| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Търся схема на българския лампов радиоприемник "Адмиралъ"  (Прочетена 7526 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Fisher

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Благоевград
Рзаправий кой какъв е и кой какво прави на лични!Обвинения и т.н. обяснения пак там
« Последна редакция: 31 Май, 2014, 15:14:13 от lz2xl »

Неактивен ONZI

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1036
  • Населено място: Севлиево
  • Митко Матев 0886739549
То на тези цени кой ли пък ги купува незнам.
Аз купувам от друго място.
« Последна редакция: 31 Май, 2014, 00:38:13 от ONZI »

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3549
  • Населено място: Варна
Господа,таварищи................ и т.н. потребители на форума ще ви помоля да спазвате правилата на форума специално т.4 и т.5.Моля пишете ПО темата,колегата ви иска помощ да си ремонтира сандъка,а вие нещо не му помагате.По въпроса кой е модератор на коя част от форума и кой го е изтипосал там въпросите и жалбите към администраторите на форума.Те имат последната дума във всеки спор тук.

Неактивен lager

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 919
  • Населено място: село Обидим, обл Благоевград, общ. Банско
Колега GRIDLIG, би ли ми казал къде точно да поставя работната точка на 6П3С, къде на EL11 и къде на EL34 ? Според Вас всяка лампа си има точно определена работна точка и тя трябва да се гласи специално? Правилото е - работната точка трябва да бъде в средата на праволинейната част от характеристиката. Нито една от тези лампи не е супер усилвател - в еднотактен режим не стигат 10 вата. А за доцент Шишков-мир на праха му- най-напред ми беше учител, а после приятел. Знам доста добре какво е казвал и по какви теми. Ако има нещо неясно по въпроса за работната точка питайте допълнително. По отношение замените слагам няколко снимки. Снимките съм направил аз, замените са правени от други хора преди много години. Апаратите са попаднали случайно при мен- ако съм знаел за замените ,нямаше да ги купя.Сега даже когато продавачите пишат че радиото работи аз искам снимки без капак.

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
6П3С не е подходяща за такава замяна,два пъти по голям аноден ток и два пъти по високо преднапрежение на първа решетка,до 36 ма за EL3 и EL11 срещу 72 ма за 6П3С.Минус 14 волта на първа решетказа 6П3С и минус 6 волта за EL3 и EL11.За EL34 въобще да не говорим,там тия стойности са още по големи.Ако не успеете да опечете изходния трансформатор то кенотрона със сигурност ще успеете :) Четете справочниците бе хора.Ако е за някаква замяна с по лесно достъпна лампа 6П6С е подходяща алтернатива.Цитирам колегата.Абсолютно вярно.В момента преработвам апарат с тази лампа но се налага да променя катодното съпротивление заради преднапрежението.За да се намали анодния ток според мой преподавател добър техник Стефан Бойков трябва да увелича още малко преднапрежението.Според него някъде към 16 волта ще му е добре.Когато експериментирам ще пиша допълнително.

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 798
  • Населено място: София
Колега lager този спор е безмислен!!! ето ти цитат за избора на работна точка: "стъпалото е усилвател на мощност, работещ в режим клас А. В справочниците данните за лампите се дават за работа в режим клас А".  Попитах само коя е оргиналната  смесителна  лампа за крайната разбрах че е ЕL11.
« Последна редакция: 04 Юни, 2014, 02:38:37 от GRIDLIC »
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3549
  • Населено място: Варна

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 798
  • Населено място: София
Благодаря ви.
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен soton

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 398
Схемите на почти всички лампови радиоприемници са подобни и ако знаеш как работят стъпалата може винаги да се оправиш и без специална схема.Обаче тук никой не се старае да научи малко от радиотехниката,а реставрирането си мислите че е преглеждане дали всеки елемент е на мястото си.

Обикновено модераторите трият такива мнения следвайки сталиновия почин:има мнение - има проблем,няма мнение - няма проблем,но се надявам преди да го изтрият това някой да го прочете!
0878640251

близо до София

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3549
  • Населено място: Варна
Схемите на почти всички лампови радиоприемници са подобни и ако знаеш как работят стъпалата може винаги да се оправиш и без специална схема..................

Това е напълно вярно. :) За това предложих справочника на Ланге.

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 798
  • Населено място: София
Радиото си работи. От толкова много писане така и не успях да намеря оргиналната схема по която е построен този "Адмиралъ". Просто ми трябва да си я имам не че не мога да го оправя без схема.
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен Любо Божков

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1636
  • Населено място: с. Ресен общ. В.Търново

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 798
  • Населено място: София
Ето това е моя Адмиралъ.
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен GRIDLIC

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 798
  • Населено място: София
Ще може ли отново да ми дадете линк към справочника на Ланге. Преди три години си го бях свалил, но ми се повреди хард-диска и схемите останаха в него. Ще търся схеми със 6F9. Останалите лампи са били замененени.
Енергията на кванта е равна на вибрацията по константата на Планк.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3549
  • Населено място: Варна
Може,виж си пощата.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
0 Отговора
31502 Прегледи
Последна публикация 09 Октомври, 2012, 21:40:23
от Ricarq
94 Отговора
54869 Прегледи
Последна публикация 15 Май, 2016, 13:44:10
от Валери
3 Отговора
9028 Прегледи
Последна публикация 26 Март, 2014, 15:31:11
от dobringeorgiev
8 Отговора
8767 Прегледи
Последна публикация 07 Септември, 2013, 22:23:22
от Валери
3 Отговора
8591 Прегледи
Последна публикация 23 Март, 2020, 16:13:40
от sve

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |