| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Какво не сме изобретили, били ли са Американците на луната и други приказки.  (Прочетена 4579 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен paulwhite

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 0
  • Населено място: Търново
Патент за първия компютър , макар и много по-дребен електронния часовник също е българско творение , разровете се по-дълбоко и прочете за мисията на лунохода, койе работил по него и между другото за въпросния часовник .

Като пишеш за "лунохода" какво имаш предвид?

Защото ако има връзка с измислиците за Джон Ночев, то аз съм ги разбил преди повече от 6 години.
За съжаление само някои сайтове тогава обърнаха внимание.
Въпреки неопровержимите доказателства, ни е по-изгодно да се бием в гърдите и да викаме "Булгар, Булгар" :)

Неактивен PDM

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 390
  • Населено място: Велико Търново
  • LZ2PDM
Като пишеш за "лунохода" какво имаш предвид?

Защото ако има връзка с измислиците за Джон Ночев, то аз съм ги разбил преди повече от 6 години.
За съжаление само някои сайтове тогава обърнаха внимание.
Въпреки неопровержимите доказателства, ни е по-изгодно да се бием в гърдите и да викаме "Булгар, Булгар" :)
Може ли някакъв линк, за да прочета какво сте написали?

Неактивен paulwhite

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 0
  • Населено място: Търново
Може ли някакъв линк, за да прочета какво сте написали?

"Джон (Иван) Ночев не е изобретил на Двигателите на Лунния Модул!

Сензационното предаване по BTV от ануари тази година (2010), гласящо че българин "изобретил” двигателите на Лунния Модул, представи пред широката общественост тази тема на гордост сред жителите на гр. Карлово. Помолен от Инициативен комитет на гражданите да разкрие източника си на тази официална информация, г-н Росен Петров просто не им отговори. Защото няма такъв източник...

Инициативният комитет се свърза с мен за помощ. След като и аз не намерих доказателства за това, че Джон Ночев е изобретател на двигателите на Лунния Модул, реших да открия кой е всъщност истинския изобретател.

Знаем, че производител на Lunar Module (LM) е Grumman, избран от НАСА през 1962 година. Направо можем да говорим за The Grumman LM. Например АПОЛО 11 е комплектован с Grumman LM N.5, с който човек каца за пръв път на Луната.

Ракетният двигател на Lunar Excursion Module е модел TR-201. Това е Bipropellant Pintle Injector Rocket Engine, разработен от TRW Inc.

В средата на 50-те години на миналия век The Pintle Injector for Rocket Engine е лабораторен апарат за изследване на различни ракетни горива в The Caltech Jet Propulsion Laboratory (JPL). През 1957 година там с тези изследвания се занимава Gerry Elverum под ръководството на Art Grand. По-късно се присъединяват Dr. Pete Staudhammer, теоретичен анализ и Jack Pupe, инженерна поддръжка.

През 1960 година Art Grand, Gerry Elverum, Dr. Pete Staudhammer отиват в Space Technology Laboratories Inc. (SPL), по-късно през 1965 година преименувана на TRW Inc.

През 1961 година The TRW’s Bipropellant Pintle Injector Rocket Engine е напълно разработен. Списъка на екипа от служители на TRW Inc. , участвал в разработката: Elverum, Staudhammer, Voorhees, Burge, Van Grouw, Bauer и Hardgrove.

На 24 Октомври 1972 година е издаден патент US3699772 на името на Gerrard W. Elverum, работещ за TRW Inc., изобретател на двигателя на Лунния модул. Искането за патент е прието на 08 Януари 1968 година, по разбираеми причини не е публикувано преди 1972-ра.

През 1994 година Northrop купува Grumman и става Northrop Grumman, а в 2002 придобива и TRW Inc.

Информацията, която Ви предоставих официално е представена тук http://www.st.northropgrumman.com/capab ... perAIA.pdf от American Institute of Aeronautics and Astronautics, Inc.

Разполагам и с pdf на патент US3699772."

Това трябва да е достатъчно, Петко :)



Неактивен PDM

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 390
  • Населено място: Велико Търново
  • LZ2PDM
"Джон (Иван) Ночев не е изобретил на Двигателите на Лунния Модул!

Сензационното предаване по BTV от ануари тази година (2010), гласящо че българин "изобретил” двигателите на Лунния Модул, представи пред широката общественост тази тема на гордост сред жителите на гр. Карлово. Помолен от Инициативен комитет на гражданите да разкрие източника си на тази официална информация, г-н Росен Петров просто не им отговори. Защото няма такъв източник...

Инициативният комитет се свърза с мен за помощ. След като и аз не намерих доказателства за това, че Джон Ночев е изобретател на двигателите на Лунния Модул, реших да открия кой е всъщност истинския изобретател.

Знаем, че производител на Lunar Module (LM) е Grumman, избран от НАСА през 1962 година. Направо можем да говорим за The Grumman LM. Например АПОЛО 11 е комплектован с Grumman LM N.5, с който човек каца за пръв път на Луната.

Ракетният двигател на Lunar Excursion Module е модел TR-201. Това е Bipropellant Pintle Injector Rocket Engine, разработен от TRW Inc.

В средата на 50-те години на миналия век The Pintle Injector for Rocket Engine е лабораторен апарат за изследване на различни ракетни горива в The Caltech Jet Propulsion Laboratory (JPL). През 1957 година там с тези изследвания се занимава Gerry Elverum под ръководството на Art Grand. По-късно се присъединяват Dr. Pete Staudhammer, теоретичен анализ и Jack Pupe, инженерна поддръжка.

През 1960 година Art Grand, Gerry Elverum, Dr. Pete Staudhammer отиват в Space Technology Laboratories Inc. (SPL), по-късно през 1965 година преименувана на TRW Inc.

През 1961 година The TRW’s Bipropellant Pintle Injector Rocket Engine е напълно разработен. Списъка на екипа от служители на TRW Inc. , участвал в разработката: Elverum, Staudhammer, Voorhees, Burge, Van Grouw, Bauer и Hardgrove.

На 24 Октомври 1972 година е издаден патент US3699772 на името на Gerrard W. Elverum, работещ за TRW Inc., изобретател на двигателя на Лунния модул. Искането за патент е прието на 08 Януари 1968 година, по разбираеми причини не е публикувано преди 1972-ра.

През 1994 година Northrop купува Grumman и става Northrop Grumman, а в 2002 придобива и TRW Inc.

Информацията, която Ви предоставих официално е представена тук http://www.st.northropgrumman.com/capab ... perAIA.pdf от American Institute of Aeronautics and Astronautics, Inc.

Разполагам и с pdf на патент US3699772."

Това трябва да е достатъчно, Петко :)
Малко офтоп.
Всяки народ се стреми да изследва своята история и да намери дори и най-малкия повод за гордост и повишаване на своето национално самочувствие. Понякога истинските истории се доукрасяват, но това обикновено не променя основните факти. Само народи без история си измислят такава, за да се чувстват значими поне в собствените си очи. Понякога обаче се намират хора, които се стремят да докажат точно обратното - че съответният народ е тъп и прост материал, няма повод за гордост и самочувствие, а бе направо си е "лош матрял". От какви подбуди са водени тези хора, не мога да кажа, но със сигурност резултат не е в "полза роду", а волно или неволно се поставят в услуга на чужди интереси. Аз съм за установяване на историческата истина такава, каквато е.
Paulwhite твърди, че Джон (Иван) Ночев не е изобретил на Двигателите на Лунния Модул, показва патента за изобретяване на двигателя на лунния модул, който наистина е на друго име, и на това основание твърди, че всичко е измислица "Защото ако има връзка с измислиците за Джон Ночев, то аз съм ги разбил преди повече от 6 години."
Не съм специалист в ракетната техника, но ми стана интересно, поради това направих бърза справка в интернет. Какво показва тя? Първо, никъде в сериозните източници не се е твърдяло, че Иван Ночев е изобретил двигателя на лунния модул. Глупостите, които пишат журналистите по вестниците не си заслужава да се коментират. В Уикипедия https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0%B2%D0%B0%D0%BD_%D0%9D%D0%BE%D1%87%D0%B5%D0%B2 за него пише "Изобретените с участието на Иван Ночев реактивни двигатели осигуряват плавното кацане на модула "Орел" с космонавтите на Луната, като гарантират модулът да бъде в хоризонтална позиция, когато се прилунява. Освен това подсигуряват успешното им завръщане и скачване с очакващия ги в окололунна орбита космически кораб." Инж. Иван Ночев не е изобретил реактивния двигател, но заедно с други няколко инженери е изобретил система за асинхронно детектиране на движение http://www.google.com/patents/US3169178 Патентът е от февруари 1965г. Описанието на патента напълно отговаря на описанието на приноса на инж. Ночев в лунната мисия, а именно плавното кацане и гарантирана хоризонтална позиция на лунния модул. Инж. Ночев има и други патенти. Аз лично се гордея, че инж. Ночев е българин, както и с постигнатото от него, за вас не зная.

Неактивен paulwhite

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 0
  • Населено място: Търново
https://bg.wikipedia.org

Уикипедия е сериозен източник на информация - всичко написано там е истина. :)
Датчикът за асинхронно движение може да е част от управлението на модула, а не е елемент от двигателите.
Иначе и аз се гордея с успехите на емигрантите от български произход по света, които по никакъв начин не биха ги постигнали в родината.
Не искам да омаловажавам ничие постижение, но не мога да търпя откровените глупости, с които ни заливат журноламите.



Неактивен didov

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 605
  • Населено място: Попово
Нека някой модератор да отцепи темата, да пусна едно друго виждане по въпросът за лунния модул. Понеже ще се появят мнения и ще стане малко объркано. И така извадка от материала, мнозина недоумяват защо днес не изпращаме хора до Луната. Мнозина се питат как  НАСА е успяла през 60-те години, а днес не може? Американците не са стъпвали на луната, технологично не са могли.

Неактивен kolev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 307
Вернер Фон Браун като е бил в НАСА през 60-те и 70-те години почти всички мисии са били успешни. Нищо чудно и на луната да са кацнали под негово ръководство.

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 964
  • Населено място: София
откровенно и на мене ми мирише това кацане на луната, тогава  единственото което са имали като технология, да го постигнат е киноиндустрията и просто са го изфабрикували!  спомнете си филмът "одисея 2001" или даже междузвезни войни хах  :rofl: :D то дори и днес няма технология , която да закара човек на луната!  :master2:

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Нека някой модератор да отцепи темата, да пусна едно друго виждане по въпросът за лунния модул. Понеже ще се появят мнения и ще стане малко объркано. И така извадка от материала, мнозина недоумяват защо днес не изпращаме хора до Луната. Мнозина се питат как  НАСА е успяла през 60-те години, а днес не може? Американците не са стъпвали на луната, технологично не са могли.
Давайте, отцепете една такава тема че да разберем как тъпите американци технологично не са могли да идат до Луната, ама са могли да снимат такива филми и да заблудят целия световен елит че са го направили! А отворените руснаци с хилядите спътници в космоса хич даже изобщо не са усетили как ония ги гъделичкат по анусите! Те като пращаха луноходите си по онова време на Луната, после защо спряха да ги пращат? И те ли са лъгали и технологично са били импотентни? Айде стига простотии! Огледайте се около себе си и вижте какво става!     https://www.flightradar24.com/          Ако някой се интересува, може да види в реално време с какви самолети оперират руските авиокомпании- там всичко се вижда. Колко от "най- добрите, най-тихите, най- икономичните, най- сигурните, най-съвременните авиолайнери" летят в родното си небе. Смехория!
DRL  модули за всички видове автомобили!

Неактивен stoi

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 221
  • Населено място: Кричим
    • www.ev-bg.com
Много смях тука :D Сигурно след 40-тина години нашите деца ще спорят дали НАСА наистина имат в момента работ на Марс, и че европейците не приземиха апарат на движеща се комета. Съжалявам, че ще обидя някой , но тези които вярват на теорията за филмирането в Холивуд на кацането на луната са просто от страната на онази нация, която не успя да кацне първа и развиват тази теория просто от завист. Има много доводи, че кацането е истинско, ама нека някой тук да застане с името си и да кажа "Аз Иван вярвам, че всичко е снимано в студио и американците лъжат"  След което пък аз ще застана с името си и ще започна да вадя доказателствата. Чакам...

Неактивен Moss

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 36
  • Населено място: София
Въпросът е, кое ще се приеме за доказателство?
Армстронг, лека му пръст, казва че ходил - ама той всичко може да каже.
Камъни от Луната има много - ама те може да са от врачанско.
Космически ракети има много - ама точно те не са летели( щото тия с които се е летяло ги няма :D)
Снимки, записи, филми има много - ама те били фалшиви.


Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 906
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Запознах се с едно момче дето учи точно това в Хонландия, българче. Каза ми, че практически по онова време е било невъзможно, да се закара до луната достатъчно гориво и кислород за космонавтите. В така изработената конструкция за кацане и излитане от луната, за да осъществят такава мисия. Билета е бил еднопосочен както се казва на жаргон. Въпреки, че се използва като трамплин земното притегляне. Склонен съм да повярвам. Предвид факта на надпревара между великите сили. И ако наистина можеше, не мисля руснаците щяха да пропуснат. Да натрият носа на американците, че и те могат. Факта, че и до ден днешен това не се случва след като от десетки години има космически станции в орбита, но не и на луната.
« Последна редакция: 01 Юни, 2016, 16:52:36 от shri »
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3541
  • Населено място: Варна
Въобще като чета тука конспирационните теорий тука се чудя въобще Луната съществува ли  :D Камъни от луната са доставяни на земята и никоя от опониращите журналиситически групировки не поставя под съмнение този факт.Примерно съветската Луна-16 доставя на земята камъни и образци от лунен грунд и никой не го опровергава,и не само тази сонда са изпращали руснаците и е мъкнала чакъл от там.Китайците също изпратиха роувъра “Юту” и правят същото.Американците не са останали на зад,щом камъни са докарали защо и Аполо да не е доставил и върнал хора.Знаете ли колко журнатутки си вадят хляба.....черния хайвер и уискито с конспиративни теорий :) Щом камъни са мъкнали значи е възможен обратен полет от Луната към Земята и то успешно.

Неактивен Gabo

  • Собственикът на Sandacite.com
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 635
  • Населено място: Пазарджик
    • https://www.nesiprav.com
Разбира се, че Луната не съществува.
Цитат на: Тери Пратчет
Казват, че светът е плосък и се подпира върху гърбовете на четири слона, които пък са стъпили върху гигантска костенурка. 
Всичко друго е холографска проекция върху небесната твърд  :rofl:
Те ако Американците можеха да отидат на Луната ... ехеее, руснаците вече да са насадили там картофи и да варят самогон  :rofl:

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3541
  • Населено място: Варна
А'Туин се казва костенурката :) и там има конспиративна теория..........не и знаят пола :)

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |