| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Ремъци за магнетофон с кръгло сечение  (Прочетена 8676 пъти)

0 Потреб. и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Здравейте, от доста време се чудя къде да търся ремъци с кръгло сечение, такива които се използват в ролковите магнетофони и диапроекторите. Обикновено по магазините се намират предимно ремъци за касетофони с квадратно сечение, и плоски ремъци за грамофони и видеокасетофони, но с кръгло сечение до сега не съм намирал, може би и защото не съм търсил много усилено. Та мисълта ми е ако някой знае къде в София се продават такива ремъци да сподели. Също ако някой извън София има достъп до магазин където продават такива ремъци ще се радвам да пише. Поздрави, Митко.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
Re: Ремъци за магнетофон с кръгло сечение
« Отговор #1 -: 05 Март, 2014, 18:42:46 »
Под Колоните на "Пиротска" все още продават.
Може и да няма твоя размер, но ремъци продават.
Информацията е от преди около два месеца.
Омраз!

Неактивен nickolaycho

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 86
  • Населено място: село Владая
Re: Ремъци за магнетофон с кръгло сечение
« Отговор #2 -: 05 Март, 2014, 18:48:32 »
Магазина на ул. Поп Богомил, преди няколко месеца имаше, купувах два различни за ГРУНДИГ...
Реставрирани и налични: Мелодия 2, Мелодия10, Мелодия 14-стерео-3 бр,  Мелодия11, Хармония1, Хармония 20-2 бр, Симфония, Концерт, Пионер-2 бр, Акорд102 - 3 бр, Октава, Латвия, Ригонда102, ВЕФ-радио-2 бр, Сакта, Люкс2, Еделвайс, Концертино, Чайка, Эстония 3

Неактивен bojitchko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 524
  • Населено място: София
Re: Ремъци за магнетофон с кръгло сечение
« Отговор #3 -: 05 Март, 2014, 20:41:36 »
В магазина на Симеон има някои размери.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Ремъци за магнетофон с кръгло сечение
« Отговор #4 -: 05 Март, 2014, 22:25:09 »
Супер, благодаря ви много! Тия дни ще обиколя споменатите магазини , дано се намерят  :) :good:
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен сашо

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 140
  • Населено място: sofia
Re: Ремъци за магнетофон с кръгло сечение
« Отговор #5 -: 06 Март, 2014, 19:23:52 »
само идея, защо не пробваш с о-пръстен? мисля че трябва да е добре, има размери през милиметър, стандартни сечения с ф през половин милиметър, сравнително неразтегливи са и ги има по магазините за лагери.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Ремъци за магнетофон с кръгло сечение
« Отговор #6 -: 06 Март, 2014, 20:40:11 »
Ами О пръстен с обиколка 28 сантиметра и същевременно сечение 2 милиметра не съм виждал, ако има пиши къде. Отворен съм за идеи.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен rkounev

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 542
  • Населено място: София
Re: Ремъци за магнетофон с кръгло сечение
« Отговор #7 -: 06 Март, 2014, 21:21:24 »
Пробвай в магазина на Timken пред твоя блок, Там съм виждал мното и различни О пръстени.Момчетата са и представители на Optibelts и ако нямат нещо в момента на склад а го има в каталога го поръчват.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Ремъци за магнетофон с кръгло сечение
« Отговор #8 -: 07 Март, 2014, 19:26:04 »
Значи идеята за О-пръстените се оказа най-добра, благодаря на колегите. Намерих точно необходимите ми сечения и диаметри на пръстените, просто паснаха перфектно! Въпроса сега е за дълготрайността но само времето ще покаже. Магнетофона сега работи перфектно :) Отново много благодарности че ме светнахте!
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Fisher

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 577
  • Населено място: Благоевград
Re: Ремъци за магнетофон с кръгло сечение
« Отговор #9 -: 07 Март, 2014, 20:10:39 »
 :good:

Неактивен rkounev

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 542
  • Населено място: София
Re: Ремъци за магнетофон с кръгло сечение
« Отговор #10 -: 07 Март, 2014, 22:56:34 »
 :good:И за какъв магнетофон паснаха? Между другото "лагерните" О пръстени са с високо качество.

Неактивен сашо

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 140
  • Населено място: sofia
Re: Ремъци за магнетофон с кръгло сечение
« Отговор #11 -: 10 Март, 2014, 07:14:19 »
 дано е за дълго. има изключително качествени о-пръстени, и естествено китайски. понеже не са за точно това приложение времето ще покаже

Неактивен silver_bolt

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 101
  • Населено място: София
Re: Ремъци за магнетофон с кръгло сечение
« Отговор #12 -: 10 Март, 2014, 08:57:15 »
Ако може да кажете и къде се намира последният магазин, ще съм благодарен. Трябват ми няколко ремъка със същото предназначение.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Ремъци за магнетофон с кръгло сечение
« Отговор #13 -: 10 Март, 2014, 10:07:35 »
За магнетофон UNITRA ZK-147. Мисля че стават за всичко защото има огромен избор от сечения и диаметри. Буквално диаметрите са през милиметър или два, а сеченията на някои места са през милиметър а на други има и половинки и четвъртинки. Най-големия вътрешен диаметър който предлагат в Хубата сийлс за о-пръстен със сечение 2 милиметра беше нещо от сорта на 220 милиметра, което изчислено по L=3.14*D значи 690мм вътрешна обиколка, или 345мм дължина на сгънатия на две ремък, аз лично не се сещам за апаратура с по-дълги ремъци. Както казаха колегите основното е издържливостта, ако изкарват разумно дълго време, просто са перфектното решение. Магазина на Хубата Сийлс в София е със следния адрес:
1233 София
ул. Охрид № 27
тел.: 02/ 9315 133

И Пловдив:
4000 Пловдив
бул. Никола Вапцаров № 141
тел.: 032/ 671 943
Ако нещо го няма в магазина може да се вземе и от офиса, където им е и склада, но уловката е че от всяка позиция трябва да вземеш пръстени на цена минимум 5 лева, което ако ти трябва един размер е приемливо, но ако ти трябват 2-3 не става, адрес:
1220 София
бул. Рожен № 18
тел.: 02/ 837 84 99, 837 85 99
факс: 02/ 837 65 99
 
Магазина на Тимкен който каза колегата също има доста размери о-пръстени, там проблема е че имат само цели сечения, примерно нямат 2.5мм. Адрес:
КОМТЕХ ТРЕЙДИНГ ООД
София 1582
бул. Цветан Лазаров 112
970-30-34, 970-30-30
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен ditronix

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 421
  • Населено място: Провадия
Re: Ремъци за магнетофон с кръгло сечение
« Отговор #14 -: 10 Март, 2014, 15:49:49 »
O-пръстените от витон и неопрен са с изключително качество! Работя с такива,апаратурата ми влиза на дълбочини над 1800 метра при налягания от порядъка на 200 и повече атмосфери и тези пръстени са единствената преграда между течността в околната среда и електрониката и механиката в приборите. Така че в качеството си на ремъци не трябва да имат проблеми откъм дълговечност. Продава се и шнур с различни диаметри,от който могат да се правят пръстени с необходимия диаметър. Парчето се срязва на шаблон,лепи се с LOKTITE 401 или 406. Единственото,което е необходимо-търпение и малко сръчност. Залепването става перфектно и супер издръжливо.
DRL  модули за всички видове автомобили!

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |