| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: SE с 6С33С експеримент  (Прочетена 10646 пъти)

0 Потреб. и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3551
  • Населено място: Варна
Re: SE с 6С33С експеримент
« Отговор #15 -: 02 Април, 2014, 22:45:35 »
Не знам пробвал ли си да навиваш първичната с ПЕЛКЕ или друг подобен проводник.Там се получава такъв подем понеже пада междувитковия капацитет.Имах идеята и пробвах някой неща през свободното време на желязо 30Х32.Получи се подобен резултат с подем до около 50-60 кгц.После бързо пада.Лошото е че тоя проводник иска по голям прозорец да се събере.

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1545
  • Населено място: Варна
Re: SE с 6С33С експеримент
« Отговор #16 -: 02 Април, 2014, 23:08:47 »
Не знам пробвал ли си да навиваш първичната с ПЕЛКЕ или друг подобен проводник.Там се получава такъв подем понеже пада междувитковия капацитет.Имах идеята и пробвах някой неща през свободното време на желязо 30Х32.Получи се подобен резултат с подем до около 50-60 кгц.После бързо пада.Лошото е че тоя проводник иска по голям прозорец да се събере.
сега мисля да секционирам макарата с допълнителни прегради, и да навия намотките без изолация, накуп, както правят при някои високоволтови устройства, чел съм че намотките "накуп" имат по-малък собствен капацитет. ПЕЛКЕ имам и съм навивал но не виждам разлика.

Неактивен Chervenoarmeec

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 67
Re: SE с 6С33С експеримент
« Отговор #17 -: 02 Април, 2014, 23:38:43 »
Колега, какво стана с проблема с усилвателя, реши ли го? :) Защо не боцнеш осцилоскопа на изхода на 6Э5П да видиш как е там положението? Изходният ти траф изглежда добре на сечение и брой навивки, но като гледам имаш сигналгенератор, защо не снемеш честотната лента на усилвателя, за да видиш какво си постигнал в крайна сметка :) И аз не съм застъпник на твърдението че измерванията са най-важни и не съм от тези, които "слушат" с осцилоскоп, но за да хванеш някои дефекти, си е нужен.

ПЕЛКЕ емайлиран с копринена изолация ли беше? Ако да, не мисля че ще е по-добре отколкото с ПЕЛ. Вярно е че ще се понижат паразитните капацитети, но всяко предимство си има и недостатък. Ще се повиши индуктивността на разсейване пропорционално на намаляването на капацитета. Това все пак не е ВЧ бобина :) Виждал съм, че руснаците навиват изходни трансформатори с намотки подобни на универсал, накуп, "внавал", както те му казват, само че според мен е по-добре да се навива навивка до навивка и да се навива по цялата дължина на макарата. Има други методи за намаляване на паразитния капацитет.

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Re: SE с 6С33С експеримент
« Отговор #18 -: 03 Април, 2014, 07:26:19 »
Аз не предлагам да летим с МИГ-ове. Въпросът беше че наистина 6С33С е една уникална лампа без аналог. Иначе лампи много и всички свирят. Специално за ГМИ 6 отзивите са за запаралелване на двете половини,т.е. за РР с една лампа не се получавали нещата. ГУ 50 си свирят от край време,това се знае,дори сега има доста готови усилватели-китайско производство с тях. За 6Н7С някой нещо да е чувал,че аз не съм,а ми изпаднаха две такива???
DRL  модули за всички видове автомобили!

Неактивен vangelis

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 255
  • Населено място: Потребителят го няма вече
Re: SE с 6С33С експеримент
« Отговор #19 -: 03 Април, 2014, 10:47:06 »
Поздравления за експеримента Стършел!!6С33В по рождение си е стабилизаторна лампа,което в никакъв случай не я ограничава да бъде и "певица"Лично на мен ми харесват певческите и качества,но като се разпее и се увлече се разгорещява и може да бъде спомагателно отоплително тяло  ;)  Тази лампа,наистина има собствен характер на звучене,колкото и да се оспорват от някого детайлите!Крайсерската им "тяга"е в този порядък 12-15вата,което за сингъл енд си е една чудовищна мощност!Разбира се, ОТ са от огромно значение!(едни от моите са с 98db чувствителност! :yes:)Също съм с прекрасни впечатления от ГМИ6,няма да те разочарова в тетроден режим!Общо взето,май не остана лампа с която да не съм си човъркал гънките,та в случай на питане мога да споделя мои впечатления!За разликите всеки си има собствени уши. За Дитроникс-6Н7С е достоен за уважение мощничък двоен триод с общ катод,навярно го знаеш!Много добре се справя с музикалните задачи,в рамките на 1,5 вата.Лично аз съм я тормозил в РР,добре се представя-меко триодно кадифе!Няма да коментирам  руската техника,възпитаник съм на Руски институт!Мога само да напомня че едни известни Американци,купиха Светлана,Санкт Петербург производството на радиолампи...Защо ли ??  :hi:За финал-Стършел,дерзай приятелю,апетита идва с яденето!Като изръчкаш 10тина,ще си имаш собствено мнение за различните ламбета!Ето моят вариант!  :hi:

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1545
  • Населено място: Варна
Re: SE с 6С33С експеримент
« Отговор #20 -: 03 Април, 2014, 11:28:12 »
 :hi: И аз си мислех за кутия от ТЕС ама сега съм приготвил една от лампов волтметър ВН3, по солидна е и всичко ще вкарам вътре, само лампите ще стърчат! :)
относно честотната лента от 18-20Hz до към 30 KHz амплитудата е постоянна, само около 120-150 Hz има леко повдигане( 10-15%).
колоните ми да "хендмейд", правих ги наскоро с много стари български говорители елептичен 8W и високочестотен кръгъл 1W, с голям обем са и свирят мощно, като ги напъна направо ми е жал, че ще гръмнат!!! :D :D :D

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Re: SE с 6С33С експеримент
« Отговор #21 -: 03 Април, 2014, 12:30:36 »
Ооо,прословутите елипси! На тавана ми си чакат реда две колони от РАПСОДИЯ 1,точно с такива са! И трудно гърмят! Преди години как тормозих едни такива-ужас! Само високочестотните не издържаха и ги пренавивах периодично. Свирят много добре,малко слаб бас имат,но с виусокочувсъвителни широколентови говорители бас трудно се постига. Там трябват специални конструкции на колоните! Значи и с ГМИ-то ще се позабавлявам! :D
DRL  модули за всички видове автомобили!

Неактивен vangelis

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 255
  • Населено място: Потребителят го няма вече
Re: SE с 6С33С експеримент
« Отговор #22 -: 03 Април, 2014, 13:07:11 »
Ха така,дойдохме си на думата!Прословутите елипси!Наистина корави говорители,но не можеш ги накара да свирнат хайфистки  :nea:, свирят си като за радио,така и са си конструирани!Имат прекалено къс ход за "разтреперващ" бас,но като обща звукова картина са почти без забележка!Наистина едни от читавите наши говорители от онова време  :good: Дитроникс,пробвай се с ГМИ6,няма да сбъркаш!Както усещам си в час с ламбетата и мога да ти препоръчам също ГИ30,още по- сладурка.ГУ 29 отстъпва осезаемо и пред двете! ;) А колкото до ОТ с широколентови говорители,там си има едно правило.почти постулат- TQWT( Tapered Quarter Wave Tube).може би тема за друг раздел....доста си чуках главата и материал изчигъртах доволно  :D

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3551
  • Населено място: Варна
Re: SE с 6С33С експеримент
« Отговор #23 -: 03 Април, 2014, 14:48:39 »
Двоен триод е,6Н7С същата като 6Н8С само че катода е общ и това създава някой проблеми понякога.ГМИ6 е мощна лампа въпреки малките си размери,катода е с много голяма емисия и е почти същата като по маломощната ГИ30. И двете са модулаторни лампи.Стефан е прав че с ГМИ6 може да се направи много прилична машина :good: ГУ29 си е направо крехка в сравнение с ГИ30 въпреки че е в същия балон.Трите лампи са с еднакъв цокъл и това улеснява пробите.Аз на градския му предложих да му дам некое друго шише подарък,за експеримента и за спорта дето се казва.И на мен ми е интересно да видя кое как се получава с тях на практика.По форумите много се пише за тия лампи,ама друго си е да видиш и да чуеш :)

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1545
  • Населено място: Варна
Re: SE с 6С33С експеримент
« Отговор #24 -: 06 Април, 2014, 20:35:57 »
Днес навивах изходен траф! Получи се това:

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3325
  • Населено място: София
Re: SE с 6С33С експеримент
« Отговор #25 -: 06 Април, 2014, 20:42:08 »
Понеже нищо не разбирам от та зработа навиването да си задам и аз  въпроса:

Първичната е отдолу под вторичната във всяка секция или са първичн до нея вторична секция до нея първична секция?

или са първична и вторична, до нея  другата секция вторична и първична отгоре?
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3551
  • Населено място: Варна
Re: SE с 6С33С експеримент
« Отговор #26 -: 06 Април, 2014, 20:43:06 »
Колко хенри излезе първичната,вторичната на колко секций е.

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1545
  • Населено място: Варна
Re: SE с 6С33С експеримент
« Отговор #27 -: 06 Април, 2014, 20:57:34 »
средната и двете крайни са първична, останалите 2 вторична, желязото е от китайски UPS - Ш35Х50, още не съм го мерил, утре ще го пробвам и ще пиша! :)

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3551
  • Населено място: Варна
Re: SE с 6С33С експеримент
« Отговор #28 -: 06 Април, 2014, 20:59:49 »
Изглежда нормален пермалой :)

Неактивен styrshel

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1545
  • Населено място: Варна
Re: SE с 6С33С експеримент
« Отговор #29 -: 06 Април, 2014, 21:02:36 »
аз също мисля че е много добро желязо защото веднъж се опитвах да заменя оригиналния траф на UPS със обикновен и видях бая зор!!! :D :D :D

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |