| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Сингъл енд с ГУ50  (Прочетена 6321 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен vangelis

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 255
  • Населено място: Потребителят го няма вече
Сингъл енд с ГУ50
« -: 11 Август, 2014, 09:48:20 »
По молба на колеги от форума -една проверена схема!Елементната база и лампи са добре познати и популярни.Лично аз съм я правил няколко пъти с повторяем успех! На когото не му трябват корекции,спокойно може да игнорира преампа с 6Н3П !Сигнала от CD плеър подаден на EF80 е пределно достатъчен за "клатене" на ГУ50! При посочените захранващи напрежения и начален ток Гу-гутката ще ви изненада с певческите си възможности.Аз лично не обичам обратните връзки и в случая не съм я използвал/С14,R13/ A ,C12,R14 са за субуфър,който аз също не ползвам.Много добър резултат се получи и модификацията с драйвер 6Н9С,вместо EF80. За моя изненада,по добре от 6Н8С,любимката ми!Разбира се излишно е да се споменава значението на изх.траф.В моите конструкции са си мое производство, и по мое субективно мнение най-добрият вариант за тази лампа е  съотношение 5к/8ом.

Неактивен vangelis

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 255
  • Населено място: Потребителят го няма вече
Re: Сингъл енд с ГУ50
« Отговор #1 -: 11 Август, 2014, 13:46:54 »
А още по изразено триодно звучене се получава като се върже и 3 та решетка към анод.В моите случаи анодното е 370-390 волта при 100ма начален ток. Захранването е с кенотрон-EZ81, по-добре свири от силициев или шотки диод.Разбира се въпрос на предпочитание!Една от версиите ми,с идея да завърша "фацата"  :D За финал- тази лампа си заслужава уважение,няма да ви разочарова с истинските си 10 вата!

Неактивен soton

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 398
Re: Сингъл енд с ГУ50
« Отговор #2 -: 11 Август, 2014, 21:37:13 »
А за какво ползваш шотки диода?
0878640251

близо до София

Неактивен gmateev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 142
  • Населено място: Пловдив
Re: Сингъл енд с ГУ50
« Отговор #3 -: 11 Август, 2014, 21:43:34 »
А за какво ползваш шотки диода?

То си пише, за изправител, не е ли ясно ?!
Факта, че медузата е оцеляла 700 милиона години без мозък, дава надежда на много хора....

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3325
  • Населено място: София
Re: Сингъл енд с ГУ50
« Отговор #4 -: 15 Август, 2014, 04:21:15 »
Само сивите врътки ако ги замениш с такива в китарен стил черни и винтовете с оксидирани с имбусни глави от евроболт  фацата ще стане трепач като си тича на трафовите капаци.

Моноблоковете са забележителни, изходните трансформатори какви са?
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен vangelis

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 255
  • Населено място: Потребителят го няма вече
Re: Сингъл енд с ГУ50
« Отговор #5 -: 15 Август, 2014, 08:03:36 »
 :) Врътките ги бях сложил за "пробата"  :D, впоследствие ги смених с черни, със супер фаца.За съжаление не мога да кача нови снимки ,тъй като си го ползва заявителя! Болтовете също са сменени и над тях има декоративна капачка за мебели.В общи линии тази снимка е в незавършен външен вид, за да се получи представа как изглеждат моноблоковете!Трафовете са мое производство,а капаците на трафовете ми ги прави един "метал виртуоз", на лазерна технология,но за съжаление е претоварен с работа и се чака поне месец!

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Сингъл енд с ГУ50
« Отговор #6 -: 15 Август, 2014, 16:20:03 »
Добре изглежда :) Естествено е че кенотрончето свири по-добре от каквито и да било полупроводникови диоди, аз отдавна го разправям, ама на колегите им се пести от прозорец на мрежовия траф. Но EZ81 не е ли слабичка за това усилвателче?
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен vangelis

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 255
  • Населено място: Потребителят го няма вече
Re: Сингъл енд с ГУ50
« Отговор #7 -: 15 Август, 2014, 16:47:33 »
Не,не е слабичка Митко!Общата консумация е 120ма и ламбето си ги стиска юнашки! Много корав кенотрон е EZ81,един от любимите ми! За сравнение ЕYY13 и EZ81, разликата в изправеното напрежението е 10 V!!! По каталог ЕYY13 е 250 ма, EZ81 е 150 ма ,така че има още за натоварване!  ;)

Неактивен Fisher

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Благоевград
Re: Сингъл енд с ГУ50
« Отговор #8 -: 15 Август, 2014, 21:11:51 »
Вангелис, така щот се загледах в захранването за да докарам 375волта изправено и филтрирано на анодите на крайните , колко променливо трябва да изкарам на рамената на трафа ако е двупътно - 2х 275 волта ли /375:1.4/ не са достатъчни , има някакъв пад на кенотрона който не мога да сметна, а вероятно и върху дросела?

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3325
  • Населено място: София
Re: Сингъл енд с ГУ50
« Отговор #9 -: 15 Август, 2014, 21:18:04 »
Фишер , що не изправиш с 4 диода или 4 триода грец да си направиш лампов?
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен Fisher

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Благоевград
Re: Сингъл енд с ГУ50
« Отговор #10 -: 15 Август, 2014, 22:07:01 »
Пичага ... с 4 диода - лампов грец  ?.... мнее много ток за отопление ш иде , по-модерно е с един двоен кенотрон, аудиогурутата тъй казват,  , в унисон е концептуално, даже се спори кой кенотрон е по-добър ... засега 5Ц4М вадел най мазно напрежение за копринен звук :hi:
Въпреки , че се замислям  и  за хибрид , на снимката по-долу

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3325
  • Населено място: София
Re: Сингъл енд с ГУ50
« Отговор #11 -: 15 Август, 2014, 22:28:20 »
ако ще е хибрид направо минавай на диоди.... пясчъни и толкоз
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Сингъл енд с ГУ50
« Отговор #12 -: 15 Август, 2014, 22:50:04 »
Хибрида с диоди и кенотрон е добра алтернатива пред изцяло полупроводникови диоди. Просто по всякакъв начин избягвай да слагаш грец от диоди.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1545
  • Населено място: Варна
Re: Сингъл енд с ГУ50
« Отговор #13 -: 15 Август, 2014, 22:55:02 »
Абе хора в какви филми се вкарахте? Човека питаше колко да е напрежението от трафа!!! Който го знае да му каже пък той ще си избере какво да ползва.

Неактивен Fisher

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Благоевград
Re: Сингъл енд с ГУ50
« Отговор #14 -: 15 Август, 2014, 23:15:22 »
Да, стършела уместно напомни,че въпроса ми бе - за да получа филтрирано 375 волта на анода , колко да бъда напрежението на намотките на вторичната на трафа при двупътно изпрявяне с кенотрон , явно е от копираната схема по-долу ,че ще стойността е по висока от 275волта , ако някой знае просто обяснение , да каже  :hi:

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |