| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Схема на ламп. усилвател с 6П3С,6П6С,6П7С  (Прочетена 15552 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен vangelis

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 255
  • Населено място: Потребителят го няма вече
Re: Схема на ламп. усилвател с 6П3С,6П6С,6П7С
« Отговор #15 -: 15 Април, 2014, 19:53:25 »
Добре се получило трафчето! При тази квадратура спокойно можеш да дърпаш 350 вата от него!  :good: Ма  и много ампери си насмятал за отопление бре Симо! За 4 крайни лампи 6А са достатъчни/ЕЛ34евентуално/.Ако ползваш 6П6С то отоплението няма и 2 А. Да знаеш че презапасяване жицата на отоплението не е полезно за лампите! ;)  :master2:

Неактивен Fisher

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Благоевград
Re: Схема на ламп. усилвател с 6П3С,6П6С,6П7С
« Отговор #16 -: 15 Април, 2014, 23:55:03 »
Вангелис, нека има пУтенциал, може след време да ми текна да  дигна тягата с някое лампе от серията ГУ


Неактивен vangelis

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 255
  • Населено място: Потребителят го няма вече
Re: Схема на ламп. усилвател с 6П3С,6П6С,6П7С
« Отговор #17 -: 16 Април, 2014, 11:39:13 »
Цъ,за тая ГУ-гутка нема да ти стигне пУтенциала! :D Тя хем е 10,5А, хем е 12 волти.Преди време бях качил мое фото с тая рогатка!Ама тя си работи на 3 киловолта и вдига и до ампер,така че тичкай до някоя подстанция за "трафче" :crazy: Е, за аудио са други напрежения и токове, но са си сериозно маниашко занимание.Надявам се скоро да започна и едно засилвало с ГМ70,тя е най-красотна на звук,но засега не мога да си намеря цокли!! :(

Неактивен Fisher

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Благоевград
Re: Схема на ламп. усилвател с 6П3С,6П6С,6П7С
« Отговор #18 -: 17 Април, 2014, 18:17:34 »
днеска преглеждайки един рафт с кашони лампета попаднах на две лампи с твърде аудиофилски вид
6Н5С и 6Н13С

погледнах в книжлетата към тях ,
http://istok2.com/data/2948/
http://istok2.com/data/581/
двоен триод с отделни катоди специално ашладисан за усилитель низкой частатъй , оппа рекох си това са ортаците на 6П3С дето бях замислил да ги вкарам в едно по мощно усилвателче.
Ровнах в чичко гугъл  и се оказа че тез лампета при паралелно връзване  носят на аноден ток и даже братския гръцки народ си прави усилватели с тях

ей на по схемата отгоре 2х30 вата поликала паликарис елиникос си го сглобяват,
в един английски аудио сайт пък ги ашладисват с ЕЛ34-ки и благодарение на тази комбинация се получава  изходен траф за лампи с ниско внутренное сопротивление - вместо 5-7 кила , само 2 килоома респективно и индуктивността намотките на трафа спада
http://www.audio-talk.co.uk/phpBB2/files/6as7ppvers40_729.gif
... така та в контекста на казаното по горе ще завърша с един коментар на братушките по темата в линка по долу
http://www.299792458.ru/news/2010-03-05-26
та там прочитам
"В усилители применены лампы октальной серии - 6Н7С  6Н8С   6Н13С. Они имеют наибольшую зону линейных участков нагрузочной характеристики, в которых лампы работают без искажений."
"диапазон воспроизводимых частот 20...20000Гц при неравномерности АЧХ 1,5%"
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
горните разсъждения и намерени в нета схеми бих искал да покажа, като тема за коментар от уважаемите съфорумци с тайната надежда ,че съм открил сравнително непопулярни и нескъпи лампи являващи се  панацея за търсачите на нови аудио лампови проекти , като моя милост :hi:


Неактивен Fisher

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Благоевград
Re: Схема на ламп. усилвател с 6П3С,6П6С,6П7С
« Отговор #19 -: 17 Април, 2014, 18:23:13 »

ей на таз схема , ако заменя ЕЛ34-ката с 6П3С дали няма да постигна звук и мощност достойна за претенциозното ми ухо? :writer:

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3325
  • Населено място: София
Re: Схема на ламп. усилвател с 6П3С,6П6С,6П7С
« Отговор #20 -: 17 Април, 2014, 18:25:44 »
Няколко интерсни неща излязоха по темата

PP изходни трафове за такваз лампа
http://olx.bg/izhoden-transformator-6s19p-6n13s-i45124733

тоз коментар от бг аудио форума по PP  приложението и.

Цитат
rutcho
rutcho не е на линия
rutcho's Avatar

Членува от
    Jan 2007
Адрес
    София
Възраст
    48
Мнения
    1,003   

    Ако това ти е първи проект, не те съветвам да се захващаш точно с 6Н13C/6Н5C. Лампата има малко усилване по напрежение и иска сериозна амплитуда на изхода на драйверното стъпало.
    Аз имам много сполучлив проект с 10W PP с ECC81/6SN7(6H8С)/6Н13C, който се роди като резултат от един дълъг спор с Sheldon Stokes и мога да ти дам схемата, но според мен много по-лесно същата че и по-голяма мощност можеш да получиш с PP UL ECC83/2X6П14П(EL84). За втория проект освен това лесно се намират изходни трансформатори.



и ест , прилагам и SE схемка за бързо прослушване на буркана  :D
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен Fisher

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Благоевград
Re: Схема на ламп. усилвател с 6П3С,6П6С,6П7С
« Отговор #21 -: 17 Април, 2014, 18:38:06 »
Пичага933 благодаря, че се отзова с коментар , този РУЧО, чета в другия форум бил някакъв аудио гуру ... дали няма да даде схемата да я погледнем :
"Аз имам много сполучлив проект с 10W PP с ECC81/6SN7(6H8С)/6Н13C, който се роди като резултат от един дълъг спор с Sheldon Stokes и мога да ти дам схемата" :hi:

Неактивен vangelis

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 255
  • Населено място: Потребителят го няма вече
Re: Схема на ламп. усилвател с 6П3С,6П6С,6П7С
« Отговор #22 -: 18 Април, 2014, 15:32:10 »
Преди време и аз и извивах ръчичките на това ламбе! 6Н13С е много корав и линеен триод, силнотоков стабилизатор.При моята версия работеше на 180 волта и 130 ма ток за двата анода в РР!Наистина, свири много изразително и доста "кръгло" както си коментираме на нашенски.Единствено не ми допадна ха големите разлики между двата триода и нуждата от доста различни преднапрежения за изравняване на токовете! Лично аз подбирах от 20 тина лампи 4 с близки,поносими разлики.Изх.траф- накратко-4 Ком на 4 ом  10см2 първична  2х1200н/0,23,-4 секции по 600 нав., и вторична 86 нав.3 секции  по 28 нав.последователно!!Проверено резултатите няма да ви разочароват! По тази схема с някои леки корекции!  :hi:

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |