| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Замяна кинескоп Sharp CV-2132CK1  (Прочетена 9349 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Петър Демирев

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 27
  • Населено място: Бургас
Re: Замяна кинескоп Sharp CV-2132CK1
« Отговор #15 -: 03 Юли, 2014, 14:13:27 »
Привет :hi:
След поставяне на 0.8 ома вертикалният размер си дойде на мястото.Благодаря на всички за съветите :yes:
Лек и успешен ден

Неактивен Петър Демирев

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 27
  • Населено място: Бургас
Re: Замяна кинескоп Sharp CV-2132CK1
« Отговор #16 -: 06 Юли, 2014, 21:35:56 »
Привет на всички :hi:
След като замених кинескопа,поставих телевизора в кухнята и го гледам всяка вечер ми направи впечатление ,че при поява на ярки изображения картината подскача вертикално(не знам дали да използвам термина <диша>,който професионалистите използват-не знам какво означава).Направи ми впечатление също така,че когато включа телевизора за около 10 секунди се появява една хоризонтална черта 10 см. широка която е разфокусирана ,мътно бяла  след което изчезва и не се появява до следващото включване.Утре сутринта, ако успея ще направя снимки и ще ги кача за да имате всички представа за какво говоря.
Благодаря на всички предварително.
Лека вечер

Неактивен eset2

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 349
  • Населено място: Стара Загора
Re: Замяна кинескоп Sharp CV-2132CK1
« Отговор #17 -: 07 Юли, 2014, 08:55:11 »
При увеличаване на яркост и контраст, от менюто хоризонтално разширява ли се?

Неактивен Петър Демирев

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 27
  • Населено място: Бургас
Re: Замяна кинескоп Sharp CV-2132CK1
« Отговор #18 -: 07 Юли, 2014, 11:00:35 »
Привет :hi:
Eset2 благодаря за вниманието :yes:
При увеличаване на яркост и контраст картината не си променя размера хоризонтално.Когато увеличавах контраста забелязах ,че се появява тази черта за която говорих снощи но това не е всеки път.Прилагам снимките прикачено.
Лек ден

Неактивен Bengata

  • Модератор
  • Квантов електрон
  • *****
  • Публикации: 313
  • Населено място: София
Re: Замяна кинескоп Sharp CV-2132CK1
« Отговор #19 -: 07 Юли, 2014, 17:54:30 »
Смени големият електролитен кондензатор в захранването дето е примерно 100 микро фарада на 400 волта от него е чертата . За дишането може да си е така ако е в малки граници . Ако много диша (картината се разтяга равномерно в всички посоки изведнъж при ярък образ )  ще кажеш . Трябва да видиш и колко е ускоряващото напрежение може да е високо и от там може да диша . Трябва да е нещо от сорта на 280 до 350 волта . Ускоряващото ще е трудно да го измериш . За това ще ти кажа как да го нагласиш . Намаляваш контраста и яркостта на минимум и картината трябва да е едвам забележима , ако не е врътката скриин на ТХО-то намаляваш и така си го оставяш .
« Последна редакция: 07 Юли, 2014, 18:25:54 от Bengata »

Неактивен Петър Демирев

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 27
  • Населено място: Бургас
Re: Замяна кинескоп Sharp CV-2132CK1
« Отговор #20 -: 07 Юли, 2014, 18:22:29 »
Привет :hi:
Благодаря на Bengata за вниманието :yes:
Не диша много.Малко забележимо при смяна на кадрите и ярки изображения.Утре ще сменя електролита и ще измеря ускоряващото.
Лека вечер

Неактивен Bengata

  • Модератор
  • Квантов електрон
  • *****
  • Публикации: 313
  • Населено място: София
Re: Замяна кинескоп Sharp CV-2132CK1
« Отговор #21 -: 07 Юли, 2014, 18:26:38 »
Прочети отново всичко от горе дето съм ти писал . Ако е малко дишането му няма нищо просто си е така .
« Последна редакция: 07 Юли, 2014, 18:42:25 от Bengata »

Неактивен Петър Демирев

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 27
  • Населено място: Бургас
Re: Замяна кинескоп Sharp CV-2132CK1
« Отговор #22 -: 08 Юли, 2014, 11:02:49 »
Привет :hi:
След подмяната на мрежовият кондензатор тази линия се появи отново.Може би трябва да се развали добре за да открием дефекта.
Направих регулировката както Bengata каза и  всичко е ОК.Има  много леко потреперване и то много рядко и е почти незабележимо.
Лек ден на всички.

Неактивен eset2

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 349
  • Населено място: Стара Загора
Re: Замяна кинескоп Sharp CV-2132CK1
« Отговор #23 -: 08 Юли, 2014, 15:37:31 »
Имаш дросел и кондензатор за B+, провери ги! Според мен по-скоро проблема е с кондензатори около ВО, на стария кинескоп имаше ли я тази линия?

Неактивен Петър Демирев

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 27
  • Населено място: Бургас
Re: Замяна кинескоп Sharp CV-2132CK1
« Отговор #24 -: 08 Юли, 2014, 22:37:45 »
Привет :hi:
Eset2 този телевизор стоя 1 година без никой да го пипне след като го занесохме на техник(кинескоп беше диагнозата).Не мога да кажа дали я имаше тая линия.И на мен ми намирисва на ВО кондензатори ,ама като се появява само за малко и после може 2 дни да не се появи ми е трудно да кажа.Аз например клоня към тримерите на ТХО ,ама като се развали  ще кажа.Утре ще сменя всички кондензатори на ВО и пак ще пиша.На В+ вече са сменени.Когато за първи път го пуснах след продължителното стоене и смяна на кинескопа  имаше смущения който се оправиха след смяната С731 220/160 и С737 100/160
Телевизора иначе работи продължително ,вече седмица го гледам.
Лека вечер на всички

Неактивен eset2

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 349
  • Населено място: Стара Загора
Re: Замяна кинескоп Sharp CV-2132CK1
« Отговор #25 -: 08 Юли, 2014, 23:50:59 »
При проблемни тримери на ТХО-то, щеше да става черен екрана или да се разфокусира изцяло, а не частично, не съм имал други случаи.

Неактивен Runtav69

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 133
  • Населено място: Sofiq
Re: Замяна кинескоп Sharp CV-2132CK1
« Отговор #26 -: 09 Юли, 2014, 02:19:53 »
Да дам и аз моите две стотинки .Първо някой измерил ли е съпротивлението на оригиналната и на тази Ос по специално Вертикалните бобини.Тоя резистор дет го човъркате се подбира спрямо това съпротивление не на око вертикала има други начини да го увеличим не като ебааме режима на интегралата . Някой вообще замисли се кви ги приказва .

П.С. Колега върни оригиналното съпротивление ако не се показва чертата значи бива и вземи измери съпротивлението на оригиналната ос и на тая дет си поставил по точно намотките за ВО мерни.
Ще го оправим тоя кахър споко.
« Последна редакция: 09 Юли, 2014, 02:25:16 от Runtav69 »
Бат Сашо :)

Неактивен eset2

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 349
  • Населено място: Стара Загора
Re: Замяна кинескоп Sharp CV-2132CK1
« Отговор #27 -: 09 Юли, 2014, 08:44:48 »
Повече от ясно е, че съпротивлението на ВОБ не е като на оригиналната!

Неактивен Петър Демирев

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 27
  • Населено място: Бургас
Re: Замяна кинескоп Sharp CV-2132CK1
« Отговор #28 -: 09 Юли, 2014, 09:39:26 »
Привет на всички :hi:
Днес го включвам ,нямаше я чертата .Отворих го ,замерих съпротивлението на ВО мултицета показа 10.8 ома,а на оригиналната е 12.2 ома.Гледам го всеки ден ,така че ще пиша как.Днес ще купя и сменя около вертикалата всички кондери.
Лек ден на всички

Неактивен Петър Демирев

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 27
  • Населено място: Бургас
Re: Замяна кинескоп Sharp CV-2132CK1
« Отговор #29 -: 09 Юли, 2014, 15:05:48 »
 Привет  :hi:
След смяна на кондензаторите около вертикалата ,чертата отново се появи но сега всички силуети имат сенки които са оцветени отгоре в  червено и жълто а от долу в синьо и екрана стои като разфокусиран.Прикачам една снимка дано се ориентирате по нея.Смених съпротивлението ,сложих оригиналното,картината само се сви но чертата пак си остана.В тия стари бараки едно след друго се развалят нещата. Май ще му трябва :batt:
Лек ден

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
49 Отговора
14700 Прегледи
Последна публикация 28 Март, 2022, 21:40:59
от Bushman
3 Отговора
2249 Прегледи
Последна публикация 05 Май, 2017, 22:03:01
от ivcho1996
29 Отговора
6563 Прегледи
Последна публикация 23 Август, 2017, 19:36:22
от chav_chav
0 Отговора
1845 Прегледи
Последна публикация 04 Август, 2017, 08:29:51
от Fisher
0 Отговора
1370 Прегледи
Последна публикация 10 Февруари, 2020, 19:29:26
от faraon4eto

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |