| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Ламповия Усилвател на Сашо123 с транзисторен тонкоректор и светодиоден индикатор  (Прочетена 18144 пъти)

0 Потреб. и 6 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3551
  • Населено място: Варна
Re: Транзисторен,интегрален ТОН КОРЕКТОР.
« Отговор #30 -: 19 Април, 2014, 20:31:50 »
Въобще кенотроните не само светят,ако боднеш един добър осцилоскоп за т.н. филтрирано захранващо напрежение след кенотрон и след диод ще се учудиш къде бозата е повече.Не случайно има цяла серия soft recovery диоди,не са ги конструирали от скука.Това обаче е отделна тема,много дълга :)

Неактивен Gabo

  • Собственикът на Sandacite.com
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 650
  • Населено място: Пазарджик
    • https://www.nesiprav.com
Re: Транзисторен,интегрален ТОН КОРЕКТОР.
« Отговор #31 -: 19 Април, 2014, 20:42:59 »
Спрете да ми създавате грешки в постовете .Защо обърнахте темата на заяждане и базикане ,
Като Администратор на този форум, съм в правото си да модерирам, администрирам и ИЗИСКВАМ определени неща от пишещите тук, ако не ти харесва и не желаеш да спазваш правилата има много лесно решение - просто не влизаш във форума. 
Невлизането става по два начина:
1. Доброволно - когато сам не влизаш
2. Още по-доброволно - когато ти сложа забрана за писане /за кой ли път?/

и в духа на твоя пост си направих труда да монтирам откъс от филма "Два диоптъра далекогледство"

Неактивен Сашо123

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 164
  • Населено място: София
Re: Транзисторен,интегрален ТОН КОРЕКТОР.
« Отговор #32 -: 19 Април, 2014, 21:34:16 »
Форума си е твой ти си решаваш ,ако можеш да поизтриеш ненужните мнения или сложи едното от  двете  заглавия. "Моят лампов усилвател " или " Ламповият усиьлвател с или без"

Неактивен сашо

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 140
  • Населено място: sofia
Re: Транзисторен,интегрален ТОН КОРЕКТОР.
« Отговор #33 -: 19 Април, 2014, 22:26:19 »
хм, макар темата да върви в друга посока и аз ще дам своя отговор. на лампов усилвател бих сложил лампов тонкоректор, не интегрален или транзисторен. за схема - лесно, по-високия клас български радиоприемници имат коректори бас и тембър, отваряш схемата и взимаш идеята. не знам какъв ти е ламповия усилвател, но ако е с достатъчно усилване тонкоректора може да е и само под формата на пасивни елементи.
иначе относно схемотехниката всеки си има свои възгледи :) на лампов усилвател може да му изправи захранването кенотрон, могат и диоди :)
както и крайните стъпала могат да са лампови, транзисторни, интегрални ....
според мен ако ще е лампов да е лампов, ако ще е полупроводников да е полупроводников :) всичко е въпрос на гледна точка на конструктора. а в редки случаи може да е въпрос и на звук...
в крайна сметка по конкретния въпрос - дали да се ползва интегрален или с дискретни елементи - честно казано не виждам каква е разликата, корекциите зависят от пасивните елементи :) въпрос на предпочитание :)

Неактивен Сашо123

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 164
  • Населено място: София
Re: Транзисторен,интегрален ТОН КОРЕКТОР.
« Отговор #34 -: 25 Април, 2014, 22:04:35 »
Айде народе бива ли го ампа .  :hi: Някой би ли  дал схема как да свържа баланса . Благодаря предварително .
« Последна редакция: 25 Април, 2014, 22:39:40 от Сашо123 »

Неактивен Gabo

  • Собственикът на Sandacite.com
  • Администратор
  • Квантов генератор
  • *****
  • Публикации: 650
  • Населено място: Пазарджик
    • https://www.nesiprav.com
Re: Транзисторен,интегрален ТОН КОРЕКТОР.
« Отговор #35 -: 25 Април, 2014, 22:37:13 »
Най-приятелски те съветвам, следващият път преди да пишеш, да провериш внимателно в учебниците и/или граматиката:
- Как и кога се пиша с главна буква;
- Как и кога се слага запетайка;
- Кога се започва на нов ред и защо.
И изобщо - на мен лично ми омръзна да ти чета неграмотните постове, повярвай ми. Следващият ти подобен ще те лиши от правото да пишеш тук поне за 2 седмици, време достатъчно да научиш не само как се пише, но и как се общува на обществено място.

Неактивен Сашо123

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 164
  • Населено място: София
Re: Транзисторен,интегрален ТОН КОРЕКТОР.
« Отговор #36 -: 25 Април, 2014, 22:38:54 »
 :D Ако не е тайна какво съм сгрешил по точно .  :crazy:  Ай оправих го.
  Има ли мир .

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3325
  • Населено място: София
Харесва ми Изпълнението на Усилватея. поне подреждането е доста оригинално.  :bravo:

Имаш да поизчистиш косури.

Да намалиш кабелната салата (по къси кабели)

Има цокли с държачи за хоризонтираните лампи, повечето руски цокли са такива .

Като снимаш с камера  МИНИМАЛНО  я движи и то мноооого бавно. Щото половината ти клип е мазало, не се разбира какво показваш..

Ако искаш повече да си говорим за усилванеля , направи снимки и ги прикачи, защото на клипчето много трудно се вижда, а коментарите изобщо не ги чух....

Схема не си дал....
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен Ricarq

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 432
  • Населено място: Габрово
Ей , разнебитил си Студиото Сашо  :batt: - друга кутия не можа ли да намериш.
Много качествени баси вади, това е типично за ламповите усилватели макар , че това зависи  по-скоро блока за тонкорекция , но няма начин да не си останал доволен . За лампи защо не си се обърнал към мен досега , много хора съм снабдил , трябва да видя какво ми е останало от PCC88 и 6Н23П.  Предполагам готови модули си ползвал за усилвателя от някое радио.
Иначе поздравления за постигнатото !

Неактивен Сашо123

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 164
  • Населено място: София
 ::) Разбил съм го леко . Ама леко . Не му работеше крайното стъпало оправих го и като го надупих свири 3 дена и изведнъж димилки се показа отгоре пушаци дръпнах го от контакта беше заминало почти всичко ядосах се ,и го хванах с чука  :D . Само кутията  оцеля .  :drinks: Пичага за цокли пари немам и за лампи немам .  :hi: Ако изпадне нещо на нормална цена . Ще го купа .  :D Схемата си я съчиних от три схеми една , и горе долу моята прилича на тази . 13206-0   :D Най големия базик е ,че от две шепи 6П14П само 4 успях да подбера ,които да свират нормално . Другите все високии среди  пееха или само ниски . Ето ги и снимките .  :crazy: :crazy: :crazy: :crazy: :crazy:

Неактивен Сашо123

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 164
  • Населено място: София
 :D Пак не ми се получи нещо ,оп качиха се .

Неактивен radio-hobi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1055
  • Населено място: София
Щом свири и те радва е добре . Защо поне не му остави стрелковата индикация ?

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Като за първи проект бива, сега като каза за парите че нямаш за цокли, и двете различни лампи предусилвател за двата канала май започвам да се сещам че преди около година си писахме по скайпа когато искаше да си правиш лампов усилвател , вероятно скайпа ти е alex_11371. Тогава много ме ядоса с това че не искаше да отидеш до магазина и да купиш 4 диода 1n4007 че били много скъпи, и че не искаше да купиш PCC88 че също били скъпи, ама искаше да работиш по моята схема... После ми каза как си пробил лампа и си я напълнил с вода и си пуснал отоплението чакайки да стане чай, но не си успял да пиеш чай...... извинявам се ако не си същия човек, но според мен си, и аз преставам да пиша в тоите теми.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Сашо123

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 164
  • Населено място: София
Ми не съм . ЗА съжаление цоклите съм си ги купувал имам чисто нови от гетинаксовите . Но не ми се занимава. Направих го за проба . Ориго престани да ме сравняваш с тоя и ония . Аз съм си сашо скаипа ми е kurareti . Ако искаш ми пиши ми. Търса си индикатор но не намирам.  :crazy: :crazy: И аз го направих на майтап ама взе , че стана.    :hi:

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3325
  • Населено място: София
Прилично е със светодиодния индикатор.

Замени ги тия 2-3 шепи 6п14п за  1-2  ЕМ84 и си готов с ламповата индикация ако толкоз настояваш, но е шит от сега да знаеш...

КАто ти гледам маниера, Ще си доволен само ако частите си ги намираш за без пари, тоест скраб ваден от стари приемници, радио апарати и телевизори.

Насочи се към битака, пунктове за изкупуване на желязо. и други подобни пазари. Като натрупаш  10-15 сандъка ще твориш на воля без да бройш стотинките за тая и оная лампа....


Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |