| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Свързване на декодер без рф модулатор към телевизор "Електрон" чрез старо видео.  (Прочетена 19485 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mitakas86

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 34
  • Населено място: Пловдив
Чувам съм, че може да се използва рф модулатор от видеомагнетофон  за старите телевизори без видео входове, като свържеш обикновен декодер към видеокасетофона и после към телевизора.

Как обаче става номера точно?

Моля колеги, които са го правили, да споделят.

Благодаря искрено! :)

Неактивен Gabo

  • Собственикът на Sandacite.com
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 650
  • Населено място: Пазарджик
    • https://www.nesiprav.com
Би било полезно, ако използваш бутона ТЪРСИ :)
Например при зададено търсене "цифрова телевизия рф модулатор" излизат доста интересни теми, обсъждащи същият въпрос който те интересува и теб и на който малко или много хората са дали отговори.

Неактивен mitakas86

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 34
  • Населено място: Пловдив
Благодаря, вече така ще процедирам!  :blush:

Неактивен mitakas86

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 34
  • Населено място: Пловдив
Значи, четох всички теми, но или аз съм недоскив или просто няма конкретно обяснено как видеомагнетофон да използваш за рф модулатор когато декодера няма такъв.
Цяла вечер се боря като прасе с тиква и никакъв успех.
Свързах декодера с кабел с чинчове към видеото и и ги плъгнах във аудио-видео ин.
Видеото има рф изход, който свързах към един Електрон посредством кабел с мъжка/женска антенна букса.
Включих видеото, въртях половин час и търсих на 8-ми канал на сандъка,  сменях метрова/ дециметрова букса , нищо не хванах и  вече съм  :flag_of_truce:
Моля някой по-запознат да ми пише какви настройки на видеото са необходими, къде бъркам.
Благодаря! :)

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Първо трябва да хванеш сигнала от модулатора на видеото, така че пусни му една видеокасета, ако е изправно, или превключи ключето тест отзад на видеото при което изкарва две ивици на екрана. Включваш кабела от модулатора на видеото в дециметровата букса и търсиш на електрона в дециметровия обхват така както се търсят канали. Тук трябва да спомена че изхода на модулатора на видеото е с мъжката букса, т.е. ти трябва кабел с женска букса от едната страна и мъжка от другата страна, защото женската букса на видеото е входа за антена, и ако го свържеш към телевизора с кабел мъжки мъжки няма да изкараш нищо. След като вече на телевизора хванеш сигнала от модулатора на видеото, трябва да видиш как от бутоните на самото видео или неговото дистанционно да го накараш да изкара сигнала от AV входа, трябва да има нещо от сорта на source AV или monitor трябва да се поразтърсиш и поразцъкаш и така. Успех!
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Любо Божков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1641
  • Населено място: с. Ресен общ. В.Търново
Има и видеоплеъри, чиито изход е в метровия обхват, така че по добре търси тестовия сигнал на всички обхвати. :)

Неактивен mitakas86

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 34
  • Населено място: Пловдив
Имам въпросния кабел мъжко-женско. Вкарах го в дециметровата букса, нагласих видеото на UHF.
Стигнах до белите черти на екрана, но дотам.. нито на дистанционното нито на видеото намирам бутон за източник на сигнал, за да изкарам картина от видео ин-а.
Снимах за по-нагледно.

Неактивен Gabo

  • Собственикът на Sandacite.com
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 650
  • Населено място: Пазарджик
    • https://www.nesiprav.com
Белите черти на екрана са, защото си щракнал бутона ТЕСТ на видеото. Той е за да хванеш гарантиран сигнал. И няма да намериш бутон VIDEO, защото подаваш сигнала на АНТЕННИЯ вход.
Просто бутни щракалката на бутона ТЕСТ в другото положение (обикновено този бутон е точно до буксите отзад на видеото) и пусни касетата.
/ехх, как ли  ще си пуснеш грамофона като няма копче Play, Foward и BackWard и ще му сменяш песните  :)) /

Неактивен rainbow704

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 90
  • Населено място: близо до Пловдив
Това видео трябва да има режим AV. Не съм много сигурен, обаче пробвай да сменяш каналите в низходящ ред (от 1-ви на долу) би трябвало да има 0 и (или) AV.
Ако нещо е зелено и мърда — то е биология,
Ако вони — е химия,
Ако не работи — е физика.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Както са ти писали колегите първо изключи тестовия сигнал от копчето тест отзад на видеото до изходящата букса на модулатора, после ако не излиза сигнала от AV входа следва да пробваш както са ти казали каналите на видеото в низходящ ред дали на някой няма да излезе, или аз предлагам също да натиснеш няколко пъти бутона на дистанционното DISPLAY да видиш какво прави, защото според мен от там ще се превключи режима. Успех!
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Стига с това дистанционно!!!Когато си стигнал до бели и черни ивици просто превключи тест превключвателя на видеото и всичко ще си е на място!!!

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Не е така, тогава ще изкара сигнала от вградения тунер на видеото или от видеокасета ако пъхне да просвирва, но сигнала от AV входа трябва по някакъв начин да му каже че иска него да гледа.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен pana

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 340
  • Населено място: Пловдив
Декодер
« Отговор #12 -: 10 Февруари, 2015, 12:56:44 »
   Не можах да разбера за Електрона на снимката ли става въпрос ? Това беше популярния Ц 380. Защо се мъчиш а не си направиш една платчица с ТЕА2014 на доста електрончега съм сложил много елегантно става на мястото на куплунгчето което ходи във видеоусилвателната платка . А звука има извод на мчу за външен вход . Да правиш модулатори да го вкарваш сигнала . Дори може и да си го ползваш за ДВД.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Никаква TEA не му трябва и с обикновен ключ съм го правил и става, въпроса е че човека няма познания за такава модификация, да гледаме реалистично на нещата. Има видео и иска посредством него да подаде сигнала, съответно се опитваме да му помогнем да го направи успешно. Освен това в последно време тези телевизори макар и не толкова стари за мен са си музейни експонати и избягвам всякакви модификации по тях. Подаването на видео сигнал посредством модулатор няма недостатъци, като изключим това че се добавя още едно устройство искащо захранване и т.н.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен mitakas86

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 34
  • Населено място: Пловдив
Origо ме е разбрал много добре, видеото е с повредена механика и не върти касети. Искам да му дам втори живот, а телевизорът е "мойта гордост" - Електрон Велико Търново  ц382дби със западен кинескоп, картината е приказка!
Така, изключих щракалката за теста на сигнал, дадох надолу на каналите на видеото но няма 0, AV, а минава директно на 60-ти канал.
Въртях цял час като шурав, сменях крачетата на 8-ми канал, където търся, този канал съм го задал и на видеото. Резултат нулев, само шум и снежинки. Пробвах и на метровия обхват, нищо.
Вкарах сигнал от аналогова кабелна в Antena In и после от  RF out изкарах сигнала, значи модулатора на видеото работи!
Направо мистерия... :)

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
94 Отговора
55261 Прегледи
Последна публикация 15 Май, 2016, 13:44:10
от Валери
3 Отговора
9135 Прегледи
Последна публикация 26 Март, 2014, 15:31:11
от dobringeorgiev
3 Отговора
8742 Прегледи
Последна публикация 23 Март, 2020, 16:13:40
от sve
11 Отговора
5099 Прегледи
Последна публикация 26 Април, 2016, 21:35:46
от Валери
29 Отговора
22428 Прегледи
Последна публикация 28 Септември, 2015, 21:39:39
от сашо

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |