За захранващото напрежение - има ценеров диод който го стабилизира и е за 12 волта, очевидно е 12 волта. Относно зануления контакт сега ще ти обясня защо този метод НЕ ТРЯБВА да се използва и НЕ Е безопасно!
1.Зануляващите пластини на контактите много често се деформират и не контактуват стабилно с щепсела, при тази ситуация под напрежение 220 волта ще се окаже както корпуса на свързаното към великото търново устройство, така и корпусите на всички други устройства включени в същия разклонител (ако лошия контакт на пластините е на щепсела на разклонителя)
2.Същия сценарий но гарантиран се получава при включване в незанулен контакт.
3.Ако към телевизора решиш да подадеш сигнал от друг източник който е занулен например компютъра, и прекъсне връзката на зануляващите пластини, или си в незанулен контакт, телевизора ще се занули през сигналния кабел и компютъра. От това ще последват непоправими повреди и в самия телевизор и в компютъра, като най-вероятно ще трява да купуваш нов.
4.В много съвременни апартаменти вече инсталацията е трипроводна и има монтирана дефектнотокова защита. При включване в мрежата на такъв апартамент телевизора никога няма да тръгне, винаги ще сработва защитата и ще ти спира тока в целия кръг.
Запомни едно, и го научи добре - при галванично свързани към ел. мрежата уреди независимо дали си спазил посоката на включване така че нулата да се пада на корпуса, при никакви обстоятелства не трябва да има досег на външния свят до корпуса на уреда, камоли да свързваш други устройства. Това е, може и да не ти харесва, но е факт. Изпълни схемата която е дал Пана, ако имаш желание да изведеш аудио - видео вход на тоя телевизор, или си направи работата с модулатор, нещо тоето ти препоръчвам лично аз. Не може като колекционер да модифицираш всички телевизори които имаш за да им подаваш сигнал, просто си направи един модулатор или сендер, и да си подаваш щастливо сигнала на който си искаш телевизор.