| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Onyx 8E 156 I  (Прочетена 2075 пъти)

0 Потреб. и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен viktoroti

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 132
  • Населено място: С.Въбел,обл.Плевен
Onyx 8E 156 I
« -: 19 Януари, 2016, 11:19:48 »
Необходима ми е схемата на" Onyx 8E156I". Открих я само в " Radiomuseum ",но нямам достъп. Ако някой може да я свали, много благодаря.

Неактивен Любо Божков

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1639
  • Населено място: с. Ресен общ. В.Търново
Re: Onyx 8E 156 I
« Отговор #1 -: 19 Януари, 2016, 16:56:02 »
Необходима ми е схемата на" Onyx 8E156I"...

Неактивен viktoroti

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 132
  • Населено място: С.Въбел,обл.Плевен
Re: Onyx 8E 156 I
« Отговор #2 -: 19 Януари, 2016, 17:01:31 »
ИЗВИНЕНИЯ ! Веднага след пускането на темата,видях че схемата  я има във форума. Радиото  общо взето работи,но около  10-15 кондензатора със стойности от 2 нф  до 5мф от типа показан по-долу са с избил асфалт от страни.Измерих няколко,половината  са заминали. Някои на стойност например 100 нф при измерване показва 300 нф , а електролитният на катода на EL84 ,при стойност 100 мф ,дава 130 мф. Мисля да ги сменям. Какво ще кажете?43197-043195-143191-2
« Последна редакция: 19 Януари, 2016, 17:17:56 от viktoroti »

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3325
  • Населено място: София
Re: Onyx 8E 156 I
« Отговор #3 -: 19 Януари, 2016, 17:26:27 »
Всичките описани кондери не са в норма, сменяй ги. Гледам корпусите са добре, може да изчоплиш старите и да вграждаш в тях новите, после си топиш асфалта  и запечатваш или с черен силикон също става.

Гледам имаш добър фотапарат, хубаво е да направиш снимки на кондензаторите и да ги качиш в тази тема.
http://www.sandacite.com/forum/index.php?topic=7019.0
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен viktoroti

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 132
  • Населено място: С.Въбел,обл.Плевен
Re: Onyx 8E 156 I
« Отговор #4 -: 20 Януари, 2016, 09:15:20 »
Пичага,благодаря за информацията по радиоапарата. За кондензаторите и аз съм любител на тези "фалшификации" въпреки че отнемат доста време. Днес, утре ще правя точно такива операции и ще опиша и снимам някои неща. Мисля да ги пусна в посочената тема за кондензаторите,стига да не нарушавам някое правило за мястото на публикуването.

Неактивен ftest

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 366
  • Населено място: София
Re: Onyx 8E 156 I
« Отговор #5 -: 20 Януари, 2016, 09:27:12 »
По възможност едно уточнение:
Как са измервани кондензаторите? 

Неактивен pana

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 340
  • Населено място: Пловдив
Re: Onyx 8E 156 I
« Отговор #6 -: 20 Януари, 2016, 12:25:42 »
   Aз  мисля че не си струва труда да ги мери а направо да ги сменя . Тая технология и е минало времето отдавна . Имат голям ликаж .Може да провери като измери някой на напрежение . Високоомните съпротивления също трябва да се проверят. Поне има схема. Слава богу че ГДР правеха хубави резистори навремето. Викиват Гледам непрекъснато пуща реклами за високоволтовите кондензатори и не са скъпи. Е има и подобни  изглеждат същите продават се на запад но струват скъпо.

Неактивен viktoroti

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 132
  • Населено място: С.Въбел,обл.Плевен
Re: Onyx 8E 156 I
« Отговор #7 -: 20 Януари, 2016, 14:21:23 »
Кондензаторите ги меря с този уред. Нямам претенции за точност, но съм мерил43254-0 с него 50-60 бр. нови купени от мен и се представя добре.

Неактивен pana

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 340
  • Населено място: Пловдив
Re: Onyx 8E 156 I
« Отговор #8 -: 20 Януари, 2016, 14:51:42 »
   Да уреда е много хубав но ако не знаеш критерия за ликажност е много важен за ламповата техника . А той с този уред  не се мери . За тази цел ти трябва нормален стрелкови прибор горе долу 20ком/в. Включваш радиото и мериш на някой електролитен кондензатор измерваш примерно 250в . После свързваш въпросния кондензатор единия край на плюса на ел.кондензатор на другия край уреда . Трябва уреда да се отклони и после стрелката да се върне на 0. Мериш ли някакво напрежение кондензатора е за буклука . Няма на света такава лампа която да обича да работи с ликажни кондензатори. Може да те учуди че черните асфалтови капацитети дават добре на цифровия уред а пък на стрелковия дават 100в ликаж. Ако сложиш например такъв кондензатор между анода на предусилватела и крайната лампа анодното напрежение ще и наруши режима.

Неактивен ftest

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 366
  • Населено място: София
Re: Onyx 8E 156 I
« Отговор #9 -: 21 Януари, 2016, 11:13:31 »
Точно за това попитах как са измервани кондензаторите.
Изцяло потвърждавам метода за измерване от предишният
пост, когато става въпрос за неполярни кондензатори,
използвани в лампови апаратури.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
13 Отговора
5390 Прегледи
Последна публикация 18 Февруари, 2016, 13:12:09
от Radio208

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |