| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Проблем със захранването на TV Sony Kv1982 m9  (Прочетена 14557 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Radko

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 359
  • Населено място: София
Re: Проблем със захранването на TV Sony Kv1982 m9
« Отговор #15 -: 20 Февруари, 2014, 14:41:17 »
Тук вече предполагам, че е прогорен луминифора на кинескопа, вероятно е работил продължително без вертикална развивка.

Неактивен Господинов

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 71
  • Населено място: Шумен
Re: Проблем със захранването на TV Sony Kv1982 m9
« Отговор #16 -: 20 Февруари, 2014, 15:02:36 »
Благодаря за предположението , ще го карам така ,може и пък да отнесе 1-2 години.

Неактивен Господинов

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 71
  • Населено място: Шумен
Re: Проблем със захранването на TV Sony Kv1982 m9
« Отговор #17 -: 27 Март, 2014, 15:27:35 »
Ако позволите ! малко продължение.Първо подведох колегата с тази хоризонтална линия ,оказа се ,че тя  е технологично заложена ,има ги при всички по-стари модели.Замених цялото МЧУ на това сони с ново припоих всичко но се получава нещо или от захранването -9 волта или от кондензаторът на AVT или на VCO-то.Като го пусна излиза перфектна картина ,минават около 20 секунди и картината се разваля става черно -бяла криви се и започва да шуми ,все едно че не съм на канала.Понякога това го прави още с включването .В този случай започвам да въртя каналите и в един момент настройката се връща и никога повече не го прави този номер.А иначе когато го пусна да търси прогръми ги намира и спира на тях без проблем.Не знам колко пикофарада са кондензаторите под бобините в МЧУ-то ,някъде ги дават за сонитата от тази серия около 63 пико ,за да махна SMD-та и на тяхно място да запоя новите ,ако въобще проблема е в тях ,или пък в някой кондензатор от захранването на МЧУ-то.Изпращам и снимка.Благодаря на отзовалите се .А и за позистора да спомена , разпоих го ,разглобих го и почистих двете парички с шкурка P-2000 и спирт ,сглобих го отново и този ибръмчаващ звук при включване изчезна.
« Последна редакция: 27 Март, 2014, 15:38:50 от Господинов »

Неактивен eset2

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 349
  • Населено място: Стара Загора
Re: Проблем със захранването на TV Sony Kv1982 m9
« Отговор #18 -: 27 Март, 2014, 16:10:56 »
Сложи празна памет за проба!

Неактивен Господинов

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 71
  • Населено място: Шумен
Re: Проблем със захранването на TV Sony Kv1982 m9
« Отговор #19 -: 27 Март, 2014, 16:45:23 »
До колкото знам тази памет се упpавлява по напpежение и не и е необходим дъмп.

Неактивен Radko

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 359
  • Населено място: София
Re: Проблем със захранването на TV Sony Kv1982 m9
« Отговор #20 -: 28 Март, 2014, 09:49:15 »
.....А и за позистора да спомена , разпоих го ,разглобих го и почистих двете парички с шкурка P-2000 и спирт ,сглобих го отново и този ибръмчаващ звук при включване изчезна.
Тоест, размагнитването вече окончателно не работи.

А относно дефекта, не разбрах кое наложи да се сменя МЧ блокът.
По описанието ми прилича на разстроен контур на AFC, но това пък не се вързва с факта, че при автоматично търсене намира всичките програми. Затова според мен може би проблемът е в някоя лоша спойка.

Неактивен Господинов

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 71
  • Населено място: Шумен
Re: Проблем със захранването на TV Sony Kv1982 m9
« Отговор #21 -: 28 Март, 2014, 13:41:52 »
Сега , обяснявам на въпросите.Понеже бях споменал някъде по-горе ,че този телевизор е държан меко казано във влага , освен спойките по шасито които направих , махнах капака на МЧУ-то,и видях ,че вътре има доста ръждясали крачета на елементи.По еконт поръчах втори такъв телевизор който дойде от София с идеално запазено шаси , работещ .От него взех МЧУ-то,преди това го пробвах никакви проблеми със запаметяването на канали.Та затова го смених.
Освен това крачетата на МЧУ-то се показваха на платката максимум на 0.5 десети от милиметъра ,слаба спойка ,в общия смисъл.Промених като изпилих с диамантена пила малко цокъла на ламариненият корпус и така крачетата се показаха на около 1.5 мм над платката ипрезапоих успешно.Относно позистора ,не казвам ,че изобщо не се чува ,това имах в предвид ,сега не прави както беше преди да го почистя ,тогава звукът идваше някак си от дълбоко с голяма амплитуда и отекваше с някакво странно ехо.Ще проверя още веднъж за лоши спойки.А можеше и направо да сменя шаситата но ,не знам защо предпочетох да мина на такива единични смени може би заради ТХО-то , да не го бутам по принцип.

Неактивен chav_chav

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 630
Re: Проблем със захранването на TV Sony Kv1982 m9
« Отговор #22 -: 16 Април, 2014, 15:32:07 »
А бе градски,ти ще ни объркаш понятията  с тия твои ремонти. Това изделие е доста от отдавна и е възможно да има електролити за подмяна.Там дълбай.Така и не разбрах какво стана с позистора? След така нанесения ремонт ,работи или не работи?Чува ли се първоначалния звук от размагнитващата бобина?Не съм чувал някой телевизор да е маркиран с тънка черна линия по средата заводски.

Неактивен Господинов

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 71
  • Населено място: Шумен
Re: Проблем със захранването на TV Sony Kv1982 m9
« Отговор #23 -: 07 Май, 2014, 15:29:18 »
Да , позисторът си работи съвсем нормално и според мен с едно такова почистване с много фина шкурка му се удължава живота.Нямам никакъв проблем,друг е въпросът когато го разглобиш и установиш ,че паричките не са зацапани а напукани-сменяш ,ако искаш нов и оригинален цената е 60 лева за тези модели ,отвън.На всички модели от тези сонита ,произведени 1987-1988година има една много тънка хоризонтална линия , на описаното вече от мен място ,която е много трудно забележима,кво да правя като ми е остър погледа!Сега съм с два такива телевизора кинескопите са железни и съм сигурен ,че в историята такива кинескопи никога повече няма да бъдат произведени ,плазми ,лед и др.подобни за нашият пазар таратанци,до гаранцията ,а някой дори преди да им изтече гаранцията и почват мъките , е ама нали даваш 1000 лева ,на гол тумбак пищак ,абе мода без разум =сноб.Сега като включа телевизора от 9-канал си тръгва без проблем.
« Последна редакция: 07 Май, 2014, 15:35:42 от Господинов »

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
0 Отговора
2854 Прегледи
Последна публикация 26 Март, 2013, 22:17:21
от Кирил
11 Отговора
8698 Прегледи
Последна публикация 09 Март, 2016, 14:00:52
от jey
4 Отговора
5508 Прегледи
Последна публикация 28 Октомври, 2013, 14:01:27
от Ангел Симеонов
9 Отговора
6651 Прегледи
Последна публикация 14 Февруари, 2015, 21:49:58
от lager
5 Отговора
4497 Прегледи
Последна публикация 31 Март, 2015, 23:00:09
от pana

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |