| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Плащам много ток  (Прочетена 39788 пъти)

0 Потреб. и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен lz2nk

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 452
Re: Плащам много ток
« Отговор #15 -: 18 Януари, 2013, 23:07:21 »

.....
часовника се настройва от самия електромер- има си съответните бутони за корекции или поне този който е монтиран при мен/ има много модели, макар и електронни/ , а по какъв начин електромера "разбира" за лятно и зимно време не знам, но се пренастройва сам.
Сигурно е вярно, но като сляза до таблото във входа си умирам от кеф да гледам как няма два с еднакви времена, а разликата във времето им е от порядъка на 3-4 часа.

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Плащам много ток
« Отговор #16 -: 08 Февруари, 2013, 09:56:48 »
Дойде сметката и за декември. Отново е много над очакванията ми - 162лв. На тези EVN ми иде да им сритам задниците. Отопляваме се на дърва, имаме малък хладилник и малък фризер. Бойлера е включен постоянно от 3 години, а вечер към 18:00-19:00 пускаме телевизора за няколко часа, на 2-3 дни перем и готвим. направо е немислимо. Ако се отоплявахме на ток сигурно щяха да ни закърпят 300лв. Миналата зима се топлехме на ток и радиатора беше включен 24 часа + климатик в другата стая и плащахме по 200лв. Направо не ми се вярва. Гледах снощи по тв, че хората в Пловдивско масово се оплакваха от двойни сметки. От EVN обясниха това с празниците. Ами аз като не си бях у нас по празниците ? Имам чувството, че през зимните месеци плащаме тока на циганите, които крадат и трупат загуби на дружеството. Друго обяснение нямам.

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3921
Re: Плащам много ток
« Отговор #17 -: 08 Февруари, 2013, 10:46:43 »
Това което пишеш, че имаш като консуматори и у дома е почти същото, на дърва се отоплявам и аз, към ЧЕЗ сме тук, сметката ми е 50 % от твоята.

Неактивен Ricarq

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 432
  • Населено място: Габрово
Re: Плащам много ток
« Отговор #18 -: 08 Февруари, 2013, 11:22:05 »
Шибана работа. И наща сметка е по-висока над обичайното. Ето обяснението на ЕОН:

"Защо са по-високи сметките за ток за януари, според електроразпределителното дружество
7 февруари 2013 12:13 | 15 Коментирай Препоръчай (0)
 © Дарик Габрово, архив 
 Сметката за електроенергия през януари е по- висока от тази за предходния месец, както и през предходните години, съобщават от електроразпределителното дружество. От там твърдят, че това се дължи основно на факта, че заради 9 празнични почивни дни в края на декември и началото на януари, отчитането на потребената енергия през месец декември приключва с няколко дни по- рано от обичайното.

С други думи, сметката за декември включва консумацията на електроенергия за по-малко дни, а сметката за януари - за повече дни.

Да вземем един пример:

Клиент, чиято консумация на електроенергия обичайно се отчита на двадесет и пето число на месеца, вместо на 25 декември, е бил отчетен на 17 декември, заради струпването на почивни дни. Това означава, че неговата сметка за декември обхваща 22 дни. За да се възстанови нормалния цикъл на отчет, с който клиентът е свикнал и той отново да бъде отчетен на 25-то число, консумацията му, на база на която се изчислява сметката му за януари е отчетена на 25 януари. По този начин сметката му за януари ще обхване периода от 17 декември до 25 януари. Така на практика сметката за януари не се явява сметка за календарен месец, а за 40 дни.

Ако се приеме, че няма никаква промяна в навиците на клиента и температурите не се променят през целия период от 1 декември до 1 февруари, математически сметката му за януари ще бъде почти двойно по- голяма от тази за декември, само поради факта, че включва двойно повече дни.

Коледните студове вдигнаха допълнително сметките за януари

В действителност, обаче, върху консумацията и респективно сметките за електроенергия оказва влияние и външната температура. Значителното понижение на температурите в дните около Коледа също оказаха влияние върху размера на сметките. Средните температури през декември бяха с около 8ºС по- ниски в сравнение с температурите през ноември. Освен това, декември 2012 като цяло е по- студен и от декември 2011 година.

Празничните дни през декември са отразени в сметките за януари

 Допълнителен фактор, който оказа влияние върху сметката за електроенергия за януари, която включва в себе си празничните дни на декември, е и принципно по- високото потребление на енергия по празниците.

Увеличението на тока с 13,8 % от 1 юли 2012 вдигна сметките спрямо 2011 година

Върху размера на сметката за електроенергия оказва въздействие и цената на електрическата енергия. Поради увеличението на цената на електрическата енергия от 1 юли 2012 година, влязло в сила с решение на Държавната комисия за енергийно и водно регулиране, при аналогична консумация сметката за януари 2013 ще е с 13,8 % по- висока от тази за 2012 година.

Информация относно сметките или индивидуалния отчетен период клиентите могат да получат на интернет страницата на компанията, в центровете за обслужване на клиенти и на тел. 0700 161 61. Консултантите на компанията са на разположение на клиентите за отговор на въпроси и предоставяне на допълнителна информация."

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Плащам много ток
« Отговор #19 -: 08 Февруари, 2013, 11:52:15 »
Каквито и проценти да ми показват, няма да ме убедят, че не ме мамят. Имам колега, който топли двустаен апартамент изцяло на ток и сметката му е 170лв, аз се топля изцяло на дърва и сметката ми е 162. През празниците не съм консумирал енергия, а миналия месец платих 157. С тези монополи така ще е. И аз да съм единствен, ще си правя каквото си искам щом държавата го позволява.

Неактивен ONZI

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1036
  • Населено място: Севлиево
  • Митко Матев 0886739549
Re: Плащам много ток
« Отговор #20 -: 08 Февруари, 2013, 12:27:22 »
Само със оплакване няма да стане.
Трябва да ги изгоним тези тармъци.
Те за тях са си прави затова са тука.

Неактивен rkounev

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 542
  • Населено място: София
Re: Плащам много ток
« Отговор #21 -: 08 Февруари, 2013, 21:01:35 »
Колеги,една от характерните човешки слабости е че се забравя.
Припомнете се ,че преди около година ни заляха от телевизора,как барети и тям подобни влязоха в офисите на електроразпределителните дружества-иззеха документи,компютри и т.н.Някой да е чул продължение на сагата?Просто ЕРП-та си платиха ,а сега избиват дадените пари.

Неактивен arksi

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 33
  • Населено място: Горна Оряховица
Re: Плащам много ток
« Отговор #22 -: 10 Февруари, 2013, 00:53:57 »
Ние се топлим изцяло на ток, с климатик и печка с открит реотан, топлим две стаи, кухнята и детската, като апартаментът ни е 5-стаен...  С пуснат климатик имахме миналия месец 266 лв  :diablo:., сега не сме го пускали - просто за експеримент да видим как ще ни излъжат. На ЕОН съм  :diablo:

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3325
  • Населено място: София
Re: Плащам много ток
« Отговор #23 -: 10 Февруари, 2013, 03:47:29 »
ЕОН е по-добре от   :bad:ЧЕЗ... тия са баси боклуците
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен lz2nk

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 452
Re: Плащам много ток
« Отговор #24 -: 10 Февруари, 2013, 21:04:32 »
Е то ЕОН вече няма, сега е "кой знае кой".
А я ми кажете, има ли начин да се свери часовника на електромера? Показва с близо 2 часа назад. И се оказа, че въпреки включването на бойлер и пералня /главно/ вечер след 10 часа, консумацията пак си е дневна.

Неактивен ONZI

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1036
  • Населено място: Севлиево
  • Митко Матев 0886739549
Re: Плащам много ток
« Отговор #25 -: 10 Февруари, 2013, 21:11:57 »
Че цените дневна -нощна не ги ли изравниха?

Неактивен deniz5612

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 305
Re: Плащам много ток
« Отговор #26 -: 10 Февруари, 2013, 22:00:59 »
ЕОН е по-добре от   :bad:ЧЕЗ... тия са баси боклуците

Боклуци , ами ни съдират кожлетата  :bad:

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
Re: Плащам много ток
« Отговор #27 -: 11 Февруари, 2013, 04:35:13 »
Хвани едните - удари всичките...   :D
... Но на такъва овче стадо - такива пъдари! Щом позволяваме да се случи, то се случва!
При това, ако съседа има проблем - проблемът си е негов :D. Това което някога наричахме единство и съпричастност, за съжаление днес липсва.   :unknown:
Омраз!

Неактивен lz2nk

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 452
Re: Плащам много ток
« Отговор #28 -: 11 Февруари, 2013, 09:39:10 »
Че цените дневна -нощна не ги ли изравниха?
Не, все още нощната е близо 3 пъти по-евтина. А проблема не е само в разпределителя. Вижте сметките. Примерно, имаш консумирана ел енергия за 40 лв. и започват някакви щури добавки: зелена енергия, включване, пренос и кой знае какво още та плащаш накрая 100 лв. та и по-вече. Тоест по веригата има закачени още една камара "пиявици" дето смучат кръвчицата народна.

Неактивен veni valchev

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 20
  • Населено място: lom
Re: Плащам много ток
« Отговор #29 -: 11 Февруари, 2013, 23:09:26 »
Тези електромери са произведени в Чехия, калибрирани в Чехия и могат да се манипулират дистанционно. Повечето от тях се отчитат дистанционно. Институтът по метрология трябваше да ги провери когато ги внасяха. Министър Добрев направо се сети навреме кога. Видяха, че конят отива в реката се сетиха да проверяват елекромери, водомери, топломери и всякакви други мери.  :hi:

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |