| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Тонколони от магнетофон Юпитер  (Прочетена 6575 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен rolling_heads

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1938
  • Населено място: Пловдив
Re: Тонколони от магнетофон Юпитер
« Отговор #15 -: 21 Август, 2015, 19:58:53 »
Ти сега да не си помисшиш че си открил топлата вода .
Те защитите са няколко: масимална мощност, постоянно напрежение и късо.
И всичките командват 1 реле. При тебе кога се задейства и коя защита?

Неактивен радиото

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 754
  • Населено място: Лом
Re: Тонколони от магнетофон Юпитер
« Отговор #16 -: 21 Август, 2015, 20:03:42 »
Е , аз нали това ти написах , онзи ден ?
Честито и от мен !  И наздраве !

Неактивен Runtav69

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 133
  • Населено място: Sofiq
Re: Тонколони от магнетофон Юпитер
« Отговор #17 -: 21 Август, 2015, 22:19:03 »
 :D При мен един господ знае коя  :crazy: . Но по пътя на логиката не право напрежение не е и късо значи е максимална мощност но не на усилавателя . Той е техникс със чип ииии  :--- нит го знам коя задейства нито нещо друго .  :lol: Не че в чипа няма 15 се транзистора на кръст  :crazy:
Бат Сашо :)

Неактивен mark b

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 71
  • Населено място: Асеновград
Re: Тонколони от магнетофон Юпитер
« Отговор #18 -: 22 Август, 2015, 01:41:03 »
Радвам се, че сте разбрали причината за изключването!
Следих темата с интерес, защото се занимавам с тонколони и филтри много години.
Наздраве!

Неактивен rolling_heads

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1938
  • Населено място: Пловдив
Re: Тонколони от магнетофон Юпитер
« Отговор #19 -: 22 Август, 2015, 02:35:26 »
Не може усилвателя да знае при каква мощност ще изгорят колоните.
При каква мощност изключва или при какво положение на врътката за усилване изключва.

Неактивен Runtav69

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 133
  • Населено място: Sofiq
Re: Тонколони от магнетофон Юпитер
« Отговор #20 -: 22 Август, 2015, 13:10:48 »
 :--- На всякакви колони от сорта на руските български 30 35 40 вата . В положени като е 10 е максимума то гаси на 4 и нещо до 5  :o Все пак аз не целя  да ги изгора .
Бат Сашо :)

Неактивен miroton

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 133
  • Населено място: Пазарджик
Re: Тонколони от магнетофон Юпитер
« Отговор #21 -: 29 Август, 2015, 19:15:56 »
:--- На всякакви колони от сорта на руските български 30 35 40 вата . В положени като е 10 е максимума то гаси на 4 и нещо до 5  :o Все пак аз не целя  да ги изгора .
ниво на входен сигнал

Неактивен Runtav69

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 133
  • Населено място: Sofiq
Re: Тонколони от магнетофон Юпитер
« Отговор #22 -: 30 Август, 2015, 15:00:31 »
От компютър  :D
Бат Сашо :)

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Тонколони от магнетофон Юпитер
« Отговор #23 -: 30 Август, 2015, 22:20:51 »
Това не знам по какъв начин обяснява отказа му да работи с тия колони, но със сигурност говори за едно - трябва ти друг усилвател, този явно не струва, от тези дето си мислят че са по-умни от теб е и от много защити не може и да свири като хората. Защо не си спретнеш едно хубаво усилвателче, ами се занимаваш с фабрични боклуци?
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Runtav69

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 133
  • Населено място: Sofiq
Re: Тонколони от магнетофон Юпитер
« Отговор #24 -: 30 Август, 2015, 22:42:45 »
Боклук боклук ама свири с четири колони по 150 вата две от които Тонакс 05 . И странно не отказва да свири със 150 ватови колони 2 на брой и Тонакс 08 две на брой .  :crazy: :crazy: :crazy: Айде сега мистерия с колони български Студио или Руските изключва ?  :master2: :master2: :master2: :master2:

Излиза че в тези колони има повреден говорител но в коя кой Ванга трябва да викаме защото на омаж и на звук всичките са добре :)
Бат Сашо :)

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Тонколони от магнетофон Юпитер
« Отговор #25 -: 31 Август, 2015, 16:24:33 »
Няма нищо повредено, усилвателя е боклук щом ги не ще. Може да се самовъзбужда с тях и затова да му сработва някаква защита.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Runtav69

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 133
  • Населено място: Sofiq
Re: Тонколони от магнетофон Юпитер
« Отговор #26 -: 31 Август, 2015, 17:40:51 »
Точно усилвателя НЕ Е БОКЛУК . Колоните са гадни то е ясно .  :crazy:
Бат Сашо :)

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Тонколони от магнетофон Юпитер
« Отговор #27 -: 31 Август, 2015, 22:10:18 »
:) да, особено гадни са затова всички аудиофили дават сума ти пари за стари руски и български високоговорители щото са боклуци. Затова защото са боклуци от 30+ години продължават да работят, за разлика от нови високоговорители на които за 5-10 години им се разпадат гънките (гофрите) и т.н. Затова защото са боклуци имат завидна равномерност на честотната характеристика, и затова имат достатъчна чувствителност за да озвучат средно голяма стая много силно с по 1 ват на канал, но прав си това не са тонколони в които да вкарваш стотици измислени ватове, пълни боклуци са! Айде стига си ни занасял тук. Като са такива боклуци защо не ми ги подариш? Ще те споменавам с добро :)
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Runtav69

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 133
  • Населено място: Sofiq
Re: Тонколони от магнетофон Юпитер
« Отговор #28 -: 31 Август, 2015, 23:01:52 »
Как да не са боклуци бре ? Тия руските за нищо не стават !!!!!!!!!! ДОКАЗАНО !!!!! Тия българските точно тези СТУДИО дето са какво им хареса ?  :lol: :lol: :lol: :lol: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: КЕФИШ ме аз два еднакви български говорителя не съм видял . Освен едно време дето са поръчвани с връзки !!!!! Други еднакви няма . Те двете колони чисто нови кашона не отварян . Едната сива другата черна от завода ? Единствена причина да ги взема е че бяха нови . И сега съжалявам че си дадох парите .
 :drinks: :drinks: :drinks: АЙ НАЗДРАВЕ
Бат Сашо :)

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Тонколони от магнетофон Юпитер
« Отговор #29 -: 31 Август, 2015, 23:12:42 »
:) да от новото производство на милия ни благоевградски завод няма два еднакви, но от старите положението не е точно такова. Старите руски високоговорители също са отлични. Аргументация чакам кое точно им е боклук освен това че невероятния качествен фабричен усилвател с незнам какви космически защити не ги иска. (макар че според мен това си е измишльотина) Очевидно твоята концепция за звук е съвсем различна от тази за качествен широколентов звук. Няма да ги оцениш щом се кефиш да помпаш трицифрени мощности във високоговорители.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |