| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Жичен магнетофон Magic Wire  (Прочетена 7640 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Жичен магнетофон Magic Wire
« Отговор #15 -: 07 Януари, 2016, 11:14:13 »
Телта не е тел ми си е тънка нишка от неръждаема стомана. Със сигурност в железарията не се продава такова нещо :) но сигурно в ибей може да се намерят такива ролки. И на мен ми е интересно каква е конструкцията на главата. Тя че има контакт с нишката има, но какъв е магнитопровода, какъв е процепа, колко е голям и т.н. ще се радвам ако си направил снимки при реставрацията й.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен bojitchko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 524
  • Населено място: София
Re: Жичен магнетофон Magic Wire
« Отговор #16 -: 07 Януари, 2016, 21:10:26 »
Главата беше прекъснала и се наложи да я пренавивам. В другата тема писах по въпроса. Иначе, конструкцията е стандартна. Сглобяем магнитопровод с разделителна алуминиева лента, която имаше вид на откъснато с ръце парченце от капачка на кисело мляко.  :D  Не съм мерил дебелината, но изглеждаше като 0.2 - 0.3мм. Дължината на процепа е около 3мм, като по средата има надлъжен разрез с дълбочина около 0.5 - 0.6мм. Там минава телта и предполагам се е получил от износване. Макаричка от бакелит, навита догоре с пел 0.2 и съпротивление около 1ком. Всичко беше залято с асфалт и това позволи да я ремонтирам. Допускам, би работила всякаква глава, включително и изтриваща със съответната преработка на входа.

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3922
Re: Жичен магнетофон Magic Wire
« Отговор #17 -: 07 Януари, 2016, 21:15:40 »
Можете ли да кажете на какъв принцип става записването върху тази тел? На обикновената лента е ясно, феромагнитният слой се намагнетизира от главата, а телта как  :writer: ?

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3549
  • Населено място: Варна
Re: Жичен магнетофон Magic Wire
« Отговор #18 -: 07 Януари, 2016, 21:30:54 »
Проводника би трябвало да е никел манганова сплав,не само желязо.За това не корозира.

Неактивен bojitchko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 524
  • Населено място: София

Неактивен kolev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Жичен магнетофон Magic Wire
« Отговор #20 -: 07 Януари, 2016, 22:21:57 »
Е значи все пак може и да стане със стоманена тел която се продава. За да записваш на тел сигурно ще трябва главата доста силно да намагнитва.

Ето това май е почти същата машина в действие:
https://www.youtube.com/watch?v=J6BEyJlDKg4

Доста прилични записи прави, като се има впредвид какъв е носителя.
« Последна редакция: 07 Януари, 2016, 22:28:37 от kolev »

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Жичен магнетофон Magic Wire
« Отговор #21 -: 07 Януари, 2016, 22:45:47 »
Принципа е същия като на лентата важното е че има магнитно твърд материал с относително широк хистерезисен цикъл и това е. На нишката обаче трябва висока скорост защото и самата нишка е дебела и няма как да се получат зони с различно намагнитване твърде близо една до друга за разлика от микронния магнитен слой на лентата. С тел от железарията не знам как очакваш да стане като тя е доста по-дебела, нека bojitchko каже какъв е диаметъра, но съм сигурен че в железариите не се продава тел с такъв диаметър, това е като конец от стомана а не тел. Качеството наистина е добро, но и при тази скорост не виждам причини да не е. Ако се утрои скоростта може да стане и Hi-Fi :) само дето тройно по-висока скорост вече е доста трудно постижима :). Относно главата, би трябвало да става изтриваща касетофонна глава само ако е от тези с един процеп, защото съм виждал доста изтриващи глави с два процепа и с тях мисля че ще има проблеми.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен kolev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Жичен магнетофон Magic Wire
« Отговор #22 -: 07 Януари, 2016, 23:22:55 »
Продава се всякаква тел по магазините - от най тънка до най дебела.

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3922
Re: Жичен магнетофон Magic Wire
« Отговор #23 -: 08 Януари, 2016, 07:59:50 »
Има едни телове които ги ползват пчеларите. Опъват се на рамките и на тях се залепят восъчните пити. Може и да има такъв размер, доколкото имам спомени е като стоманизирана.

Неактивен bojitchko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 524
  • Населено място: София
Re: Жичен магнетофон Magic Wire
« Отговор #24 -: 09 Януари, 2016, 21:07:34 »
С триста мъки направих няколко видео файла, но са по 50 и кусур мб. Форумът не ги приема. Някакви идеи?

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Жичен магнетофон Magic Wire
« Отговор #25 -: 09 Януари, 2016, 21:10:30 »
Качи ги в Ютюб или Вибокс става много лесно трябва да имаш регистрация обаче която от своя страна е свободна.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен bojitchko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 524
  • Населено място: София
Re: Жичен магнетофон Magic Wire
« Отговор #26 -: 09 Януари, 2016, 21:37:15 »
Видеоклипът бил поставен на опашка и щял да бъде публикуван най-скоро. Ами има още 5. Така ли ще бъде? Тия ме загубиха!  :D

Между другота да питам: Никъде не видях име на клипа. Как ще се търси?

Неактивен bojitchko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 524
  • Населено място: София
Re: Жичен магнетофон Magic Wire
« Отговор #27 -: 09 Януари, 2016, 21:56:50 »
Още нещо научих!  :)
Оставих за качване 6 файла и като станат готови ще пиша. Обаче, обещавам, няма да правя повече видео записи и няма да качвам нищо в Тубата! Състарих се поне с 5 години!  :D

Неактивен bojitchko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 524
  • Населено място: София
Re: Жичен магнетофон Magic Wire
« Отговор #28 -: 09 Януари, 2016, 22:16:21 »
Такааа! Първо да кажа, клиповете са по 40 секунди. Не знам защо, записът спира автоматично след 40 сек.

На първите два има оригинален запис - някакви проби и сравнително добър джаз.

/>
/>
Следват два записа направени от мен:

/>
/>
На следващите първо правя запис и после го прослушвам:

/>
/>
Те това беше! Дано ви хареса.  :)

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3325
  • Населено място: София
Re: Жичен магнетофон Magic Wire
« Отговор #29 -: 09 Януари, 2016, 22:33:31 »
 :bravo: :bravo: :bravo:
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |