| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Съветски каталог за електроника от 1981  (Прочетена 806 пъти)

0 Потреб. и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен TheMechanic

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 216
  • Населено място: Асеновград
    • www.oldradio.cf
http://www.yaplakal.com/forum2/topic1296227.html
Някой неща съм виждал и дори играл с тях - играта с пистолетчето я имаше един приятел, а за други не съм подозирал, че съществуват - лентов цветен видеорекордер.

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 931
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Съветски каталог за електроника от 1981
« Отговор #1 -: 22 Януари, 2016, 14:47:27 »
Фото пистолета го има и Български вариант. Имах такава игра за подарък. А слушалките 2200ома от единия конструктор още ги пазя но са със сменена пласмасова част. Оригиналната отдавна се счупи. :)
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен kolev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Съветски каталог за електроника от 1981
« Отговор #2 -: 22 Януари, 2016, 16:16:46 »
На първата страница доста ми хареса т.нар. "Телеконструктор". Да си сглобиш сам телевизор в къщи е доста занимателно и влияе добре на техническото мислене и сръчността не само за юноши, но и за възрастни (предполагам за юноши и за възрастни е било предназначено). Иначе са се опитвали доста работи да правят и има много примери от късния социализъм - HI-FI техника, CD плеъри, Laser Disc плеъри, "Уокмени", VHS плеъри и други, като много от тях са изградени изцяло с елементна база произведена в страните от СИВ. Този сайт може би няма човек от форума който не го знае:
http://www.rw6ase.narod.ru Има доста снимки и описания на всякаква съветска техника.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |