| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: ЗЕЛЕН ПИОНЕР  (Прочетена 9122 пъти)

0 Потреб. и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1127
  • Населено място: София
ЗЕЛЕН ПИОНЕР
« -: 19 Февруари, 2014, 22:05:57 »

Следващия ще бъде златен....но все още няма врътки, ако на някого му се намират, нека се обади.

« Последна редакция: 19 Февруари, 2014, 22:41:51 от mano »

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3922
Re: ЗЕЛЕН ПИОНЕР
« Отговор #1 -: 19 Февруари, 2014, 22:09:24 »
Лъчо, то сякаш е радиото на зеленото човече което излиза от летящата чиния на твоя аватар  :) . Иначе е добре, кажи с какво го боядиса, спрей ли е?

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1127
  • Населено място: София
Re: ЗЕЛЕН ПИОНЕР
« Отговор #2 -: 19 Февруари, 2014, 22:26:33 »
Ами в Кауфланд имаше преоценени спрейове по три-четри лева и така Пионера се уреди със свеж цвят. Наистина, не е добре да се отклонявам от оригинала, но винаги може да се да се накисне в коресилин и да си стане такова, каквото е било. За съжаление на този апарат променливия кондензатор е залят плътно с някаква смола и за това работи само на една станция на СВ...но работи!

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: ЗЕЛЕН ПИОНЕР
« Отговор #3 -: 19 Февруари, 2014, 22:32:57 »
Прикачвайте снимките към постовете си, не ги слагайте на отделни сървъри, защото ставаме зависими от тях и понякога се бави форума.

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1127
  • Населено място: София
Re: ЗЕЛЕН ПИОНЕР
« Отговор #4 -: 19 Февруари, 2014, 22:37:17 »
     Да, но ми е по-лесно вместо да намалявам размера на снимките в телефона, да ги метна в "Прикачи". А това радио е несбъдната мечта....освен ако Мано не се научи така да ги боядисва.

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: ЗЕЛЕН ПИОНЕР
« Отговор #5 -: 19 Февруари, 2014, 22:40:36 »
Много е интересно, едва ли ще мога да го боядисам така :)

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1127
  • Населено място: София
Re: ЗЕЛЕН ПИОНЕР
« Отговор #6 -: 19 Февруари, 2014, 22:49:03 »
             И аз не знам как се прави, но така правеха едно време акордеони. Основата е някаква пластмаса - нитроцелулоза!

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1127
  • Населено място: София
Re: ЗЕЛЕН ПИОНЕР
« Отговор #7 -: 19 Февруари, 2014, 22:59:14 »
             И аз не знам как се прави, но така правеха едно време акордеони. Основата е някаква пластмаса - нитроцелулоза!
             Когато бях ученик в малките класове, от линийки и триъгълници снаваха страхотни димки! Чупиш едно парче от линийката, плътно го увиващ в лист от тетрадка, палиш и когато се разгори, леко го настъпваш, в класната стая се разнася освен плътен бял дим и една много приятна миризма на ацетон.
            След някоя и друга година линийките започнах да ги правят от една бавно горяща, черно пушеща и отвратително миришеща пластмаса и според мен, а и според други авторитети това определено съсипа интереса на младежта към науката.
« Последна редакция: 19 Февруари, 2014, 23:09:23 от Лъчо Минков »

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1127
  • Населено място: София
Re: ЗЕЛЕН ПИОНЕР
« Отговор #8 -: 19 Февруари, 2014, 23:08:24 »
            Ето ги и  акордеоните, там пластмасата е на листове и се формова термично, от къде ли я вземат???
http://www.smehomania.com/art-design/1631-fabrika-za-akordeoni-v-rusiya-edna-ot-malkoto-ostanali-v-sveta.html

Неактивен Vladislav

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 94
Re: ЗЕЛЕН ПИОНЕР
« Отговор #9 -: 20 Февруари, 2014, 00:49:59 »
Ами трябва да предположим, че все още се произвжда такава пластмаса с мраморен ефект. Винаги съм си представял, че се получава при смесване на различни цветове, но как се получават седефените отблясъци не зная.

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3325
  • Населено място: София
Re: ЗЕЛЕН ПИОНЕР
« Отговор #10 -: 20 Февруари, 2014, 14:50:33 »
Ако е пласмасово фолио без гланц, поръчайте да ви принтират някъде шарките свалени със скенер примерно от оригинал и обработени после до необходим размер , лака отгоре в зависимост от основата и боите-да не ги разтвори, Може да се получи един вид поръчков технически фурнир/тапет.

Друг вариант е да си намерите авто бояджия с Air Brush, там вече може да ви се нарисуват всякакви ефекти и то на ръка...
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен lz2nk

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 452
Re: ЗЕЛЕН ПИОНЕР
« Отговор #11 -: 26 Февруари, 2014, 10:46:57 »
...
Друг вариант е да си намерите авто бояджия с Air Brush, там вече може да ви се нарисуват всякакви ефекти и то на ръка...
А и цената няма да е по-вече от стотачка.

Неактивен pilot_ts

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 6
  • Населено място: София
Re: ЗЕЛЕН ПИОНЕР
« Отговор #12 -: 27 Февруари, 2014, 06:57:44 »
Зеленият Пионер е станал страхотен.
Май е имало зелена мода по тази техника през 60-те.

Неактивен lz2nk

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 452
Re: ЗЕЛЕН ПИОНЕР
« Отговор #13 -: 27 Февруари, 2014, 10:28:51 »
Зеленият Пионер е станал страхотен.
Май е имало зелена мода по тази техника през 60-те.
Вярно е, че е станал страхотен, ама модата не е от 60-те. Не чете ли, че такъв спрей е взет от "Кауфланд", не че има нещо общо с оригинала. То на времето и аз направих един много странен - виолетов, ама имах 4-ри, а и такава боя. Много добре изглеждаше в работилницата.

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1127
  • Населено място: София
Re: ЗЕЛЕН ПИОНЕР
« Отговор #14 -: 27 Февруари, 2014, 21:24:17 »
          Имаш ли снимки?

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |