| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Ще стане ли това на ВТ 84?  (Прочетена 11060 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен eset2

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 349
  • Населено място: Стара Загора
Ще стане ли това на ВТ 84?
« -: 01 Юни, 2014, 21:53:00 »
Замислил съм да "отфазявам" шасито на едно ВТ 84. Мисля да махна V3, а на негово място да го направя с грец схема, тоест двата кабела от мрежата през греца, минус - шаси, плюса продължава. Ще стане ли този вариант?

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3549
  • Населено място: Варна
Re: Ще стане ли това на ВТ 84?
« Отговор #1 -: 01 Юни, 2014, 21:54:06 »
Няма да стане,трябва ти разделителен трансформатор.Като сложиш греца няма да премахнеш галваническата връзка на мрежата към шаси.

Неактивен eset2

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 349
  • Населено място: Стара Загора
Re: Ще стане ли това на ВТ 84?
« Отговор #2 -: 01 Юни, 2014, 22:01:22 »
Това ме интересуваше   :good:

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Re: Ще стане ли това на ВТ 84?
« Отговор #3 -: 02 Юни, 2014, 09:00:59 »
Кажи за какво искаш да постигнеш с премахването на галваничната връзка за да мислим по-нататък.

Неактивен eset2

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 349
  • Населено място: Стара Загора
Re: Ще стане ли това на ВТ 84?
« Отговор #4 -: 02 Юни, 2014, 14:10:27 »
Интересуваше ме, за да му подавам сигнал по ниска честота, но не си заслужава!

Неактивен PDM

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 394
  • Населено място: Велико Търново
  • LZ2PDM
Re: Ще стане ли това на ВТ 84?
« Отговор #5 -: 02 Юни, 2014, 15:35:47 »
Както колегата писа - разделителен траф. Класическо решение!

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Re: Ще стане ли това на ВТ 84?
« Отговор #6 -: 02 Юни, 2014, 16:19:14 »
Модулатор вграден вътре удобно масто е на мястото на разделителното трафче на  говорителя и захранване от дсм,през антенния вход на дм обхват.Пробвано.МАСИТЕ ОБАЧЕ НЕ СВЪРЗВАЙ НА МОДУЛАТОРА И ШАСИТО

Неактивен eset2

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 349
  • Населено място: Стара Загора
Re: Ще стане ли това на ВТ 84?
« Отговор #7 -: 02 Юни, 2014, 17:30:43 »
Имам няколко трафа от софия 21 и проводник за бобини 0.8. До колкото си спомням магнитопровода им беше към 6 квадрата. Ще трябват към 1700 навивки, май няма да се събере и трафа си е слабичък, но за ремонти ще върши работа.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3549
  • Населено място: Варна
Re: Ще стане ли това на ВТ 84?
« Отговор #8 -: 02 Юни, 2014, 18:19:30 »
Взимаш 180 ватов за чернобял руски телевизор и ще ти стигне.Само пренавиваш вторичната.

Активен ONZI

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1036
  • Населено място: Севлиево
  • Митко Матев 0886739549
Re: Ще стане ли това на ВТ 84?
« Отговор #9 -: 02 Юни, 2014, 18:58:12 »
Аз ползвам ТС-160 от руски ч.б. телевизор .
Свързал съм вторичните намотки последователно и захранвам по този начин осцилоскопа.
Пробвай ако имаш такъв траф.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Ще стане ли това на ВТ 84?
« Отговор #10 -: 02 Юни, 2014, 19:05:36 »
Няма смисъл, работата с модулатор ще стане, а най-добре външен модулатор изобщо да не се бара в телевизора. Също ако става въпрос за декодер за цифрова телевизия просто да се вземе декодер с вграден модулатор. Преди това да се прегледат за изправност разделителните кондензатори на антенния вход!
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен eset2

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 349
  • Населено място: Стара Загора
Re: Ще стане ли това на ВТ 84?
« Отговор #11 -: 02 Юни, 2014, 19:28:16 »
Най-удачно ще е със сендер!

Неактивен Ricarq

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 432
  • Населено място: Габрово
Re: Ще стане ли това на ВТ 84?
« Отговор #12 -: 02 Юни, 2014, 19:40:34 »
За галванично разделяне идеалният вариант е със захранващ блок-модул от Руските Електрон380Д ; захранването е също импулсно , но галванически разделено и изходните напрежения : +130V , +-12V, + -15V ги има . Другия вариант който аз ползвам е използването на щепсъл тип "Шуко" - свързване 220V между една (няма значение коя от 2-те букси) и другия проводник , който е измерен предвяарително кой от 2-може да ста дава галванична връзка към шасито - към страничните клеми за шукото. Вярно , от време на време се налага  да се обръща положението на щепсъла за да тръгне телевизора или въобще да не тръгне , ако не е свързано шукото на контакта ,но офазяване няма да попадне никога !



Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3549
  • Населено място: Варна
Re: Ще стане ли това на ВТ 84?
« Отговор #13 -: 02 Юни, 2014, 20:43:38 »
Няма да стане с импулсно от Електрон,от къде ще вземе управление за HOT.На Търновото импулсното захранване е синхронизирано с честотата на редовете и импулса за отпушване на крайния се взима от намотка от захранващия трансформатор.Най простия начин е разделителен трансформатор,защо за пореден път да вадим сливиците през ........отзаде... абе разбрахте ме :)

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Ще стане ли това на ВТ 84?
« Отговор #14 -: 02 Юни, 2014, 21:27:27 »
Защото според мен е икономически абсурдно и неизгодно да слагаш разделителен траф заради това че искаш да подадеш сигнал от нещо. Не говорим за тестове в сервиза а за експлоатация до колкото разбирам. Най-лесния и икономически изгоден вариант за мен е с модулатор. Номера с щепсела Шуко става, но не е желателен поради ред причини.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |