| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Плащам много ток  (Прочетена 39792 пъти)

0 Потреб. и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Плащам много ток
« Отговор #60 -: 22 Февруари, 2013, 21:44:01 »
Как ще коментирате това ?

« Последна редакция: 08 Март, 2013, 16:52:19 от gabo »

Неактивен simo_

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 491
Re: Плащам много ток
« Отговор #61 -: 22 Февруари, 2013, 21:56:36 »
Добро въображение, само дето физиката казва друго :master2:.

Неактивен lz2nk

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 452
Re: Плащам много ток
« Отговор #62 -: 22 Февруари, 2013, 22:02:43 »
Как ще коментирате това ?

http://www.youtube.com/watch?v=vnXh1aYjwYY&feature=player_embedded
Това е своево рода вечен двигател.  :flag_of_truce:

Неактивен radio-hobi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1055
  • Населено място: София
Re: Плащам много ток
« Отговор #63 -: 22 Февруари, 2013, 22:20:49 »
Как ще коментирате това ?

http://www.youtube.com/watch?v=vnXh1aYjwYY&feature=player_embedded

В ютуба видеа да щеш на тая тема

/>
/>
/>
 :crazy: :crazy: :crazy:

Неактивен lz2nk

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 452
Re: Плащам много ток
« Отговор #64 -: 23 Февруари, 2013, 09:09:34 »
Да, ама никое от тях не може да намали сметката за ток. Дори ме съмнява, че и протестите няма да я намалят забележимо.

Неактивен lz2nk

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 452
Re: Плащам много ток
« Отговор #65 -: 08 Март, 2013, 14:42:08 »
Скандално! Държавата купува зелен ток за 699 лв. на мегават/час, а токът от АЕЦ е 44 лв.на мегават/час и го изнася!!!
Демек: Чужденците да живеят по-добре а ние да мреме...
Прав си! Покрай протестите и референдума се рових из документи на ДКЕВР и бях възхитен от цените на които се изкупува електроенергията. Най-евтина си е на АЕЦ - около 42 - 44 лв. мегават/часНай-близката цена от ТЕЦ е 2 пъти по-висока, а на прословутата американска Марица - около 170 лв. мегават/час. Естествено ще са против да се строи нова АЕЦ, а другите ще искат "Зелена енергия" вместо ядрена.

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Плащам много ток
« Отговор #66 -: 08 Март, 2013, 15:24:34 »
Дойде ми поредната сметка за ток за месец Януари. Обяснявам. За Декември казват, че сметките са по-малки от януарските защото засеченият период бил за 20 дни, а за януари бил за 40 дни. И така за декември имам 160лв, а за януари имам 143лв. Какво произлиза от тук ? Оказва се, че през декември съм употребил почти 2 пъти повече енергия спрямо януари, което вече съм 100% сигурен, че не е вярно защото на 25.12.2012 ми монтираха климатик, който през януари е включван всеки ден сутрин от 5:00 до 7:00 и след обяд от 16:00 до 18:00, което прави 4 часа дневно. По план трябваше да имам доста по-голяма сметка за януари, а тя се оказа малко по-ниска от декемврийската. Ха сега кажете ми как да им вярвам.

Равносметката:

Ноември -  никакви ел. уреди за отопление - 160лв.
Декември 20 отчетени дни - никакви ел. уреди за отопление - 160лв.
Януари 40 отчетени дни + климатик - 143лв.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3325
  • Населено място: София
Re: Плащам много ток
« Отговор #67 -: 08 Март, 2013, 19:16:18 »
Тия сметки са едно към колкото им дойде...не го ли разбрахте?

аз съм в апартамент и ми е 100 лъва сметката а предишната беше към 160

Няма такова нещо като независим контролиращ орган.  Правителството ТРЯБВА да защитава интересите на народа по КОНСТИТУЦИЯ, които в случая са клиентите на ЧЕЗ.

ЧЕЗ сключват споразумение с правителството на Станишев-Доган -то да не ги контролира , демек да не защитава интересите на народа, а това да го прави " независим " орган. Няма причина тоя орган да е независим освен ако искаш да не защитава "клинетите"( робите ти -е по подходящо) ти в случая.

Та тоя  " независим " орган от  5 човека/сопола  е ясно колко лееесно може да бъде купен и продаден 5 пъти  от таква компания и бързичко става зависим. Спира контрола и в общи линии им отпуска края на ЧЕЗ...
« Последна редакция: 08 Март, 2013, 19:23:09 от Pichaga933 »
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен rkounev

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 542
  • Населено място: София
Re: Плащам много ток
« Отговор #68 -: 08 Март, 2013, 20:01:48 »
Не разбрахте ли тези отчети са пълна измама.
Моя пример-онзи ден ми засичет електромера-вечерта го погледнах-70квтч в повече,над отчета-не е възможно за 4-5 часа да изконсумирам тази енергия-все пак имам включен през деня само един хладилник и няколко свирки на стенбай.На кого да се оплача-тези на които мога да са оплача са на хранилката на ЧЕЗ.А просто за конституция и права забравете-може да ги има ,но някой трябва да ги спазва-най-вече държавата.Просто съжалявам че не ми попадна инкасатора в момента-да му счупя ръцете.Но следващия път ще го дебна.

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Плащам много ток
« Отговор #69 -: 08 Март, 2013, 22:07:11 »
Според мен в момента инкасаторите са натоварени със задачата да пишат по-малко, за да излезнат по-ниски сметки и да се охладят страстите. Това автоматично довежда до по-високи сметки през следващия месец разбира се, но до тогава всичко ще е утихнало. Трикове колкото искаш.

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3921
Re: Плащам много ток
« Отговор #70 -: 09 Март, 2013, 09:01:22 »
Как ще коментирате това ?

Преди време някъде бях чел, че някои от фундаменталните ни науки са поставени на грешни основи. Т.е. трябва да променим някои непоклатими теории от физиката, математиката и т.н. Насмешка будят у нас твърденията за "перпетуум мобиле" защото противоречат на изведените математични, физични, термодинамични и т.н. принципи. Все по-често в интернет особено, се споменават разни разработки (като генератора на Капанадзе) които са немислими от гледна точка на сегашната ни наука. Работите на Н. Тесла за "свободната" енергия, безжичен пренос на електричество и т.н. може дори да са засекретени и да се представят за шарлатанство. Едва ли тези енерго-разпределителни дружества биха съществували или големи енергийни компании от нефтодобива и т.н. биха били съгласни всичко това да е общодостъпно и почти безплатно.

Неактивен lz2nk

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 452
Re: Плащам много ток
« Отговор #71 -: 09 Март, 2013, 11:12:47 »
В момента по канал 7 има много интересно предаване за енергетиката. Та много ме "накефи" израза с който започна госта на Кошлуков: - "Енергетиката е вечна далавера".

Неактивен lz2nk

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 452
Re: Плащам много ток
« Отговор #72 -: 09 Март, 2013, 22:22:48 »
Който иска да разбере, защо сметките за ток са толкова големи, нека утре /неделя/ да гледа предаването на Карбовски по ТВ 7. Е ще разбере, ако на събеседника му не му се "случи" нещо до предаването.

Неактивен Gabo

  • Собственикът на Sandacite.com
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 647
  • Населено място: Пазарджик
    • https://www.nesiprav.com
Re: Плащам много ток
« Отговор #73 -: 09 Март, 2013, 22:59:22 »
Аз къде телевизия не гледам, ти къде баш това леке Карбовски да ми набутваш като стожер на истината.
Тоя с еднаква страст обяснява и за педофилите и за нещастните цигани и за АЕЦ и за къдравите косми намерени на Луната, и всичко това - докато пише биографията на Лили Иванова.
(то и 99.99% от журналята са такива, но това е друга тема)

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
Re: Плащам много ток
« Отговор #74 -: 10 Март, 2013, 07:01:05 »
 :D  Добре дошъл в клуба на гледащите телевизора само отзад!
За съжаление, вече няма нито едно предаване на което да може да се вярва !
...  май само отчасти прогнозата за времето, и то заради майтапите на Емил - останалото е помия!
Омраз!

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |