| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Свързване на декодер без рф модулатор към телевизор "Електрон" чрез старо видео.  (Прочетена 19486 пъти)

0 Потреб. и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Не си разбрал идеята значи. От видеото излиза сигнал от модулатора който ти трябваше да хванеш чрез тест лентите, след като си го направил и изключил тест лентите НЕ ТРЯБВАШЕ повече да пипаш настройката на канала на телевизора, защото пак по този начин си изгубил сигнала от модулатора. Т.е. сега трябва да повториш отново процедурата, да пуснеш тест лентите, да ги хванеш на телевизора, след това да ги изключиш и да потърсиш начин да вкараш видеото в режим AV вход. В този момент повече НЕ ПИПАШ Електрон-а. Играеш само с настройките на видеото, и то явно няма да стане от каналите, а от други бутони за режим, предложих ти да натиснеш бутона DISPLAY на дистанционното да видиш какво прави и дали не превключва сигнала от AV входа, защото по спомен от едно видео Панасоник имаше някакъв бутон от който се избираше тоя режим да изкара през модулатора AV сигнала. Така че направи както ти казах, и пробвай бутона DISPLAY, трябва да стане, ако не става от там пробвай от другаде. Естествено като тестваш тия неща за да разбереш кога си успял трябва да имаш подаден AV сигнал на AV входа на видеото. Гледай да не объркаш да подадеш сигнала на другите чинчове които са AV out. Успех, и дерзай.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен mitakas86

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 34
  • Населено място: Пловдив
Успях, благодаря на всички за помоща, намерих AV-το и декодера тръгна. :)

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Ще бъде интересно и полезно за форума да напишеш как точно си го вкарал в AV режим. Радвам се че си успял!
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен mitakas86

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 34
  • Населено място: Пловдив
Ами беше ми неловко затова не писах.  :blush:
Когато съм щракал каналите надолу да намеря видеоканала съм го прескачал в бързината. Както колегите писаха така и направих, само че при бързото превключване не го забелязвах, минаваше от 1 директно на 60. Картината е доста добра, има  само леки сенки (вертикално) но   не е нещо фрапиращо.
Дадох нов живот на любимия ми Електрон ВТ ц382дби.
Доволен съм и сега с дистанционно се родих направо, а за неудобството с изключването на телевизора от копчето, ами включих го към един разклонител с ключ който ми е до леглото и работата заспа.
Благодаря отново на всички които се отзоваха да ми помогнат и не ме съдиха за грешките, които допуснах! :)

Неактивен Power

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 29
  • Населено място: София
Здравейте!Имам един сходен проблем и реших да не отварям нова тема да се запиша тук.Извинявам се на автора,просто имам нужда от съвет. :hi: Имам един София 81 останал от родителите ми с чисто нов кинескоп,сменяван преди години.Има си хляб нашенчето.Та сега съм на цифрова телевизия чрез виваком.Имам приемници,който са без RF модулатор.Изходите им са съвсем други.Ето го самият приемник https://www.vivacom.bg/bg/tv/vivacom-tv/oborudvane-i-instalacii/priemnik-za-vivacom-iptv  Какво трябва да направя за да го свържа към Софията?Ще стане ли през старо видео Фунай 3000 ето го и него http://olx.ro/oferta/vand-videoplayer-funai-vip-3000-hc-mk-ii-ID2dukB.html   Разбрах,че Софията е с шаси под напрежение,това означава ли че ще има проблем с изправянето на косата  :D :) Ще Ви бъда безкрайно благодарен.Другият вариант е да си купя можеби този модулатор http://www.technomarket.bg/products/09128090/neo-rf-modulator  :hi:

Неактивен rainbow704

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 90
  • Населено място: близо до Пловдив
Ако видеото е записващо (не мога да видя добре от снимките) ще стане по описания по горе начин. Подаваш сигнала A-V от изхода на декодера към вход A-V на видеото, свързваш RF изхода от видеото към антенния вход на телевизора и настройваш телевизора да приема сигнала от видеото. (видеото трябва да е в режим AV). Ако видеото не е записващо  тогава ти трябва друг модулатор, за този който споменаваш "RF МОДУЛАТОР NEO RF MODULATOR" нямам мнение, но по това което пише би следвало да стане. Не виждам как се захранва, но трябва да има такова. Това че шасито е под напрежение изобщо не е проблем, защото антенния вход е разделен с кондензатори и не се прехвърля постоянно напрежение към буксата (ант. вход). Проблем е, ако искаш да подадеш директно сигнала А-V  към съответното място вътре в телевизора.
Ако нещо е зелено и мърда — то е биология,
Ако вони — е химия,
Ако не работи — е физика.

Неактивен Power

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 29
  • Населено място: София
ясно,много благодаря  :hi:.Видеото не е записващо за съжаление...значи остава да потърся евтин вариант ,друго видео или този модулатор.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Видеото си личи че не е записващо, отзад има само изход модулатор и чинч. Няма аудио видео вход. 1.вариант ако видеото не работи като видео и е за изхвърляне, а ти имаш понятие от електроника - взимаш модулатора от видеото и си го свързваш външно към захранване и AV изхода от приемника на оператора. Втория вариант е да си купиш модулатора който си посочил - може и да работи прилично, а може и да работи зле, кой знае съдейки по цената по-скоро ще работи зле, но проблема там ще ти е системата на звука. Почти сигурно модулатора който си посочил предава звука по системата с 5.5мегахерца подносеща, а при нас стандарта е 6.5мега. Т.е. ако Софията не поддържа стандарта 5.5 няма да имаш звук. От там следват няколко варианта да се сложи приставка звук на софията, или да се търси модулатор със система на звука 6.5 (много рядко се намира, главно от стари видеокасетофони) и така. Успех.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Power

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 29
  • Населено място: София
Имам бегли понятия от електрониката.Видеото си работи добре,няма проблеми.Ще потърся записващо видео и може да стане.Не мога да се разправям с другите неща,щом не става този модулатор.

Неактивен Power

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 29
  • Населено място: София
Да попитам ДВД става ли?

Неактивен Gabo

  • Собственикът на Sandacite.com
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 650
  • Населено място: Пазарджик
    • https://www.nesiprav.com
Колега, МОЛЯ, прочетете ПРАВИЛА НА ФОРУМА!!!
Цитат
10. Всички снимки публикувани във форума трябва да се прикачват към темата от предвидения за целта бутон под надписа [Прикачи:] Снимки пуснати като линкове от други сайтове са ЗАБРАНЕНИ и темите ще бъдат премахвани без предупреждение.
В предното си мнение сте дали връзка към друг сайт, след седмица обявата няма да я има и хората ще се чудят какво сте имали предвид, а сигурно и те ще имат подобен на вашия проблем.

Неактивен gruyo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 281
  • Населено място: София
  • Конювишки джентълмен
Провет  колеги чета с интерес темата и искам да споделя и моят опит  с руските  телевизори  към  видео . В 1993-4  години   тунера  на Електрона  отесня и аз  го отворих и подадох сигнал директно  на платките .Нискочестотни  аудио и видео сигнали  ... по спомен  са тези   места  където  е   мишката  на снимките  или поне така  си  мисля   дано да съм полезен  :good: :good: Пак по спомен  там  бяха  жакове 
Удрииии!!

Неактивен rainbow704

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 90
  • Населено място: близо до Пловдив
Да колега, метода е приложим за "Електрон" и подобни, но за част от Софиите (конкретно София 81) и "Велико Търново"-то не става, защото шасито им НЕ Е галванически разделено от захранването и в зависимост от посоката на включване в щепсела може да попадне фаза по шасито а оттам и към декодера и т.н. И при тях става, но трябва да се монтират допълнителни елементи или цели платки пригодени за тази цел, да разделят галванически веригата от шасито.
« Последна редакция: 09 Март, 2015, 09:32:06 от rainbow704 »
Ако нещо е зелено и мърда — то е биология,
Ако вони — е химия,
Ако не работи — е физика.

Неактивен gruyo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 281
  • Населено място: София
  • Конювишки джентълмен
За Софията е  ясно , но ако се заиграе човек  може  и да стане ..другото е че сега вече  има  ТВ  втора  "злоупотреба"за 20-50 лв  и гимнастиката ,телевизор  -видеорекордер- цифрак  не  бих  го  правил  ,е  плащам си на Близу 5 кинта за  цифровата  но то е защото  ТВ то  ми  не  иска да се  настрои  за аналоговата им   та  го  ползвам само по АВ    :D :D
Удрииии!!

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Да и аз съм подавал AV сигнал по ниска честота на Електрон 380 но със галванично неразделените телевизори работата е по-сложна и директно не става. Гаранция няма че модулатора на видеокасетофона който ще вземеш ще има система на звука 6.5 мегахерца. Също не съм казал че София 81 не поддържа 5.5 мегахерца, но е твърде вероятно да не го поддържа. С ДВД няма смисъл да опитваш - до сега не съм видял ДВД плеър с модулатор.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
94 Отговора
55267 Прегледи
Последна публикация 15 Май, 2016, 13:44:10
от Валери
3 Отговора
9135 Прегледи
Последна публикация 26 Март, 2014, 15:31:11
от dobringeorgiev
3 Отговора
8742 Прегледи
Последна публикация 23 Март, 2020, 16:13:40
от sve
11 Отговора
5099 Прегледи
Последна публикация 26 Април, 2016, 21:35:46
от Валери
29 Отговора
22428 Прегледи
Последна публикация 28 Септември, 2015, 21:39:39
от сашо

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |