| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Ще стане ли това на ВТ 84?  (Прочетена 11057 пъти)

0 Потреб. и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен eset2

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 349
  • Населено място: Стара Загора
Re: Ще стане ли това на ВТ 84?
« Отговор #15 -: 02 Юни, 2014, 23:55:01 »
Най-добре ще е със сендер, поради простата причина, че не всички контакти са занулени/заземени!

Неактивен pana

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 340
  • Населено място: Пловдив
Re: Ще стане ли това на ВТ 84?
« Отговор #16 -: 03 Юни, 2014, 08:57:07 »
Преди доста години правих едно DAEWOO не му запомних марката . В него имаше разработка на точно това което ти трябва. Хората са го измислили тоест открили са топлата вода . За твое и мое щастие ми докараха да правя точно такъв но този път го вкарах в архива си. http://www.eserviceinfo.com/downloadsm/44747/DAEWOO_.html .Специалния оптрон се продава и не е скъп схемата работи отлично пробвах я със ТV генератор Ласпи .  За мен е лесно изпълнима в любителски условия . Трябва да се адаптира към Търновчето само.

Неактивен tlt

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 18
  • Населено място: България
Re: Ще стане ли това на ВТ 84?
« Отговор #17 -: 03 Юни, 2014, 09:47:05 »
.... Другия вариант който аз ползвам е използването на щепсъл тип "Шуко" - свързване 220V между една (няма значение коя от 2-те букси) и другия проводник , който е измерен предвяарително кой от 2-може да ста дава галванична връзка към шасито - към страничните клеми за шукото. Вярно , от време на време се налага  да се обръща положението на щепсъла за да тръгне телевизора или въобще да не тръгне , ако не е свързано шукото на контакта ,но офазяване няма да попадне никога !
И аз съм ползвал това решение, работи.

Неактивен Ricarq

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 432
  • Населено място: Габрово
Re: Ще стане ли това на ВТ 84?
« Отговор #18 -: 03 Юни, 2014, 22:20:32 »
Няма никаква опасност трика със щепсъла , при НЕ ЗАНУЛЕН контакт телевизора просто няма да тръгне  :) Но не може всички контакти в едно жилище да не са занулени , а и особенно в кухнята е много опасно при включване на бялата техника на незанулен контакт !

Неактивен eset2

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 349
  • Населено място: Стара Загора
Re: Ще стане ли това на ВТ 84?
« Отговор #19 -: 03 Юни, 2014, 22:30:48 »
Знам, че не е опасно. Имах в предвид, че няма да тръгне  :D

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3549
  • Населено място: Варна
Re: Ще стане ли това на ВТ 84?
« Отговор #20 -: 03 Юни, 2014, 22:47:30 »
За опасното си е опасно,той и сапьора веднъж греши.Може и още как,достатъчно е разклонителя да те подведе или да се случи нещо друго което смяташ за напълно невъзможно :) Тия неща всеки си ги решава сам за себе си.Трика със щепсъла си е хазарт.Не мислех че тук има кандидати за Дарвиновите награди.Давайте акъл за безопасни неща.Считайте написаното за модераторско предупреждение.eset2 е на 16 години и не мисля че има опита да се пази.Не искам да заключвам за глупости тема в която са писали уважавани от мен хора.Спестете ми неудобството да го правя!Pana даде добра идея с оптрона.Сендер също може да се ползва.

Неактивен pana

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 340
  • Населено място: Пловдив
Re: Ще стане ли това на ВТ 84?
« Отговор #21 -: 04 Юни, 2014, 18:31:46 »
За голямо съжаление и телевизора и живота са си негови. Аз лично съм виждал как ток удари един клиент точно но Велико Търново .Предлаганата от мен схема е фабрично изработена минала типови изпитания и с нея са направени много телевизори. Аз съм сменял блока на този телевизор с такъв на Електрон 380 става идеално но правих платка хиляди пъти по сложно от предлаганото от мен решение . Дано да си помисли.

Неактивен Любо Божков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1641
  • Населено място: с. Ресен общ. В.Търново
Re: Ще стане ли това на ВТ 84?
« Отговор #22 -: 04 Юни, 2014, 20:28:19 »
Преди доста години правих едно DAEWOO не му запомних марката . В него имаше разработка на точно това което ти трябва. Хората са го измислили тоест открили са топлата вода . За твое и мое щастие ми докараха да правя точно такъв но този път го вкарах в архива си. http://www.eserviceinfo.com/downloadsm/44747/DAEWOO_.html .Специалния оптрон се продава и не е скъп схемата работи отлично пробвах я със ТV генератор Ласпи .  За мен е лесно изпълнима в любителски условия . Трябва да се адаптира към Търновчето само.
Случайно да си измерил какво е захранващото напрежение на входните вериги на оптроните, или вторичното напрежение на трафчето?

Неактивен eset2

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 349
  • Населено място: Стара Загора
Re: Ще стане ли това на ВТ 84?
« Отговор #23 -: 05 Юни, 2014, 14:15:16 »
При занулен контакт и нормален разклонител/удължител не виждам какъв е проблема. Ако се занулява разклонителя/удължителя е друг въпрос, което не е въобще редно да се прави!!!  :nea: :nea:  Всички разклонители, които ползвам съм ги правил лично и всичко е свързано както трябва(без побългарявания)!!

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Ще стане ли това на ВТ 84?
« Отговор #24 -: 05 Юни, 2014, 16:51:15 »
За захранващото напрежение - има ценеров диод който го стабилизира и е за 12 волта, очевидно е 12 волта. Относно зануления контакт сега ще ти обясня защо този метод НЕ ТРЯБВА да се използва и НЕ Е безопасно!
1.Зануляващите пластини на контактите много често се деформират и не контактуват стабилно с щепсела, при тази ситуация под напрежение 220 волта ще се окаже както корпуса на свързаното към великото търново устройство, така и корпусите на всички други устройства включени в същия разклонител (ако лошия контакт на пластините е на щепсела на разклонителя)
2.Същия сценарий но гарантиран се получава при включване в незанулен контакт.
3.Ако към телевизора решиш да подадеш сигнал от друг източник който е занулен например компютъра, и прекъсне връзката на зануляващите пластини, или си в незанулен контакт, телевизора ще се занули през сигналния кабел и компютъра. От това ще последват непоправими повреди и в самия телевизор и в компютъра, като най-вероятно ще трява да купуваш нов.
4.В много съвременни апартаменти вече инсталацията е трипроводна и има монтирана дефектнотокова защита. При включване в мрежата на такъв апартамент телевизора никога няма да тръгне, винаги ще сработва защитата и ще ти спира тока в целия кръг.
Запомни едно, и го научи добре - при галванично свързани към ел. мрежата уреди независимо дали си спазил посоката на включване така че нулата да се пада на корпуса, при никакви обстоятелства не трябва да има досег на външния свят до корпуса на уреда, камоли да свързваш други устройства. Това е, може и да не ти харесва, но е факт. Изпълни схемата която е дал Пана, ако имаш желание да изведеш аудио - видео вход на тоя телевизор, или си направи работата с модулатор, нещо тоето ти препоръчвам лично аз. Не може като колекционер да модифицираш всички телевизори които имаш за да им подаваш сигнал, просто си направи един модулатор или сендер, и да си подаваш щастливо сигнала на който си искаш телевизор.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен pana

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 340
  • Населено място: Пловдив
Re: Ще стане ли това на ВТ 84?
« Отговор #25 -: 05 Юни, 2014, 19:49:56 »
Разгледай отново схемата и ще видиш че има паралелен стабилизатор  с ценеров диод  12в.  Оттук и извода за напрежението . Помня че тока през оптрона за видеото беше доста големичък някъде 100ма това означава че трябва по мощен ценер. В Сони има подобна схема  може да  взаимстваш и от там .Но тази ми хареса че се настройва гледах я с осцилоскопа. Прави я мо та мо  става директно.

Неактивен Любо Божков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1641
  • Населено място: с. Ресен общ. В.Търново
Re: Ще стане ли това на ВТ 84?
« Отговор #26 -: 05 Юни, 2014, 23:59:13 »
Да,така е. Като нямаше гасящо съпротивление, не се оглеждах много за ценер. Мислех, че трафчето е на 220V, а се оказа че е импулсно, вземащо сигнал през гасящо от ТХО. Много хитро са го решили.

Неактивен pana

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 340
  • Населено място: Пловдив
Re: Ще стане ли това на ВТ 84?
« Отговор #27 -: 06 Юни, 2014, 07:00:48 »
За мен по добре е в случая с нормален трансформатор . Мисля че и Сони го бяха решили така.Сега има много по магазините.Малки компактни.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Ще стане ли това на ВТ 84?
« Отговор #28 -: 06 Юни, 2014, 12:00:41 »
Разбира се, ако ще се реализира според мен истината е с обикновен 50 херцов траф. Не е нужно да се прави шунтов регулатор и да се търси мощен ценер, по-подходяща концепция според мен е последователен регулатор със 7812. Ако ще се модифицира телевизора това е начина, аз все още обаче казвам да се закупи декодер с модулатор, ако е за цифрова телевизия. Модулаторите на декодерите са много качествени, и няма никаква причина да се избягват.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен pana

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 340
  • Населено място: Пловдив
Re: Ще стане ли това на ВТ 84?
« Отговор #29 -: 06 Юни, 2014, 15:51:29 »
При положение че се ползва само за телевизор да .Но с оптроните може да включва и ДВД.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |