| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Схема на усилвател с 6Н9С и 6П6С  (Прочетена 73785 пъти)

0 Потреб. и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Схема на усилвател с 6Н9С и 6П6С
« Отговор #150 -: 24 Февруари, 2013, 14:19:23 »
Такааа, колегата Стоян от аудио форума ми даде схема, която използва и двата триода на 6Н8С и току що я пробвах. Свири 2 пъти по-силно отколкото само с единия триод. Ето схемата:


Останалото, а то е много малко е от тази схема:


А тази последната схема свири много добре, но малко слабо както вече казах. Сега обаче в комбинация от двете, започна много да ми харесва и като нито и като звук.

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3921
Re: Схема на усилвател с 6Н9С и 6П6С
« Отговор #151 -: 24 Февруари, 2013, 15:13:18 »
Може да са по-добри схеми, но вече мисля изобщо да не се занимавам с руски лампи  :negative: .

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3549
  • Населено място: Варна
Re: Схема на усилвател с 6Н9С и 6П6С
« Отговор #152 -: 24 Февруари, 2013, 15:29:40 »
Електроните нямат националност :) Руските лампи са с добро качество.Зависи какви са попаднали при теб.
Общо взето  6Н8С = 6SN7GT или 6H9C = 6SL7 = 6SU7 =~ ECC35

Предлагам ви един руски сайт,добър справочник за лампи и техните аналози от различни производители

http://guitar.ru/articles/sound-amp/sound-amp_262.html

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3921
Re: Схема на усилвател с 6Н9С и 6П6С
« Отговор #153 -: 24 Февруари, 2013, 15:42:07 »
Разбира се, Асене, не омаловажам руската теника, просто мисля да се насоча към комбинирани лампи като ПЦЛ86 примерно. Искам нещо малко да си направя с две лампи.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3549
  • Населено място: Варна
Re: Схема на усилвател с 6Н9С и 6П6С
« Отговор #154 -: 24 Февруари, 2013, 16:16:13 »
Разбира се че може :)

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Re: Схема на усилвател с 6Н9С и 6П6С
« Отговор #155 -: 24 Февруари, 2013, 20:47:17 »
Следя много внимателно темата!Имам въпрос:с котарак макар и мноооого охранен може ли да изора градината?Та да се поясня:колко силно искате да свирне една лампа и то сравнително маломощна в режим А?Когато атаката е по-добра естествено е да свири по-силно т.е.когато има атака с два триода се получава по-голям размах на напрежението на първа решетка на крайната лампа.За мощни стъпала се използва противотактна схема.Сложи 4 EL34 противотактна схема,фиксирано преднапрежение,атакувай добре,колона тип гардероб с два легена и ще ти спира дъха.Има публикувани схеми на Регент 60, на Маршал не помня в кои броеве на рте.Напреднахте с ламповите стъпала и вече може да се заемете с нещо от което ще ви достави по-голямо удоволствие.Ще видите тогава в тъмното как сияят в синьо лампите.Е вече идва реда да се навиват трансформатори,да се правят макари,да се търсят керамични цокли,да се удвоява анодното напрежение...Ама кефа е голям-за ужас на съседите... :rofl:

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3921
Re: Схема на усилвател с 6Н9С и 6П6С
« Отговор #156 -: 24 Февруари, 2013, 20:49:22 »
Прав си колега така е, но това с котарака ме развесели  :lol:

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Схема на усилвател с 6Н9С и 6П6С
« Отговор #157 -: 24 Февруари, 2013, 20:57:50 »
Към колегата Ангел Симеонов. Тук не става въпрос да падат прозорците, а да се чува нормално. Аз като казвам тихо имам предвид, че при усилено до край се чува толкова слабо, че едва ли не трябва да се напрягам за да го слушам. Едно обикновено радио Орфей свири може би 3-4 пъти по-силно и това е което искам да постигна аз и което трябва да постигне лампата. С използването на двата триода се получава точно това. Сега остава да доизкусурим свирнята и готово. За лампи от рода на EL34 и навиване на трансформатори пари като гледам скоро няма да имам, затова се задоволявам с това, което мога да си позволя и ми е напълно достатъчно.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3549
  • Населено място: Варна
Re: Схема на усилвател с 6Н9С и 6П6С
« Отговор #158 -: 24 Февруари, 2013, 21:02:26 »
мноооого охранен може ли да изора градината?Сложи 4 EL34 противотактна схема,фиксирано преднапрежение,атакувай добре,колона тип гардероб с два легена и ще ти спира дъха.

Така е Маrshall 200PA с 4 броя е 100вата музикална и 200 вата максимална :)

http://guitarwork.ru/electronic/amplifier.php?p=9

Много схеми на качественни китарни усилватели тук


Един доста добър Marshall
« Последна редакция: 24 Февруари, 2013, 21:20:28 от lz2xl »

Неактивен bobi mw

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 579
  • Населено място: Плевен
Re: Схема на усилвател с 6Н9С и 6П6С
« Отговор #159 -: 25 Февруари, 2013, 12:31:23 »
До къде стигна с моя усилвател

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Re: Схема на усилвател с 6Н9С и 6П6С
« Отговор #160 -: 25 Февруари, 2013, 12:54:32 »
Само да се допълня-за по-дълбок бас се използва по-голямо сечение на магнитопровода на изходния траф.Правил съм Маршал на Ш40 но от тънки ламели с много силиций.Първия вариант беше със сърцевина от асансьорен траф с едни дебели лачели но не звучеше добре.Като гледам започнах да се навивам за едно страшилище но все нямам време.За да стане добре не само да свири трябва да се изпипа.На Маршала не харесвах корекциите и общите входове.Бях направил входовете с EF86 с отопление изправено и на 5 волта с двойно развръзване по анодно захранване.ЕСС83 не е добра за предусилвател на входа.Относно руските лампи-повечето са копирани западни модели.За усилването на триодите-има такива с малко и с голямо усилване,има такива с по-голям аноден ток и с по-малък.Има параметър в каталога за усилване.ЕСС83 е с 100 например.Когато сложиш лампа с малко усилване няма как да получиш добра атака на крайната лампа.Първите предусилвателни лампи трябва да бъдат екранирани по възможност на цокли с еластична връзка.За пример Грундиг ZK145.Ако изпълнението е на печатен монтаж да е с максимално изпълнена маса от двете страни на платката.
« Последна редакция: 25 Февруари, 2013, 13:02:56 от Ангел Симеонов »

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3325
  • Населено място: София
Re: Схема на усилвател с 6Н9С и 6П6С
« Отговор #161 -: 25 Февруари, 2013, 13:25:41 »
Достигнах до извода че 6н8с от 74г. които ползваме са с някакъв проблем или бягат от спецификацията на PDF-ите в нета.

не може при еднаква схема захранващо напрежение и  аноден резистор, мойте лампи и 2 те да искат над 740 ома катоден резистор а тия по схема да са 320 ома.

Подкарвах я както трябва ама с по високо напрежение същата лампа...

Търсете оригинала 6SN7. 
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3325
  • Населено място: София
Re: Схема на усилвател с 6Н9С и 6П6С
« Отговор #162 -: 25 Февруари, 2013, 18:03:21 »
За моя случай проблема се разкри... Сложих 6н9с, която иска дооста по-малко ток и ампа свирна двойно по силно.

Явно новия ми по-малък траф от Акорд не му достига ток...за разлика от тс 250, където 6н8с свири по силно от 9с...
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен gruyo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 281
  • Населено място: София
  • Конювишки джентълмен
Re: Схема на усилвател с 6Н9С и 6П6С
« Отговор #163 -: 26 Февруари, 2013, 12:25:16 »
Здравейте   гледам  че  има  бая  мераклии  за  направа  на  лампови  усилватели   мога да  предложа   много  железа  и  лампи  , нищо   не  ми  се  прави  вече  имам  много  неща   мисля  да  си  оставя  за  един  усилвател  и  другото   кой  колкото  даде  че  останах  без  работа ......помислете   какво  ви  трябва  ,Скоро  ми  донесана  ПЦЛ200  3  лампи  на сименс   заедно  с  цоклите   че са с 10  крака  ,   всякаква  скраб  мога да  ви  помагам  ако искате  имам си и  "кочина "в  която да  творя  скоро  и нет  ще  имам там   А сетих се  има м и  бобинарка  ако  някой  му се  занимава
Удрииии!!

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3325
  • Населено място: София
Re: Схема на усилвател с 6Н9С и 6П6С
« Отговор #164 -: 26 Февруари, 2013, 12:38:51 »


Кажи къде си.
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |