| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Усилвател Сони-чува се само от един вход без корекции  (Прочетена 6682 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Петър Драганов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 439
  • Населено място: Добрич
Здравейте. Усилвателят се чува само от ''power amp input'' входа, без абсолютно никакви корекци, волуме корекцията също не му влияе, превключването на входовете от предния панел също не влияят.

Ако реша да пусна музика от всеки друх вход, aux1, aux2, tuner, нямам абсолютно никаъв звук, нито шум, нищо. Усилвателят е във фабричното си състояние, доста внушителен. Може ли съвет, какво да опитам, че го гледам, все едно не съм виждал уилвател.
Прикачам видео клипче и схемата. ----   http://dox.bg/files/dw?a=7a6c0b4544
« Последна редакция: 13 Декември, 2015, 21:42:02 от Петър Драганов »
JVC AX-1100 I love u

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3325
  • Населено място: София
трябва да прозвъниш предусилвателната платка, проблема ев нея що м на директния вход на усилвателната работи. Блок схемите на 8ма страница от скана показват ня какви секции е раздеелен предусилвателната. После даже имаш подробни описания на рботатата на всички. Това сервизно е учебник за ремонт на амповете от тая серия. ЗА бързо решение прозвъни мютинг секцията, да не е заглушила и да си е останала заглушена поради някакъв проблем.
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен rolling_heads

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1938
  • Населено място: Пловдив
Някои усилватели имат " тапа" мостчета от изхода за дека към директния вход.
Там се свързва записващ дек, за да може да се използва селектора на усилвателя, за избор на източник, а записаното при триглавите декове да може да се чува директно. Когато не включен дек се слага тапата.
Някои усилватели имат бутон за тази цел.
Направи снимка отзад и отпред.

Неактивен Петър Драганов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 439
  • Населено място: Добрич
Ето две снимки.
JVC AX-1100 I love u

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1986
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Цъкваш ключето от separate на normal.

41093-0

Отне ми 30 секунди да сваля манюала от електротаня и да прочета. Пробвай и ти. :)
« Последна редакция: 14 Декември, 2015, 13:27:14 от ahedproductions »
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен Петър Драганов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 439
  • Населено място: Добрич
Това, го пробвах още вчера, без значение дали е нормал или сепърейт, няма звук. Сервзизното съм го качил в първия пост.
JVC AX-1100 I love u

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1986
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Тогава се извинявам, недогледал съм!  :hi:
Добре, според картинката на страница 9 от документа, страница 7 хартиена, където е блоковата схема, може да се провери следното - подайте вход, например на AUX1 и проверете с едни слушалки дали излиза сигнал на Preamp Out извода, като оставите ключа на Separate. Ако излиза, то ще е ясно, че проблемът не е в предусилвателя, а в схемата на свързване точно на това ключе S10. Ако обаче не излиза сигнал, ще трябва да го отворите, да подадете сигнал и да карате подред - през ключетата за избор на вход, през предусилвателя и т.н. Първо прослужайте потенциометъра за баланса и този за усилването. Ако на тях няма сигнал, то проблемът може да е някой селекторен ключ, например окислени контакти. Ако там излиза това, което инжектирате, следващата точка за проверка е самия предусилвател с тонкоректора (Q402/403, Q302/303). Сравнете напреженията, означени в сервизното с вашите в същите точки. Ако и това стъпало е наред, то поради факта, че след него е въпросния ключ S10, то прекъсването ще е или в ключа, или по кабелите до и от него. Сервизното е страхотно, между другото! Всичко си има!
Дано да съм от помощ!
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен Петър Драганов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 439
  • Населено място: Добрич
Разбира се, че ми е помощ всяко мнение и критика. Особено обяснено по подобен начин, благодаря ти.
На платките на усилвателя няма маркировки,кой транзистор, кой е спрямо схемата.
Относно напреженията по заснетата платка, Нула волта абсолютно на всякъде, включително и на SK23 транзисторите?????
Тестът със слушалките не можах да направя, защото нямам такъв преходник от аукса на слушалките към чинчове.
« Последна редакция: 14 Декември, 2015, 15:59:40 от Петър Драганов »
JVC AX-1100 I love u

Неактивен Петър Драганов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 439
  • Населено място: Добрич
Тази част ли, която съм оградил с черна линия е захранващата част на през усилвателя? Дефакто жълтия кабел ли трябва да я захранва?
JVC AX-1100 I love u

Неактивен didov

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 612
  • Населено място: Попово
Здравей, провери този транзистор, който съм го оградил Q906. Той се явява ключов, и от там се формира 40V захранване за пред усилвателите. Измери дали има 55V на колектора. От емитера му трябва да излезе 40V за пред усилвателите.

Неактивен Петър Драганов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 439
  • Населено място: Добрич
Здравей. Прикачам на 4 снимки напреженията, които измерих на 2sc895
JVC AX-1100 I love u

Неактивен rolling_heads

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1938
  • Населено място: Пловдив
Просто напиши колко си измерил на база емитер и колектор.

Неактивен Петър Драганов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 439
  • Населено място: Добрич
Колектор 61.5в
База 0.01в
Емитер 0.05в
JVC AX-1100 I love u

Неактивен didov

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 612
  • Населено място: Попово
Няма напрежение на базата на Q906. За да се получи напрежение от емитера на Q906, трябва да работи Q907. Провери какво се получава на Q907, измери напреженията на изводите му. На колектора на Q907 ще  имаш 55v. Важно е какво се получава на базата му. Ако го няма 41v на базата, тогава виж транзистора Q908. Принципът е следният, Q 908 управлява Q907, а той управлява Q906.

Неактивен Петър Драганов

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 439
  • Населено място: Добрич
На Q907 на колектора имам 60.5 в, на база и емитер по 0 в.
На Q908 K-Б-E = 0-0-0в
Това означавали, че трябва да търся транзистор Q908 или и всички останали?




Виждам, че някой хора от чуждестранните форуми сменят доста елементи, предполагам, които амортизират. Проблемът тук в България е, че незнам как ще намеря компоненти за този усилвател, но ще направя всичко възможно да го поправя. Много ми хареса и ако успея да го направя естествено и с ваша помощ, смятам да ми е личния, чета доста легенди за него. За бройка краен транзистор в момента искат от 59 до 80 $???
« Последна редакция: 14 Декември, 2015, 23:25:55 от Петър Драганов »
JVC AX-1100 I love u

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |