX-1100 I love u

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Съвет за покупка на усилвател от Ebay
« Отговор #1 -: 08 Октомври, 2016, 19:57:42 »
От къде ще идва ? Има значение килограмите за цената на доставката. Иначе по принцип там хората са доста по-коректни, освен това ebay те пази.

Неактивен Петър Драганов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 439
  • Населено място: Добрич
Re: Съвет за покупка на усилвател от Ebay
« Отговор #2 -: 08 Октомври, 2016, 20:24:27 »
В случая не говорим за пари, кое колко ще излезе, просто ме интересува, ако някой е чул или още по-добре е купувал нещо по голямо да сподели мнение. Ще се постарая да е от Австрия, Германия, Холандия, Швейцария..., от Англия, като че ли не желая, но ако ми хареса нещо, което ме яде, и от там ще е.
За сега съм си харесал много http://www.ebay.com/itm/MITSUBISHI-DA-A10DC-amp-DA-P20-preamp-DA-M10-power-meters-just-for-you-/121222664037    , но няма да бързам.
JVC AX-1100 I love u

Неактивен e-sea

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 30
  • Населено място: Варна
  • 0899863422
Re: Съвет за покупка на усилвател от Ebay
« Отговор #3 -: 08 Октомври, 2016, 20:31:53 »
Самият израз "ремонтиран" в Европа директно се превежда като "много пари", така че , ако не става дума са много скъпа техника, вероятността да е има ремонт е много малка. Много продавачи поставят и на  работещи уреди етикет "не е тестван" или "не знам дали работи", защото, ако  (според правилата на Ибей) изделието не отговаря на описанието дори и с малко, можете да отворите дело срещу продавача, тогава продавачът дължи сумата на транспорта в обратна посока,( като сумата се посочва от купувача) ако иска да си получи обратно уреда. Така съм купувал работещи уреди на цена на неработещи; много продавачи дори ги мързи да търсят кабели, за да ги пробват :) Избирайте уреди, чиито аукциони свършват в несвойнствен, късен или ранен, час за страната, от която е продавача или респективно евентуалните купувачи; повечето предпочитат да купуват от своята страна заради транспортните разходи, така шансът да ги купите по-евтино нараства в пъти. Винаги питайте за цена до България, преди да играете; после може да ви откажат или да ви дадат висока цена.
« Последна редакция: 08 Октомври, 2016, 20:39:47 от e-sea »

Неактивен e-sea

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 30
  • Населено място: Варна
  • 0899863422
Re: Съвет за покупка на усилвател от Ebay
« Отговор #4 -: 08 Октомври, 2016, 20:52:45 »
А ако ще въртите плочи, за парите за Мицубишито по-добре си вземете лампов, и един лампов коректор. Мое мнение, разбира се. :)

Неактивен revenge

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 22
Re: Съвет за покупка на усилвател от Ebay
« Отговор #5 -: 08 Октомври, 2016, 23:07:32 »
Подкрепям. Дори да не слушате плочи - лампов. Транзисторните мноооооого трудно се борят с ламповите, дори например Krell и др. велики фирми. Но..... винаги има такова "но" зависи какво искаш?!

Поздрави

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Съвет за покупка на усилвател от Ebay
« Отговор #6 -: 08 Октомври, 2016, 23:17:00 »
Аз имам около 200 покупки в ebay. Попадал съм и на некоректни немци, но 99% са точни. Чети добре описанието и малките букви, едно време правеха измами като пращаха снимка на въпросния уред, а в описанието с малък шрифт пише че е само снимка, а не уреда :)

Неактивен Петър Драганов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 439
  • Населено място: Добрич
Re: Съвет за покупка на усилвател от Ebay
« Отговор #7 -: 09 Октомври, 2016, 11:29:58 »
Благодаря, ще се постарая да внимавам възможно най-много.
JVC AX-1100 I love u

Неактивен gruyo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 281
  • Населено място: София
  • Конювишки джентълмен
Re: Съвет за покупка на усилвател от Ebay
« Отговор #8 -: 09 Октомври, 2016, 14:47:19 »
Чудесен усилвател е  Мицубишито  ,не  бих  го  заменил с  лампов  поради  няколко причини и едната   не е цената  му ,ламповата техника  не е  за  ширпотребско  слушане ,има  време за  загряване  на  лампите  да  се "разсвирят" не става да  пуснеш  усилватела  да  чуеш 1-2  плочи и да  го загасиш просто съсипваш  лампите , после  лампова РИАА  не е  панацеята за точно звучене  има доста  примери .За лампов  усилвател  ти трябват  хубави  ОТ с динамика 90дб и  нагоре .Аз  минах  през  тези  неща  и се  уверих сам да  лампите  свирят  но   ако е  самоцел е  тъпо  както и да   ползваш  скъпа  доза   за да свириш стари  БГ  плочи  за тях и МФ 100 върши работа  :morning1: Така че  кой  каквото  го  кефи да си  купи !! Успех  с  покупката .
Удрииии!!

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Съвет за покупка на усилвател от Ebay
« Отговор #9 -: 09 Октомври, 2016, 17:33:44 »
И аз да се намеся. Доколкото разбрах, въпроса беше основно за рисковете при покупка от ebay, а не толкова, какво ще купуваш. Аз съм купувал много неща (е, не чак 200) за моята колекция, най-вече от Германия и съм на същото мнение като mano-99% са точни!
0888981645, 072365106

Неактивен RETROTRONICS.info

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 335
  • Населено място: София
Re: Съвет за покупка на усилвател от Ebay
« Отговор #10 -: 09 Октомври, 2016, 21:02:57 »
Навсякъде има мошеници и точни хора, така че важат едни и същи правила, независимо къде се пазарува.

От собствен опит:

1. Добре е да се видят отзивите за продавача. Не е гаранция но помага.

2. Почти всичките ми покупки, които са минали през Германия са пострадали в една или друга степен. Предполагам че е някакъв много лош мой късмет, защото не съм чул други да се оплакват, а при мен става дума за десетки доставки. (За съжаление Глобъл шипинг от щатите за България идва в Англия и от там по земя през Германия, Австрия, Унгария, Румъния и до България. По същия път започнаха да идват и доставките на Роял мейл от Англия, така че в крайна сметка почти спрях да купувам).

3. В Германия, преди да спра да купувам, много обичаха банковите преводи като форма на плащане, защото им излиза по-евтино, и не приемаха PayPal. У нас обаче SWIFT-а е скъп и свързан с много писане. Бих посъветвал да се провери в аукциона дали продавача приема PayPal, и ако не, да пропуснете.

4. Немците са царе на снайпинга (бидване в последните секнди на аукциона). Обикновено се използва софтуер. Аз ползвам Бид-О-Матик.

Късмет и успех :)

Неактивен Петър Драганов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 439
  • Населено място: Добрич
Re: Съвет за покупка на усилвател от Ebay
« Отговор #11 -: 12 Октомври, 2016, 20:29:21 »
http://offer.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewBids&item=222274407402&rt=nc&_trksid=p2047675.l2565

А това наддаване от един и същи човек с разлика от 5-10мин, дали е измама или е принуден да наддава.
Аз сега без да разбирам, веднага ме съмнява, че тея хора или са с 10 профила, или някой негов приятел умишлено го прави... или аз греша.
JVC AX-1100 I love u

Неактивен bojitchko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 524
  • Населено място: София
Re: Съвет за покупка на усилвател от Ebay
« Отговор #12 -: 12 Октомври, 2016, 20:45:40 »
Погледни какво пише в Hide automatic bids.

Неактивен Петър Драганов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 439
  • Населено място: Добрич
Re: Съвет за покупка на усилвател от Ebay
« Отговор #13 -: 12 Октомври, 2016, 21:11:50 »
Ами или аз не виждам нещо, но като вляза там в HIDDEN излизат следните наддавания, които са според мен от едни и същи хора, които наддават сами себе си. Т.е ако няма някакво правило да се наддава през две -три минути от един и същи човек, какво е това?
JVC AX-1100 I love u

Неактивен monti

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 94
  • Населено място: София
Re: Съвет за покупка на усилвател от Ebay
« Отговор #14 -: 12 Октомври, 2016, 21:22:02 »
Не е точно така, като влезнете в скритите наддавания си показва автоматичнитте наддавания от саита, когато зададеш определена сума за наддаване саита наддава вместо теб когато някои друг потребител наддаде, което се прави на стъпки примерно през няколко долара докато не стигне до момент със потребител със най голям залог.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
36 Отговора
15629 Прегледи
Последна публикация 13 Април, 2014, 15:28:13
от chav_chav
7 Отговора
4874 Прегледи
Последна публикация 26 Януари, 2015, 10:26:06
от Bengata
1 Отговора
3649 Прегледи
Последна публикация 25 Ноември, 2016, 10:48:11
от Gabo
10 Отговора
6602 Прегледи
Последна публикация 12 Декември, 2021, 09:20:49
от CVT
3 Отговора
2723 Прегледи
Последна публикация 15 Декември, 2022, 19:17:16
от CVT

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |