| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: За компютри правец и историята им по БТВ  (Прочетена 2043 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 931
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
В обедните новини 14мин. от записа говорят за компютрите правец показаха интересни снимки. Довечера в БТВ репортерите ще дават филм за историята на правц. На когото му е интересно да гледа, може и да го запише сигурно ще има интересни данни за историята на нашия Правец.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: За компютри правец и историята им по БТВ
« Отговор #1 -: 10 Януари, 2016, 18:31:39 »
Ще запиша и обработя предаването, после само трябва да измислим къде да го кача, в ютюб евентуално ако обаче не го свалят заради авторски права, много често ми се е случвало българско предаване да ми бъде свалено от ютюб защото егати какви ценни авторски права имаме майко мила и каква беда е ако се гледа в ютюб без рекламите в сайта на БТВ.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Gabo

  • Собственикът на Sandacite.com
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 650
  • Населено място: Пазарджик
    • https://www.nesiprav.com
Re: За компютри правец и историята им по БТВ
« Отговор #2 -: 10 Януари, 2016, 18:43:40 »
Доколкото познавам манипулативно-полулисткият стил на бТВ, пак ще снесат някоя простотия.
Иначе за качване на единични клипове - имаме възможност и на нашият сайт ;)

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 931
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: За компютри правец и историята им по БТВ
« Отговор #3 -: 10 Януари, 2016, 18:50:44 »
Не знам какво да кажа. Случайно попаднах на тази информация докато гледах новините на запис. При мен е зор да се гледа пряк ефир. Много накъсва и прекъсва и не става. Реших да споделя с вас защото може, да кажат нещо интересно за историята. Иначе не знам. Колко е ценно това, което ще покажат. Но може самите те да си качат запис от предаването в тубата. Често съм попадал там на записани предавания, но не знам самите телевизии ли ги качват или други. А и факта, че ще го запишеш е достатъчен. Дори и да не го качваш, ако трябва за в бъдеще нещо ще има от къде да се погледне от сандъкчиите. Предполагам и други съфорумци ще гледат и ще споделят дали е имало ценна информация. Само да кажа това е единствената обществена телевизия дето може, да се гледа по нета зад граница. Другите нямат транслация по нета зад граница.  Някой да не помисли че правя няква реклама. А аз само новините гледам за да съм в час какво става. На запис само за директно е немислимо. Така че чакаме, да споделите какво е било. Аз мисля мога да го гледам после на запис, те май го качват в сайта си.

П.П. Габо, писали сме едновременно. Сякаш съм те усетил и написах последните 3 изречения. :D В крайна сметка никой не ние турил чатала, да се водим по една медия. Ако има нещо интересно има. Ако не пускаш по магистралата от тук влязло, от там излязло и толкоз :dance:
« Последна редакция: 10 Януари, 2016, 19:10:59 от shri »
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1545
  • Населено място: Варна
Re: За компютри правец и историята им по БТВ
« Отговор #4 -: 10 Януари, 2016, 19:53:56 »
Не знам как да го определя, но според мен не беше маниполативно. Хареса ми общо взето, е можеше малко по-задълбочено...

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 931
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: За компютри правец и историята им по БТВ
« Отговор #5 -: 10 Януари, 2016, 20:17:29 »
И аз се опитах да го гледам, но общо взето 50% беше прекъсвания и не стана. Но определено ме върна в детството, когато в училище се създаде първия компютърен кабинет с Правец82 и Правец8М. Помня и първите зали в града. В комплекса Знаме на мира, в Младежкия дом и в Чайка под Руския паметник. И каратеката разбирасе цяла дискета игра, кво знайте вий :) Така беше даму се не надява човек, за толкова години до къде стигнаха технологиите.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: За компютри правец и историята им по БТВ
« Отговор #6 -: 10 Януари, 2016, 20:18:22 »
Ето и записа от предаването в MKV формат с видео кодек x264 и аудио кодек MP2 резолюция 720х400 приложена е линейна интерполация за премахване на гребените от презредовата развивка:
http://dox.bg/files/dw?a=3d1d4bc2a1
Ще е наличен до 24.01.2016 за теглене. Ако преценят администраторите че е ценен може да го качат на сървъра на форума. Ще го кача утре и в Ютюб но не знам колко ще оцелее там.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Radko

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 359
  • Населено място: София
Re: За компютри правец и историята им по БТВ
« Отговор #7 -: 10 Януари, 2016, 22:16:13 »
Може да го гледате директно от сайта на БТВ:
http://www.btv.bg/video/shows/btv-reporterite/videos/btv-reporterite-pravec-balgarskijat-kompjutar.html

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: За компютри правец и историята им по БТВ
« Отговор #8 -: 10 Януари, 2016, 23:19:04 »
Язе оти ручах жабетата за записвам, обработвам и прекодирам  :D
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3325
  • Населено място: София
Re: За компютри правец и историята им по БТВ
« Отговор #9 -: 11 Януари, 2016, 08:37:40 »
Ти пребори ли Емулирания ОС, щом вече може да записваш ?

ПП: Това Някакъв шопски изказ ли е или?
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: За компютри правец и историята им по БТВ
« Отговор #10 -: 11 Януари, 2016, 11:15:00 »
Не съм емулирал ОС, от цифровата телевизия записвам на флашка пъхната в сет топ бокса и става прекрасно, после обработвам. Иначе от видеото записа го направих, един колега от форума ми прати програма Honestech VHS to DVD и тя върви на седмицата и се разбира с новия тунер. Малко недодялано но се справя със записа и си свърших работата. Иначе се получи някакъв бъг звука беше отместен с около 700 милисекунди от изображението, ама това го коригирах лесно :)
Иначе май тва е някакъв шопски лаф за жабетата :)
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Gabo

  • Собственикът на Sandacite.com
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 650
  • Населено място: Пазарджик
    • https://www.nesiprav.com
Re: За компютри правец и историята им по БТВ
« Отговор #11 -: 11 Януари, 2016, 11:58:48 »
Иначе май тва е някакъв шопски лаф за жабетата :)

Описал съм го преди време ;)
За произхода на някои крилати фрази: Оти ги ручааме жабетата?

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3325
  • Населено място: София
Re: За компютри правец и историята им по БТВ
« Отговор #12 -: 11 Януари, 2016, 13:27:14 »
 :rofl: :rofl: :rofl:
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен Yassen

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 331
  • Населено място: София
Re: За компютри правец и историята им по БТВ
« Отговор #13 -: 11 Януари, 2016, 23:26:23 »
Хубаво е филмчето на БТВ, не е натрапчиво и е приятно. Е, не е много техническо, но то е за масите.

Това за жабетата иде от Трънския (граовски) диалект според мене доколото имам познания по темата. Описано е като шоплъшки, но корените не са там си мисля. вижте още нещо от трънския(преди да мислите за глупости, прочетете превода)  :D

Цитат
1. „Он клендза по путето“. – Той куцука, влачи крака по пътчето.
2. „Я ю яя“ –  Аз я яздих. (кобилата)
3. „Емчи се ко вол у яръм.“ – Напъва се като вол в ярем.
4. „Живее ко бубрег у мас.“ – Живее като бъбрек в мас (лой), т.е. уял се е.
5. „Кой се млого вали, он не пали.“ – Който много се хвали, той не върши работа.
6. „Водата тече: блюи, дурляе, църцори, капе.“ – Водата тече: бълва, тече монотонно, църцори, капе.
7. „Синочка едомо качемак с жмърци.“ – Снощи ядохме качамак с пръжки.
8. Дунята че се сврши, будалете че остану. – Светът ще свърши, будалите ще останат.
9. Са да си опраймо есапите. – Сега да си оправим сметките.

Бъдещето принадлежи на онези, които вярват в красотата на мечтите си.

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 931
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: За компютри правец и историята им по БТВ
« Отговор #14 -: 12 Януари, 2016, 10:23:16 »
1. „Он клендза по путето“. – Той куцука, влачи крака по пътчето.
2. „Я ю яя“ –  Аз я яздих. (кобилата)
3. „Емчи се ко вол у яръм.“ – Напъва се като вол в ярем.
4. „Живее ко бубрег у мас.“ – Живее като бъбрек в мас (лой), т.е. уял се е.
5. „Кой се млого вали, он не пали.“ – Който много се хвали, той не върши работа.
6. „Водата тече: блюи, дурляе, църцори, капе.“ – Водата тече: бълва, тече монотонно, църцори, капе.
7. „Синочка едомо качемак с жмърци.“ – Снощи ядохме качамак с пръжки.
8. Дунята че се сврши, будалете че остану. – Светът ще свърши, будалите ще останат.
9. Са да си опраймо есапите. – Сега да си оправим сметките.

Супер !
 :rofl2: :rofl2:
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |