| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Реставрация на радио Olympia 562 W  (Прочетена 19018 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3324
  • Населено място: София
Re: Реставрация на радио Olympia 562 W
« Отговор #45 -: 12 Февруари, 2015, 23:51:28 »
Чудесна е олимпията,  :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo: :bravo:

Препоръчвам и лакиране на копчетата със същия спрей, за да светнат като нови след меглиото.
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен xborox

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 328
  • Населено място: София
Re: Реставрация на радио Olympia 562 W
« Отговор #46 -: 13 Февруари, 2015, 08:42:48 »
Не се притеснявайте, маслото попива, след което изсъхва и нито цапа, нито събира прах. Перфектно е за целта! Pichaga933, и аз мислех първоначално да лакирам копчетата, но май така ми харесва повече. Но много благодаря и за този съвет, както и за всички останали. Бяха ми много от полза!
Това е засега по темата с 532 WU. Надявам се да имам възможност скоро да пусна снимки и на готовата 562 W, както и на новия проект  :drinks:

Неактивен ahedproductions

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1977
  • Населено място: София
  • LZ1SWE
    • Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
Re: Реставрация на радио Olympia 562 W
« Отговор #47 -: 13 Февруари, 2015, 09:04:03 »
 :bravo: Великолепна е!!! Копчетата са супер така, отговарят на кутията - матови са. Ако беше лъскав лак - да, обаче така е супер!
Лаборатория по електроника и радиотехника "Етер"
www.aetherlab.org

Неактивен barlog

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 121
  • Населено място: гр. Куклен
Re: Реставрация на радио Olympia 562 W
« Отговор #48 -: 25 Февруари, 2015, 05:27:55 »
Здравейте господа....тук като гледам на снимките...копчетата след обработка с Meglio  побеляват мн. гадно.... намерил съм им цаката обаче и ще споделя.....    забърсвате ги с ....мазно парцалче...омазнено с вазелин , после със  сухо да се почисти мазнината и стават като нови :)))  / върши работа за всички бакелитови повърхности /  и аз имам Олимпия 532....красив сандък е... :)

Неактивен xborox

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 328
  • Населено място: София
Re: Реставрация на радио Olympia 562 W
« Отговор #49 -: 26 Февруари, 2015, 16:03:06 »
Благодаря много за идеята. Харесват ми обаче повече, като са така матови. На другата Олимпия обаче може да пробвам. Тази уикенда я карам на вилата, че най-накрая да мога да слушам приятна музика. Дано само някой не реши, че е изключително ценна и да разбие заради нея къщичката.
За съжаление още не са лакирали кутията на другия сандък )-: Като нищо, като се върна във Варна, да си я взема обратно и да се хвана аз да я направя  :P

Неактивен xborox

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 328
  • Населено място: София
Re: Реставрация на радио Olympia 562 W
« Отговор #50 -: 11 Април, 2015, 16:01:43 »
Най-накрая и тази Олимпия е сглобена и свири! Това е първото радио, което почнах да реставрирам, а го завърших последно. За съжаление дърводелецът, който трябваше да ми лакира кутията, не е гледал снимките, които му пратих и не ме е послушал, че радиото има два цвята - основен тъмен и светъл за орнаментите отпред. Поне лаковото покритие е хубаво  :)
Когато го сглобих и му сложих нов кенотрон обаче, забелязах че напреженията са много високи. На единия електролит - 360 волта, а на другия - към 280. Може ли кенотронът да е причината за това или да търся другаде проблема. При това положение и напреженията на крайната лампа са по-високи 280 и 260 вместо 250 и 232.
Като цяло обаче това е сандъкът, който свири най-хубаво и ми е най-скъп като спомен  :drinks:

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Реставрация на радио Olympia 562 W
« Отговор #51 -: 11 Април, 2015, 16:38:25 »
В София в ниската част на дълговълновия обхват трябва да хващаш румънското Antena Satelor хващам го отлично целодневно с ВЕФ 206 и феритна антена. Може би защото олимпията няма ФА и с антена проводник хващаш повече смущения от колкото полезен сигнал, затова може би не го хващаш. Трябва да си направиш една рамкова антена или Олуша: http://sezador.radioscanner.ru/pages/mailtrade/sources/solan-10.htm.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен rolling_heads

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1926
  • Населено място: Пловдив
Re: Реставрация на радио Olympia 562 W
« Отговор #52 -: 11 Април, 2015, 21:30:53 »
Премери колко волта е отоплението, спешно, за да опечеш лапите.

Неактивен xborox

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 328
  • Населено място: София
Re: Реставрация на радио Olympia 562 W
« Отговор #53 -: 12 Април, 2015, 00:07:43 »
Неприятно  :( 6.7 волта е напрежението на отоплението. Тази Олимпия няма 240 волта за мрежовия траф, до 220 макс е, но напрежението в нас е някъде около 225, така че не би трябвало това да е проблем. Нямам друг кенотрон, за да пробвам, тъй като предишния отиде на радиото на вилата.
« Последна редакция: 12 Април, 2015, 00:51:55 от xborox »

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3904
Re: Реставрация на радио Olympia 562 W
« Отговор #54 -: 12 Април, 2015, 08:27:19 »
Не вярвам нещо да им стане на лампите при 6.7 волта отопление, може и уреда Ви да не е точен  :unknown: .

Неактивен xborox

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 328
  • Населено място: София
Re: Реставрация на радио Olympia 562 W
« Отговор #55 -: 12 Април, 2015, 13:20:30 »
Христос Воскресе на всички :-) Тази сутрин набързо спретнах един преходник от ECL11 към 6Ф3П. И напреженията спаднаха, с 6-7 волта по-ниски от нормата. Предполагам, че моята ECL11 вече е пътник. Имам една нова, която пазех за резерва. Предполагам ще я извадя от шкафа и всичко ще си дойде на мястото :-)

Неактивен xborox

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 328
  • Населено място: София
Re: Реставрация на радио Olympia 562 W
« Отговор #56 -: 06 Юли, 2018, 18:14:14 »
Малко да изтърся старата тема от прахта. След толкова години най-накрая има къде да подредя апаратите си (не че особено много де). Изкарах тази Олимпия 532 и реших да я пусна, защото в стаята така или иначе нямам друг апарат, който да е на УКВ. Но ме очакваше неприятна изненада - пълна тишина. На къси, на средни, всичко е ОК, но не и на УКВ. А преди хващах прекрасно с нея. Някой да се сеща на прима виста каква може да е причината? Уикенда вероятно ще сваля шасито и ще започна с проверките на напреженията, но странно как така от само седене се е появил проблем.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3541
  • Населено място: Варна
Re: Реставрация на радио Olympia 562 W
« Отговор #57 -: 06 Юли, 2018, 18:27:31 »
Размърдай лампите.Лоша връзка в някой цокъл.

Неактивен xborox

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 328
  • Населено място: София
Re: Реставрация на радио Olympia 562 W
« Отговор #58 -: 06 Юли, 2018, 19:10:18 »
Както и предположих - вълновият превключвател  :)  Сега всичко си дойде на мястото!

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
25 Отговора
16895 Прегледи
Последна публикация 12 Януари, 2014, 20:00:00
от Валери
7 Отговора
2925 Прегледи
Последна публикация 15 Януари, 2015, 12:58:16
от Валери
100 Отговора
18724 Прегледи
Последна публикация 11 Януари, 2016, 20:17:05
от xborox
47 Отговора
9886 Прегледи
Последна публикация 23 Март, 2017, 13:39:59
от Лъчо Минков
4 Отговора
3233 Прегледи
Последна публикация 29 Март, 2017, 20:01:05
от wladoo

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |