| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Реставрация на Telefunken-Malhar  (Прочетена 4576 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен bradi

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 75
  • Населено място: гр.София
Реставрация на Telefunken-Malhar
« -: 31 Юли, 2016, 14:51:42 »
Здравейте колеги.Та въпросното радио е придобивка от днешния битак за скромните 4 лв.Добро състояние без липси но нямам свободни батерии за проба,а не видях външно захранване.Започвам го и всякаква информация ще ми бъде от полза.Ето го и него. Поздрави.

Неактивен Radko

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 356
  • Населено място: София
Re: Реставрация на Telefunken-Malhar
« Отговор #1 -: 31 Юли, 2016, 21:01:10 »
Ето схема:

Неактивен TheMechanic

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 216
  • Населено място: Асеновград
    • www.oldradio.cf
Re: Реставрация на Telefunken-Malhar
« Отговор #2 -: 01 Август, 2016, 16:57:27 »
Погледнете в тази тема:
http://www.sandacite.com/forum/index.php?topic=4643.0
аз доста се борих с моя но с помощта на колегите от форума радиото заработи и придоби доста добър вид  :)
Обърнете внимание, че има няколко схеми и вижте коя е вашата.

Неактивен kolev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Реставрация на Telefunken-Malhar
« Отговор #3 -: 02 Август, 2016, 08:57:23 »
Записвам се и аз да следя темата. Ако мога ще помагам с каквото мога. Няма външно захранване но аз съм си навил една пружинка на плюса. Така с две крокодилчета много бързо му подавам захранване.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3539
  • Населено място: Варна
Re: Реставрация на Telefunken-Malhar
« Отговор #4 -: 02 Август, 2016, 17:00:51 »
Имам едно такова,само шасито с всичко по него.Липсва кутията,ако трябва за донор пиши на лични.

Неактивен bradi

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 75
  • Населено място: гр.София
Re: Реставрация на Telefunken-Malhar
« Отговор #5 -: 02 Август, 2016, 17:36:19 »
Благодаря на всички включили се и за готовността за помощ.Поради липса на време още не съм го започнал Само го разглобих за почистване.Ето какво снимах отвътре. Поздрави.

Неактивен bradi

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 75
  • Населено място: гр.София
Re: Реставрация на Telefunken-Malhar
« Отговор #6 -: 07 Август, 2016, 07:30:54 »
И така,ето я изцяло реставрираната и подмладена рожба на германо-индийската дружба.Външния вид вече е перфектен,единствено има проблем(пречупена) с телескопичната антена и приемам съвети и помощ.Иначе всичко друго е налично и функциониращо.Имаше следи от постна боя но след банята и последващо намазване с мебелин всичко светна.

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Реставрация на Telefunken-Malhar
« Отговор #7 -: 07 Август, 2016, 10:36:31 »
Извинявам се, но не разбрах заработи ли на всички обхвати? Защото моя, който го имам от 1972 г. (закупен нов за 110лв. от ЦУМ), проблема са превключвателите, калпава пластмаса, с годините се разпада. А по отношение на външното захранване, не би трябвало да има проблем, нали си има куплунг за стандартно 9 волтово захранване?
0888981645, 072365106

Неактивен bradi

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 75
  • Населено място: гр.София
Re: Реставрация на Telefunken-Malhar
« Отговор #8 -: 07 Август, 2016, 12:11:45 »
Да колега,заработи и на двата вида захранване ако се брои за работа че шуми!Но нали няма УКВ обхват толкова си може на това кофти место.Вечер може би... Поздрави.

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Реставрация на Telefunken-Malhar
« Отговор #9 -: 07 Август, 2016, 14:23:51 »
А това дали работи както трябва един приемник и то без УКВ, най-добре го разбирам на място, където поне в радиус 5-10км няма смутители. Едно такова място за мен е в района на язовир "Йовковци", където и денем на средни и дълги може да се пренесеш в доброто старо време!
Явно, така съм чувал, че тези приемници са различни партиди и явно за моя е била останала калпавата пластмаса. Замислил съм една ремонтна технология, но е много трудоемка, ще чакам по-спокойни дни. Е, не че ще го слушам, но нали това е тръпката!
0888981645, 072365106

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Реставрация на Telefunken-Malhar
« Отговор #10 -: 28 Март, 2017, 22:43:42 »
Какво нещо, преди колко месеца имахме "преписка"?! Онзи ден писах, че съм купил един malhar от битака за моя "подизпълнител ", стар радиотехник, за донор на неговия (основно за кутия) и какво излезе? Взех го "за части", а при пробите в къщи се оказа, че работи по-добре от моя, когото имах за перфектен (за годините си)?! През деня много добре се чува видинския предавател на св, а на кв направо ме върна 45 години назад! Май са имали различни серии, с различно качество (според мен, основно на елементите)? И сега се чудя какво за правя?......
0888981645, 072365106

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3904
Re: Реставрация на Telefunken-Malhar
« Отговор #11 -: 29 Март, 2017, 10:10:53 »
Не ги ли произвеждаха в Индия  :) .

Неактивен slavi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1201
  • Населено място: Ботевград
Re: Реставрация на Telefunken-Malhar
« Отговор #12 -: 29 Март, 2017, 14:52:57 »
Точн така, отдолу пише made in india. У нас се внасяха някъде в периода 1971-73 г. и струваха 110 лв., доста пари за онова време! По същото това време най-скъп беше Рига 103, някъде 160-180 лв.?!
0888981645, 072365106

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
7 Отговора
3368 Прегледи
Последна публикация 15 Април, 2014, 16:13:27
от lz2xl
4 Отговора
4228 Прегледи
Последна публикация 03 Август, 2016, 15:52:14
от stoi
6 Отговора
2094 Прегледи
Последна публикация 11 Декември, 2016, 11:04:13
от origo

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |