| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Портативен радиоприемник - модел батерии?  (Прочетена 2260 пъти)

0 Потреб. и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен ggfree

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 1
  • Населено място: Благоевград
Здравейте,
някаква идея какъв тип са батериите от снимката, имат ли някакъв аналог и откъде може да се купи. Единственото нещо, което пише на тях от едната страна е Д-0,1, III-1968, а от другата СССР, разбира се. :D Радиото я някакво руско, но точен модел не мога да видя.
Благодаря ви предварително.

Поздрави

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Портативен радиоприемник - модел батерии?
« Отговор #1 -: 07 Май, 2014, 16:54:55 »
Имах френско фенерче което се включваше в ел мрежата за да се зарежда и беше със същите елементи на вид по спомен. Не знам какви са, вероятно са никел - кадмиеви.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1545
  • Населено място: Варна
Re: Портативен радиоприемник - модел батерии?
« Отговор #2 -: 07 Май, 2014, 17:37:05 »
Да, никел кадмиеви са и са много калпави, 0,1Ач, Д- дискови вече нямат живи аналози.

Неактивен kolev

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 307
Re: Портативен радиоприемник - модел батерии?
« Отговор #3 -: 07 Май, 2014, 17:56:03 »
В старите книги мисля че ги водеха тип "Крона". Много отдавна обаче мисля че са спрели да пишат за тях.

Неактивен vangelis

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 255
  • Населено място: Потребителят го няма вече
Re: Портативен радиоприемник - модел батерии?
« Отговор #4 -: 08 Май, 2014, 17:28:08 »
Да,точно Д 0,1 са,и наистина са много,ама много калпави!  :nea: С тях бяха сглобени и акумулаторните батерии на Селга 402.От юношеските си години имам едни  не добри спомени за тях-свири една вечер и айде пак искаме заряд.Пък как се разтичат не ти е работа!А с руската 9 волтова Крона си изкарваше поне 10 тина дни!Минавай на дисковите CR батерии ,за спорта де!  ;)

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |