| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Схема за лампов усилвател  (Прочетена 59040 пъти)

0 Потреб. и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Схема за лампов усилвател
« Отговор #15 -: 08 Март, 2014, 11:59:27 »
Първо трябва да уточним разликата между магнитна и динамична доза. При магнитната (каквато е на Унитрата) трепти магнит, а намотката е статична, характеризира се с по-високо ниво на изходния сигнал - от 3 до 10 миливолта, най-често около 5. При нея не е необходимо предусилвателя да е в непосредствена близост, много уважаващи себе си марки слагат по половин метър свързващ кабел от дозата до предусилвателя който е външен. И аз така го ползвам с половин метър RG-174 до предусилвателя и нямам никакви проблеми с шум и брум, брума ми е 60 децибела под полезния сигнал. Динамичните дози са друга бира, при тях трепти намотката в магнитно поле, водят се като по-качествени, иглите им в повечето случаи са несменяеми и изходния сигнал е от 0.2 до 0.5mV при тях вече задължително трябва предусилвателя да е близо до дозата, а понякога се използват съгласуващи трансформатори за подаване на сигнала на обикновен предусилвател за магнитна доза.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3541
  • Населено място: Варна
Re: Схема за лампов усилвател
« Отговор #16 -: 08 Март, 2014, 12:58:08 »
Тази подробност не ми беше известна :) Човек се учи докато е жив.Моята явно е магнитна.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3541
  • Населено място: Варна
Re: Схема за лампов усилвател
« Отговор #17 -: 18 Март, 2014, 19:28:00 »
Те това е схемата,сега режа ламарини и навивам трансформатори :)

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3904
Re: Схема за лампов усилвател
« Отговор #18 -: 18 Март, 2014, 21:21:33 »
Веднъж мислех да реализирам тази:
http://www.kn34pc.com/construct/petko_petkov_tube_lf_amp_6p3c.html
Нямах подходящ захранващ траф, затова се отказах.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3541
  • Населено място: Варна
Re: Схема за лампов усилвател
« Отговор #19 -: 18 Март, 2014, 21:28:35 »
Тази схема я взех от един руски аудио форум.Трансформаторите които препоръчват са ТВЗ 1-9,ползват се в руските цветни телевизори.Аз не търся супер аудиофилско качество :) така че ще станат.Приготвил съм си два нови и сега се занимавам с шлосерска работа.Мрежовия съм го навил вече :)

Неактивен Bogoev

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 31
  • Населено място: Sofia
  • Това което не можеш не го прави сам!
Re: Схема за лампов усилвател
« Отговор #20 -: 18 Март, 2014, 21:39:16 »
Тази схема я взех от един руски аудио форум.Трансформаторите които препоръчват са ТВЗ 1-9,ползват се в руските цветни телевизори.Аз не търся супер аудиофилско качество :) така че ще станат.Приготвил съм си два нови и сега се занимавам с шлосерска работа.Мрежовия съм го навил вече :)
Тази схема съм реализирал но с 6П6С една "убиец"непретенциозна крайна, лъчев тетрод!Яко се представи.Изходящите бяха от наши приемници,мисля Лира или нещо подобно! За 4 вата повече не можем да желаем!Успех!
Прави  всичко от сърце!

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3541
  • Населено място: Варна
Re: Схема за лампов усилвател
« Отговор #21 -: 18 Март, 2014, 21:44:51 »
Не са проблем крайните лампи,имам нови 6П6С,6П3С,6П3С-Е,6Ф6С,6П9 и други октални от тоя тип.Ще видим с кой ще е най добре като видим какво ще излезе на изхода като му боднем осцилоскопче и други нужни прибори :)

Неактивен Fisher

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Благоевград
Re: Схема за лампов усилвател
« Отговор #22 -: 18 Март, 2014, 22:04:22 »
ЛЗХеЛ ...кат режеш ламарини ... режи по две , че нещо да има и за мен :hi:

Неактивен ONZI

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1035
  • Населено място: Севлиево
  • Митко Матев 0886739549
Re: Схема за лампов усилвател
« Отговор #23 -: 18 Март, 2014, 23:05:15 »
В този сайт има човек който съм го признал с уменията си по направа на лампови усилватели.
http://www.radioland.1bbs.info/viewtopic.php?t=1503

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3541
  • Населено място: Варна
Re: Схема за лампов усилвател
« Отговор #24 -: 19 Март, 2014, 20:12:40 »
Не само там,има много писано в руските форуми.Схемата ми е от там,за сега ще е по нея докато тръгне нормално.Модификаций и евентуални подобрения след като и чуя гласа :) "Отечественная радиотехника 20 века" ми допадна,ще видим какво ще излезе накрая.

http://www.rt20.mybb2.ru/viewtopic.php?f=2&t=15690

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3324
  • Населено място: София
Re: Схема за лампов усилвател
« Отговор #25 -: 19 Март, 2014, 22:17:24 »
Това ще свири по-добре, главата си залагам + че съм ги пробвал и 2-те ,6p6s е по-хубава на звук от норнмална 6п3с, Виж 6п3с-е е друга бира и се мери спокойно с EL34



Ето го и целия блог.
http://fedor81.blogspot.com/2011/11/69-66.html

В момента съм пуснал подобна схема и просвирвам и 3-те краини за които говоря с малка корекция на катодния резистор
Повече инфо като пусна тема...6н8с+EL34 бие всчико.  :D

Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3541
  • Населено място: Варна
Re: Схема за лампов усилвател
« Отговор #26 -: 19 Март, 2014, 22:59:40 »
Това си е същата схема само че на един триод.Правих някой експерименти с 6Н8С и 6Н9С.6Н9С с вързани в паралел две триодни системи е същото като с една триодна система на 6Н8С.Работата е там че 6Н9С има по малък аноден ток и почти на половина стръмност.От друга страна е малко по шумяща.Шума и на двете обаче е мизерен,вижда се с осцилоскопа обаче толкова ниско ниво че и да го коментираме няма смисъл.Триодното включване не го долюбвам за крайната лампа въпреки че е за препоръчване :) За сега продължавам с тенекеджийските работи,утре смятам да приключа с тях.После ще правя кутийте за трансформаторите.Мисля да направя една обща за трите с преграда между трите.Днес успях да ги подредя на шасито така че да няма магнитни наводки от мрежовия към изходните.6П3С работят добре със 220 ома в катода.Поиграх си със сигналгенератора на входа и под активен товар 4 ома подбрах два ТВЗ 1-9  еднакви,оказа се че за честоти под 200 херца различните екземпляри се държат различно.Нагоре до около 16-18 кхц биват,даже се учудих :) Явно произведените в различни години имат някаква разлика.Утре ще ги мисля.

Неактивен Fisher

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Благоевград
Re: Схема за лампов усилвател
« Отговор #27 -: 19 Март, 2014, 23:02:59 »
а какво ще кажете за 6П7С , че имам много от тях  :hi:

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3541
  • Населено място: Варна
Re: Схема за лампов усилвател
« Отговор #28 -: 19 Март, 2014, 23:08:34 »
Имам от тях много,не харесвам балона твърде е висок за кутията ми.Доста по мощна е,но не е подходяща по много причини.Не я харесвам.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3324
  • Населено място: София
Re: Схема за лампов усилвател
« Отговор #29 -: 19 Март, 2014, 23:12:23 »
6П7С

Колко К траф изисква?
До сега не съм я пробвал, интересно с таз анодна капачка... Някой ако даде 2 еднакви по ток нови броя бих споделил впечатления.  :D

6sn7 оригинала на 6н8с ако ви попадне, е наистина прилична за предусилвател  ;)

Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |