Добре де, нека дадем смислен пример. Обяснете ми, нямям идея, за един град по ваш избор - какви мощности са необходими и в колко отделни усилвателя трябва да се разпределят?
Никога не е имало юпс-и дори и по времето на бтк. Единствените аварийни захранвания бяха акумулатори + дизелови агрегати, двигатели от Ифа и Камаз по телевизионните кули, преди да ги продадат. Резервни захранвания имаха и телефонните централи тип А 29.
Служебните абонати на енергоразпределителните дружества изключително рядко остават без захранване по простата причина, че са служебни. Планови профилактики се правят в рамките на 5 мин. и то на 10 години един път.
Каква е ситуацията в момента с кулите не знам, но специално за тази в Арбанаси ни бяха казали по времето, когато са ни водили на практика там, че е осигурена със захранване от три места. Едно ако спре, автоматично превключва на следващото, като нивата на резервираност са 5, 5-ти вариант е дизеловия агрегат.
Това беше към 2003 година, когато не беше модернизирана техниката в кулата. След модернизацията потребляемите мощности значително са паднали и така не е имало нужда от такива мощни агрегати. С А 29 положението е същото, след замяната им с цифрови Siemens, а и най-вече с изнисени такива outdoor, консумираната енергия рязко намалява и не е необходимо да се инвестира в такива мощни резерни източници на захр. ннапрежение. За последните две си идват с вградени акумулатори, като времето което поддържат за режим без захранване е достатъчно дълго. Да на забравяме, че вече комутацията на веригите не е през избирачи и 10-на релета във веригата по пътя, а е чип. За справка, един outdoor с капацитет 1410 pots консумира енергия, колкото един бойлер.