| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Магнетофон unitra m2405s ремонт и размисли  (Прочетена 12215 пъти)

0 Потреб. и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Runtav69

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 133
  • Населено място: Sofiq
Re: Магнетофон unitra m2405s ремонт и размисли
« Отговор #15 -: 11 Март, 2016, 18:43:00 »
По точно да стане като 4 пистов демек да не записвам както сега на 1 и 3 а на 1и 2 тоест да стане половината лената страна А като завъртиш ролката да е Страна Б като 4 пистовите само че този ще е по български  :master2:
Бат Сашо :)

Неактивен gruyo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 281
  • Населено място: София
  • Конювишки джентълмен
Re: Магнетофон unitra m2405s ремонт и размисли
« Отговор #16 -: 11 Март, 2016, 18:59:21 »
По точно да стане като 4 пистов демек да не записвам както сега на 1 и 3 а на 1и 2 тоест да стане половината лената страна А като завъртиш ролката да е Страна Б като 4 пистовите само че този ще е по български  :master2:
Чети  това  да  добиеш представа   http://www.reeltoreel.de/worldwide/Tips09.htm   Towa дето  искаш  не може да стане  не се  и  пробвай
« Последна редакция: 11 Март, 2016, 19:17:17 от gruyo »
Удрииии!!

Неактивен Runtav69

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 133
  • Населено място: Sofiq
Re: Магнетофон unitra m2405s ремонт и размисли
« Отговор #17 -: 11 Март, 2016, 19:53:54 »
Как няма да стане даже го пробвах главата е 4 пистова !!!!!
Бат Сашо :)

Неактивен gruyo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 281
  • Населено място: София
  • Конювишки джентълмен
Re: Магнетофон unitra m2405s ремонт и размисли
« Отговор #18 -: 11 Март, 2016, 20:02:03 »
Да тиквата е 4  пистова  когато  обърнеш лентата  но е с 2 секции които  не са  като  на касетен дек   ти  прочете ли  инфото за   стандарта  на  магнетите,за да запишеш  2  писти една до друга  ти требва  глава като  на касетофон !!!!! Според  мен е  нужно да  попрочетеш за  стандартите на магнитният  надлъжен запис  :master: :master:
Удрииии!!

Неактивен Runtav69

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 133
  • Населено място: Sofiq
Re: Магнетофон unitra m2405s ремонт и размисли
« Отговор #19 -: 11 Март, 2016, 20:03:40 »
Е сега нали работи  :D  :crazy: Ще го прочета .  :master2:
Бат Сашо :)

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Магнетофон unitra m2405s ремонт и размисли
« Отговор #20 -: 11 Март, 2016, 20:55:19 »
Ми то във фабричен вид трябва също да си работи в позиция стерео. Не разбирам какво си направил, какво е българско и т.н. Тоя магнетофон в позиция стерео записва точно така записваш стерео, после обръщаш ролката и пак записваш стерео, имаш две страни стерео запис, виж и в линка от Груйо там е описано как са разпределени пистите. Опитвам се да разбера какво искаш да постигнеш и за какво изобщо говориш но не ми става ясно.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен gruyo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 281
  • Населено място: София
  • Конювишки джентълмен
Re: Магнетофон unitra m2405s ремонт и размисли
« Отговор #21 -: 11 Март, 2016, 21:18:16 »
Иска да  направи две  успоредни  пътечки  като  на  касетофон  , но  няма да стане  защото   в  ролковият стандарт  главата е  една  напред ,една назад  и после  пак така .Не става само с ядене требва и ...........четене .Става ако  намери глави за  4 траков  (квадро)  магнет  но  требе и изтриващата да е  такава  ....не е  за всяка уста тази  лъжица  дори и аз а можеби и Божко  не е  правил такава  гавра  :alko: :alko: :alko: :alko: :alko: :alko: :master: :master: :master: :master:
Удрииии!!

Неактивен Runtav69

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 133
  • Населено място: Sofiq
Re: Магнетофон unitra m2405s ремонт и размисли
« Отговор #22 -: 11 Март, 2016, 22:02:18 »
Обяснявам го по друг начин Фабрично магнетофона записва и чете или от 1ва писта или от 3та писта .  ??? :--- :--- Има ли смисъл вместо на 3та да се премести да записва на втора и съответно се откачи половинта изтриваща глава . По този начин един път записваш ленатата от едната половина другия път от другата какво неясно има не схващам ?  :hi: Каква гавра е за Груйо и останалите не знам . Да това си е побългаряване  :crazy:

На стерео магнетофона работи И с 3та и с 1ва . А след преработката ще работи на стерео с 1ва и 2ра писта
Бат Сашо :)

Неактивен gruyo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 281
  • Населено място: София
  • Конювишки джентълмен
Re: Магнетофон unitra m2405s ремонт и размисли
« Отговор #23 -: 11 Март, 2016, 22:36:07 »
ПОБЪЛГАРЯВАЙ   ще  измислиш  нов  стандарт за  звукозапис  ............. :flag_of_truce: :flag_of_truce: :flag_of_truce: :flag_of_truce: :flag_of_truce:  АЗ съм  до  тук !!
Удрииии!!

Неактивен Runtav69

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 133
  • Населено място: Sofiq
Re: Магнетофон unitra m2405s ремонт и размисли
« Отговор #24 -: 11 Март, 2016, 22:43:34 »
Ти Врътката да намериш аз ще го измисля  :crazy:
Бат Сашо :)

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Магнетофон unitra m2405s ремонт и размисли
« Отговор #25 -: 12 Март, 2016, 12:37:21 »
Да, както предположих и аз в началото, иска да записва като касетофон на 1-ва и 2-ра и после на 4-та и 3-та. Това вече ми е ясно но не са ми ясни две неща. 1. Защо е необходимо да го прави това? Какъв е проблема стерео записа да бъде на 1-ва и 3-та и като обърнеш ролката от 4-та и 2-ра писта? Какво ще постигеш евентуално с пренареждане на пистите да бъдат съседни. Обикновено когато човек прави нещо то той има някакви съображения да го прави, в случая нямам ни най-малка представа какво се цели освен да се загуби съвместимост с другите магнетофони.
И второ, не ми стана ясно как си мислиш че може да се осъществи това нещо? Добре, половината изтриваща глава ще я изключиш и ще работиш само с предварително изтрити ленти, обаче как ще „преместиш“ единия магнитопровод на универсалната глава да се окаже до другия магнитопровод така че да записваш едновременно 1-ва и 2-ра писта? Главата както изтриващата така и универсалната са фиксирани величини и записват и трият едновременно две писти през една, как ще ги накараш да работят на съседни писти? Няма от къде да намериш такава глава, ако пък си намерил осветли ни че да не се чудим толкова.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Runtav69

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 133
  • Населено място: Sofiq
Re: Магнетофон unitra m2405s ремонт и размисли
« Отговор #26 -: 12 Март, 2016, 12:47:43 »
 :D За да мога колега да записвам от двете страни на лентата . Сега се чуда каквъв почистващ спрей да си взема и от къде .

Като изчиста като хората контактите ще направя клип за да видиш врътката . Все едно ползваш 4 пистов магнет ще стане :)
Бат Сашо :)

Неактивен mityooo

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 39
  • Населено място: София
Re: Магнетофон unitra m2405s ремонт и размисли
« Отговор #27 -: 12 Март, 2016, 14:51:03 »
Главата както изтриващата така и универсалната са фиксирани величини и записват и трият едновременно две писти през една, как ще ги накараш да работят на съседни писти? .........
....Няма от къде да намериш такава глава, ако пък си намерил осветли ни че да не се чудим толкова.

Изтриваща от двупистов моно и универсална от четирипистов реверсен ще се справят.
А ,че  е безпредметно и глупаво това начинание си негов проблем. Нека тества!

Неактивен Runtav69

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 133
  • Населено място: Sofiq
Re: Магнетофон unitra m2405s ремонт и размисли
« Отговор #28 -: 13 Март, 2016, 22:08:23 »
За съжаление никой не повери нищо ето тук ясно е начертано че магнетофона записва на 1ва и 3та писта фабрично .И както и да въртиш ленатата все са 1ва и 3та . Ако записва на 1ва и 2ра . Като завъртиш лената ще записва от другия и край . И по този начин имитираш 4 пистов . Не знам защо никой не помисли поне малко  ???
Бат Сашо :)

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
66 Отговора
30342 Прегледи
Последна публикация 21 Май, 2013, 17:06:53
от васил
4 Отговора
10714 Прегледи
Последна публикация 24 Март, 2020, 10:18:23
от pilot_ts
17 Отговора
7143 Прегледи
Последна публикация 11 Март, 2016, 12:45:01
от Runtav69
3 Отговора
2581 Прегледи
Последна публикация 31 Март, 2021, 15:26:30
от fan
M2405S

Започната от lz1tka Колекции

5 Отговора
1735 Прегледи
Последна публикация 14 Февруари, 2023, 10:29:53
от DVS

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |