| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Ламповия Усилвател на Сашо123 с транзисторен тонкоректор и светодиоден индикатор  (Прочетена 18142 пъти)

0 Потреб. и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Сашо123

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 164
  • Населено място: София
 :rofl: Не ги броя просто 5 или 6 лева за една лампа ми се виждат много . Все пак те вече са почти без стойност.  :hi:
П.С. За нови лампи бих дал до 8 лева и една стотинка.  8)

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3325
  • Населено място: София
Като са почти без стойност, що изхвърли хубавите транзистори от Студиото  и сложи тия буркани?

Колко би дал, не мисля че някой те пита... те си струват колкото си струват, има и японски ламбета по няколко стотин  долара и по над хилядарка.

Ако не наричаше  радиоприемниците  "саксии" и в общи линии не ти беше толкова надменно отношението към ламповата електроника, което е странно, защото все пак успешно пускаш разни схеми, можеше до сега да си отнесъл доста подаръци от колегите...

Както явно не си забелязал в това ни микро общество всички си помагат я със знания я с елементи, който от каквото има нужда.

А на започващите, всички им се радваме особено ако им е кеф и мерак... Ама явно на тебе не ти е мерак да се занимаваш с лампи или го правиш с някакъв яд това, което е много странно, защо не минеш на Транзистори и интегрални схеми, там може да ти е по кеф, де да знаеш...

ПП:

Усилвателя се е получил добре.

Хубаво е да  преместиш изходните трафове при задния панел точно до лампите , за да са максимално къси проводниците от и до тях.

Мястото на захранващия траф е зад предния панел, максимално далече от изходните и от жегата на лампите.

Кабелажа иска мноого подкастряне

Масата изобщо не може да се разбере как си я  опроводил ,но е най-хубаво да е в една точка директно върху филтровите кондерии от тях да ходи макс с 1-3 см проводници до цоклите на лампите.
« Последна редакция: 26 Април, 2014, 14:11:32 от Pichaga933 »
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен Сашо123

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 164
  • Населено място: София
След като ми пратиш мадамата виж какво стана с мен .
Хареса ли ти . 

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3325
  • Населено място: София
Поне част от музиката, която слушаш е хубава.

И по-хубави лампи от тая мога да ти предложа, проблема е в отношението  ;)

Пожелавам , Успехи на електронния и другите по нежни фронтове !  :D
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен Сашо123

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 164
  • Населено място: София
 :D Хора какво съм ви сторил да припрян съм но защо все ме сравнявате с други хора, да познавам го така наречения Васил . Не е лош човек но е доста дразнещ на моменти  :D И още не е направил усилвател .  :crazy: :crazy: Аз ги права на кило от много време се занимавам с лампи . За мен това е просто забавление и от интерес как ще свирне ги права но като го направа както трябва свири едно към едно с транзисторния усилвател  .  :crazy:  П.С. Да живее транзистора. :crazy::crazy::crazy::crazy::crazy:

Неактивен Сашо123

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 164
  • Населено място: София
 :D А и ся да напиша защо мрежовия ми работи нормално.  :crazy: Мрежовия е работил със селеноев изправител който е с по голямо вътрешно съпротивление от диодите затова сложих един резистор след греца на плюса през дросела и всичко си дойде на мястото така че ОРИГо не ръси глупости как щял да цъфне .  :D

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3325
  • Населено място: София
И със това съпротивление след греца и без него пак ще грее трафа. И с 4*30-50ма анодно(понеже не си казал на колко са настроени крайните) ще си замине, само зачакай да се постопли времето и ще почне да намирисва на хартия...а като чувам как имаш предоволно много бас по скоро да си към горната граница та може и над нея...

Ако го караш в режим на 4*36ма тоест 144ма @250v общо + 10ма от предусилвателните има реален шанс да устиска... ама дали си мерил тоците, дано ама на дали...
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен Сашо123

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 164
  • Населено място: София
 :P Мерил съм ги  :D на пред усилвателите на крайните не съм щот не ми се занимава и не грее хич .   :hi:

Неактивен gruyo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 281
  • Населено място: София
  • Конювишки джентълмен
:P Мерил съм ги  :D на пред усилвателите на крайните не съм щот не ми се занимава и не грее хич .   :hi:
Мерил си ги  ти  на  кило и на  метър  -тоест ветър .Как успя да   "набуташ 'толкова  хаотични и грозни  жици в Студиото .Все едно някоя  баба е хвърлила  боб  и леща  едновременно !!! :negative: :negative: :negative:
Удрииии!!

Неактивен Сашо123

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 164
  • Населено място: София
 :DНаправих го както мога и какво като има хаотични жици кои имаш предвид ако са тези на тон коректора не ми се занимава с тях .  :D

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |