| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Отваряне на външен харддиск  (Прочетена 2971 пъти)

0 Потреб. и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 630
Отваряне на външен харддиск
« -: 11 Септември, 2016, 20:58:16 »
Как да го отворя този хард?Трябва да му нанеса малко ремонти а си нямам понятие как да го отворя.

Неактивен kolev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Отваряне на външен харддиск
« Отговор #1 -: 11 Септември, 2016, 21:03:41 »
Зависи какъв е. Напишете марка и модел. Аз преди време бях отворил една тошиба която болчетата и бяха под гумените крачета.

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 630
Re: Отваряне на външен харддиск
« Отговор #2 -: 11 Септември, 2016, 21:30:08 »
Maxtor e модела и няма никакви капачки

Неактивен cmdj7

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 77
  • Населено място: Плевен
Re: Отваряне на външен харддиск
« Отговор #3 -: 11 Септември, 2016, 21:35:30 »
  :crazy: На втората снимка се виждат болтчета - развий ги и издърпай контролера с диска ( и евентуално насочваща /фиксираща пластина , закрепена за диска към долни монтажни отвори  ) !

 :drinks:
« Последна редакция: 11 Септември, 2016, 21:54:54 от cmdj7 »

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 630
Re: Отваряне на външен харддиск
« Отговор #4 -: 11 Септември, 2016, 22:05:08 »
Няма никакви болтчета.Имаше една капачка с 2 болтчета ,но тя е свалена на тая снимка.Няма нищо за което да се хванеш.Има едно отворче ,може би там е кучето ,но не знам.Гледам да му запазя и външния вид,затова попитах.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3549
  • Населено място: Варна
Re: Отваряне на външен харддиск
« Отговор #5 -: 11 Септември, 2016, 22:48:11 »
Maxtor е фирмата която го е правила,не модела.Ракурса под който са направени снимките е неудобен да се разгледа добре.Погледни в дупките които са на втората снимка няма ли болчета или щипки.Трябва да се плъзга,кутията му е като тръба и е напъхан вътре.Капачката е пластмасата на горната снимка и трябва да се плъзга към нея.

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Re: Отваряне на външен харддиск
« Отговор #6 -: 12 Септември, 2016, 19:18:41 »
Как да го отворя този хард?Трябва да му нанеса малко ремонти а си нямам понятие как да го отворя.
Според мен го пожали тоя хард и не му НАНАСЯЙ нищо! ??? Вероятно нещастникът е понесъл достатъчно за този си живот!
DRL  модули за всички видове автомобили!

Неактивен gruyo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 281
  • Населено място: София
  • Конювишки джентълмен
Re: Отваряне на външен харддиск
« Отговор #7 -: 12 Септември, 2016, 19:26:15 »
Добре де   ако има  нещо важно  има прогамиза четене ,ако не  обикновенно  ще  му е единственото отваряне ! .Сигурно е заминал харда  електрониката в  кутията е  малко и е елементарна  .има преходници  вадиш харда и пробваш с тях  не са скъпи,но е по скоро  самият хард
« Последна редакция: 12 Септември, 2016, 19:31:19 от gruyo »
Удрииии!!

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 920
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Re: Отваряне на външен харддиск
« Отговор #8 -: 12 Септември, 2016, 20:49:34 »
Най-често при външните дискове проблем възниква във входната част , тази която прави преобразованието  SATA-USB .След като го отвориш го включваш като втори диск на компютър , който има SATA интерфейс и четеш или правиш бекъп .Купуваш друга кутия с подобни на твоята данни -входове , изходи и захранване и имаш отново външен диск, ако искаш да ползваш само данните го оставяш като допълнителен към стационарния си комп.

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 630
Re: Отваряне на външен харддиск
« Отговор #9 -: 12 Септември, 2016, 20:58:42 »
Този диск ми е  евтина придобивка от битака в събота.Имам изправител и информационен кабел.Включих го,завърта но компа не го разпознава.Ако си мислите ,че ще го оставя на рафта и ще се укротя,много се лъжите.Аз трябва да го отворя ,да видя причината дали е в самия хард или платката-допълнителната.До сега имам няколко успешни попадения на външни хардове.
А сега ще ви задам още един въпрос-защо харда като се постави вътре в компа не работи?.Когато го закача като външен-работи?

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3549
  • Населено място: Варна
Re: Отваряне на външен харддиск
« Отговор #10 -: 12 Септември, 2016, 21:29:55 »
Че защо си мислиш че имаме голям зор да се лъжем :) Не можах да разбера как си го сложил като вътрешен като не си го извадил от кутията.lager ти писа че има контролер вътре SATA-USB,освен това има и контролер на захранването.Щом завърта значи е здрав тоя който управлява захранването,ако има такъв.Обикновено той умира.Поне аз съм ремонтирал подобни,сега ако питащ кои е чипа няма да ти кажа защото са няколко вида.Писах ти да дадеш модела на диска,това Maxtor нищо не значи.Писах ти да погледнеш какво има в дупките на страната с куплунзите.Има някой с пластмасови щифтове които зацепват диска към кутията,има и с болчета.....сега погледни.

Неактивен gruyo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 281
  • Населено място: София
  • Конювишки джентълмен
Re: Отваряне на външен харддиск
« Отговор #11 -: 12 Септември, 2016, 21:49:13 »
A диска  3,5 инча  ли е или нормален? Знае ли се има  ли ОС  на него,  ако има  Бозата  няма да  го  приеме(както  винаги ) ,   биоса  вижда ли  го ?
Удрииии!!

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 630
Re: Отваряне на външен харддиск
« Отговор #12 -: 13 Септември, 2016, 07:56:30 »
Не мога да кажа какъв е диска защото не мога да го отворя.На кутията пише че е 200 GB.

Неактивен daniabc

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 14
Re: Отваряне на външен харддиск
« Отговор #13 -: 13 Септември, 2016, 08:03:38 »
Моделът на ХДД е без значение, кутията ти е Maxtor Onetouch II и се отваря също като другите кутии от този вид.

Както  cmdj7 и  lz2xl са написали, трябва да извадиш диска с дърпане/плъзгане от страната на входовете. Най-лесно става с клещи човка, като понякога се изисква повечко усилие. Може да опиташ и да промушиш тел през дупките и да дърпаш.

« Последна редакция: 13 Септември, 2016, 08:15:31 от daniabc »

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 630
Re: Отваряне на външен харддиск
« Отговор #14 -: 14 Септември, 2016, 16:13:54 »
Извадих го ,както ми е писал Daniabc.Сега ще видя кое става и кое не става.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |