| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Забрана в ЕС на апаратура използваща лампи?!  (Прочетена 3407 пъти)

0 Потреб. и 4 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 963
  • Населено място: София
Re: Забрана в ЕС на апаратура използваща лампи?!
« Отговор #15 -: 17 Ноември, 2015, 14:35:09 »
хха ,май забравихте че ни беха забранили и да ядем шкембе чорба  :D :rofl:
на ред с волфрамовите крушки и варенето на ракия  :alko:

:batt:  :diablo:

/>
 :flag_of_truce: :crazy:  :drinks:  :P :blum1:

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 931
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Забрана в ЕС на апаратура използваща лампи?!
« Отговор #16 -: 17 Ноември, 2015, 14:50:42 »
И от двата чешита има. Това ми направи впечатление. Защото до сега не бях виждал в БГ от тези халогенките във второ стъкло. Като ида на пазар пак ще се загледам, но си спомням, че имаше от нормалните с нажежаема жичка. Но само една мощност забелязах също. Няма асортимент. В къщата където живея всички крушки са обикновени. И до сега никой не е дошъл да глобява заради тези правила. Не вярвам някой да накара дядо германец да си смени крушките на сила, освен ако не изчезнат от магазина. А трябва да ви кажа, че те са по-големи циций от нас и си купуват най-евтиното, не че нямат пари. И както каза колегата всеки си е башка луд и си знае своето и не го интересува нищо друго. Вярно че съм в малко населено място. Повечето хора са възрастни и с чук не можеш да ги преместиш както казваме. Те не желаят да си сменят стереотипа. Гледат си едни огромни телевизори най често Грундиг и Филипс с кинескопи. А по магазините се продават само ЛСД-та, но това не им пука. Подозирам, че не смеят да им махнат крушките заради това. Те самите ми казват, ние вестфалците сме различни.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3325
  • Населено място: София
Re: Забрана в ЕС на апаратура използваща лампи?!
« Отговор #17 -: 17 Ноември, 2015, 15:00:09 »
Да бе те всичките там са различни...  :D Само дето един с друг са абсолютно еднакви като от калъп вадени и на външен вид и на акъл. И говоря също за така наречената средна калса и нагоре. Акъла им затворен в едни кутийки и не могат да излязат от тях, мислят в стереотипи и всичко, което не отговаря на стереотипа  не е "логиш". Био-роботи баце...

Това с Крушките с нажежаема жица беше направено, за да могат Филипс/Осрам да монополизират пазара и да фалират многото малки производители дето се бяха навъдили.

Халогена е страшно вреден за зрението, Led е вреден в пъти повече. А за флоресцентните лампи - в момента пркрити като "енергоспестяващи" има стотици изследвания, които доказват  сериозно увреждане на зрението и даже слепота.

От волфрамовата жица по-добро за очите няма като изкуствена светлина.

Това дето го правят сега с Вакуумните лампи е, за да скапят бизнеса на руснаците, щото те си вдигнаха на крака тая индустрия наскоро и яко кеш изтича натам.

Икономика баце, политиците никога и никъде не ги е бригало от какво има нужда народа.

« Последна редакция: 17 Ноември, 2015, 15:08:58 от Pichaga933 »
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 931
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Забрана в ЕС на апаратура използваща лампи?!
« Отговор #18 -: 17 Ноември, 2015, 15:08:59 »
Да бе те всичките там са различни...  :D Само дето един с друг са абсолютно еднакви като от калъп вадени и на външен вид и на акъл. И говоря също за така наречената средна калса и нагоре. Акъла им затворен в едни кутийки и не могат да излязат от тях, мислят в стереотипи и всичко, което не отговаря на стереотипа  не е "логиш". Био-роботи баце...

Това с Крушките с нажежаема жица беше направено, за да могат Филипс/Осрам да монополизират пазара и да фалират многото малки производители дето се бяха навъдили.

Халогена е страшно вреден за зрението, Led е вреден в пъти повече.

От волфрамовата жица по-добро за очите няма като изкуствена светлина.
Напълно съгласен. Писнало ми е от това, да се правят на интересни, но нека да не коментираме това. Просто споделих какво видях в местния супер. А колко дълго ще ги има не знам. И тези миньонките дето им казваме за нощните лампи са си най-обикновени. И каква е разликата дали ще е халогенка или не във всички има инертни газове вредни за околната среда. Или това е просто замазване на очите. Ами що не забранят халогенките за фаровете на колите. Те се амотизират и чупят най-много и са източник на вредни газове.
Ами що Филипс и Осрам не си направят лед крушките на цената на тея с нажежаема като са толкова велики. И тука започват от 7 евро на горе да не са евтини.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен pansim

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 634
  • Населено място: Сандански
Re: Забрана в ЕС на апаратура използваща лампи?!
« Отговор #19 -: 17 Ноември, 2015, 16:55:23 »
Халогена е страшно вреден за зрението, Led е вреден в пъти повече. А за флоресцентните лампи - в момента пркрити като "енергоспестяващи" има стотици изследвания, които доказват  сериозно увреждане на зрението и даже слепота.

От волфрамовата жица по-добро за очите няма като изкуствена светлина.

Ми то халогенната лампа си е с волфрамова нажежаема жичка както казваш. Защо да е вредна за зрението???
Поне тези лампи са ми номер едно като спектър на светене...нито една друга /ЛЕД или луминисцентна енергоспестяваща/ не могат да се сравнят с тях.
http://iza99.com/
Българска заваръчна техника с 5 години гаранция
Ремонт на заваръчно оборудване - 0887607722

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Забрана в ЕС на апаратура използваща лампи?!
« Отговор #20 -: 17 Ноември, 2015, 20:44:37 »
Да тези халогенка във външен стъклен балон са реално най-доброто. Една стъпка са над обикновените с нажежаема жичка защото във външния балон е вакуум което намалява топлоотдаването на вътрешния балон към околната среда. Иначе казано съчетава дългия живот на халогенката, и високата ефективност на лампата с вакуум в балона (които не се правят отдавна защото имат много кратък живот). Митовете за вредност на халогенките идват от това че балона им е кварцов и работят при по-висока температура на нишката и съответно потенциално може да излъчват малко UV. Затова винаги чистата гола халогенка трябва да се ползва с обикновено стъкло пред нея като филтър. В случая външния балон изпълнява ролята на това стъкло, защото е направен от обикновено стъкло, както при обикновените ЛНЖ, също така температурата на нишката е незначително по-висока (има няма 100 келвина отгоре) така че аз лично гарантирам че халогенката във външен балон е напълно безопасна и единствения й недостатък е че е над два пъти по-скъпа от обикновените, но да ти кажа пред алтернативата да мина на светодиоди или компактни луминесцентни съм си щастлив да ги ползвам и то точно на тази цена. Да не забравяме и че траят два пъти по-дълго и светят с една идея по-бяла светлина от обикновените. Относно газовете в балоните - инертния газ аргон с който се пълнят обикновените крушки е естествена съставка на атмосферата, и май от там го и добиват, така че си мисля че едва ли нещо се нарушава като се изпуска обратно в нея. Халогенния газ който е в халогенките е малко по-вреден за околната среда вероятно, обаче бих казал че е нищо в сравнение с живачните пари които излизат от счупените енергоспестяващи лампи.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен rolling_heads

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1938
  • Населено място: Пловдив
Re: Забрана в ЕС на апаратура използваща лампи?!
« Отговор #21 -: 18 Ноември, 2015, 08:59:31 »
 :---

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 931
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Забрана в ЕС на апаратура използваща лампи?!
« Отговор #22 -: 18 Ноември, 2015, 13:18:59 »
Ако питате мен май навсякъде има бюрокрация и само се чудят как да си отстояват заплатите и постовете. Та се чудят каква глупост да измислят. Защо истинските екологични технологии са под гриф секретно и не се пускат? Но да не обсъждаме това.
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

Неактивен shri

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 931
  • Населено място: Германия Берлин
  • LZ2IX
Re: Забрана в ЕС на апаратура използваща лампи?!
« Отговор #23 -: 18 Януари, 2016, 17:09:30 »
Днеска поизгоряха крушките и преди да ги занеса в специалния контейнер. Направих няколко снимки. Разбира се новите са само халогенки. Но тези двете дето са обикновени, не ми приличат на много стари.
43014-043016-143018-243020-343022-443024-5
Денят е прекрасен, забеляза ли го!

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |