| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Мотопед "Балкан 50", въпроси  (Прочетена 98099 пъти)

0 Потреб. и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Лъчо Минков

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1126
  • Населено място: София
Re: Мотопед "Балкан 50", въпроси
« Отговор #90 -: 10 Март, 2014, 22:05:59 »

Е, купих си  :) :

            Честито!

Неактивен radio-hobi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1055
  • Населено място: София
Re: Мотопед "Балкан 50", въпроси
« Отговор #91 -: 10 Март, 2014, 22:06:12 »
Честито ,а в движение ли е?

Активен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3904
Re: Мотопед "Балкан 50", въпроси
« Отговор #92 -: 10 Март, 2014, 22:14:50 »
Продавача ми каза, че не палено от лятото. Има малко бензин в резервоара, но сигурно кранчето за бензина е клеясало защото не пуска бензин по маркучето. Има искра на свещта, може и да запали. Предницата е поразбита, има луфтове, кой знае какво още ще излезе  :master: .

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3323
  • Населено място: София
Re: Мотопед "Балкан 50", въпроси
« Отговор #93 -: 10 Март, 2014, 22:29:18 »
Изглежда в чудесно състояние, честито   :good:
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Активен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3904
Re: Мотопед "Балкан 50", въпроси
« Отговор #94 -: 10 Март, 2014, 22:32:10 »
Благодаря  :) , отблизо обаче не е много добре. Уплътнението откъм малкия венец е изпускало защото хвърляло масло  :( .

Неактивен silver_bolt

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 101
  • Населено място: София
Re: Мотопед "Балкан 50", въпроси
« Отговор #95 -: 10 Март, 2014, 23:02:00 »
Честито за придобивката, красавец е.  :drinks:

Според мен ще е по-добре ако само го приведеш в изрядно техническо състояние, без да пипаш външния вид. Остави му оригиналната боя с драскотините тук там, все още изглежда добре запазена. Запази на него и българските гуми. Такъв автентичен и пазен екземпляр, мисля, е също толкова ценен, колкото и наточен, лъскав музеен експонат. Има си чар на стара машина. 

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
Re: Мотопед "Балкан 50", въпроси
« Отговор #96 -: 11 Март, 2014, 06:39:49 »
Поздрави за покупката! Със здраве, и безаварийно да си го караш!
Продавача ми каза, че не палено от лятото. Има малко бензин в резервоара, но сигурно кранчето за бензина е клеясало защото не пуска бензин по маркучето. Има искра на свещта, може и да запали. Предницата е поразбита, има луфтове, кой знае какво още ще излезе  :master: .
Не искам да те разочаровам, но...
Това са по малките грижи. На пръв поглед - най горните ребра на цилиндъра са потрошени и целия двигател е залят в масло. Това ще рече, че главата е сваляна ама хамалски - с варията, пък и нищо чудно да са сложили старата гарнитура на главата - сециЯлисти много!
Съветът ми е да свалиш главата на ДВГ и да провериш луфтовете на сегментите, овалност на цилиндъра, и на кой ремонт е.
Това с километража ...  :-X
Ами ... успех при реставрацията! Ако се наложи ще помагаме кой с каквото може.
Омраз!

Активен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3904
Re: Мотопед "Балкан 50", въпроси
« Отговор #97 -: 11 Март, 2014, 07:50:56 »
Да, това което ме притесни е, че една част от горното ребро на цилиндъра е счупено  :( . Явно като са сваляли горивната камера, са мушнали отверка или нещо подобно за да я разделят от цилиндъра и така се е счупило реброто. Масло е излизало между цилиндъра и горивната камера, там мисля е без гарнитура  :unknown: . А иначе ме уверяват, че километрите му са реални. Мотопеда е бил навремето държавен, затова не е каран много, но и сигурно не са и се грижели за него добре. Ще видя в какво състояние е буталото и цилиндъра със сегментите, счупеното ребро ме дразни и най-вероятно ще търся бутало и цилиндър. Лошото е, че нямам никакви части, никога не се бях занимавал с такива неща, всичко ще трябва да купувам и да питам  :writer: .

Активен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3904
Re: Мотопед "Балкан 50", въпроси
« Отговор #98 -: 11 Март, 2014, 22:43:45 »
Свалих главата, диаметъра на цилиндъра е 40 мм, явно не е правен шлайф. Обаче от едната страна на цилиндъра има две успоредни драскотини на около 5 мм една от друга. Сигурно са от краищата на сегментите, не знам дали това е допустимо  :unknown: . Спазарих един друг цилиндър със здрави ребра и с диаметър 40 мм, въпросът ми е дали трябва да се сменят сегментите на буталото, да не надерат и "новия" цилиндър  :( или да търся ново бутало със сегменти  :unknown: ?

Неактивен mityo krika

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 18
  • Населено място: София
Re: Мотопед "Балкан 50", въпроси
« Отговор #99 -: 11 Март, 2014, 22:55:36 »
Честито мотрче,със здраве да си го направиш,каквото можем да помагаме ще помагаме и като части,и като съвети.Като си ходя до село ако още нямаш читав ще ти донеса един читав цилиндър.На предницата има едни болтове под предната маска-ако ги затегнеш може да пообереш луфтовете.Кранчето те съветвам за продухването да ползваш помпа за гуми с накрайник за плажни топки без да махаш маркучето.Не е зле и да му сложиш едно горивно филтърче защото жигльора се запушва много лесно.Ако имаш някакви въпроси,пиши и на ЛС,ние с Ригрийда сме опитни в тази сфера.
ПП.Намери си чешки магнет от по-старите,твоето би трябвало да е от по-новите с български магнити,който 5 пари не струва.Кондензатора на запалването задължително го смени,прегледай си също така инсталацията и бобината.Ще видя дали нямам някъде комплект нови маншони за предните колове че като гледам твоите са леш...

Неактивен mityo krika

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 18
  • Населено място: София
Re: Мотопед "Балкан 50", въпроси
« Отговор #100 -: 11 Март, 2014, 22:58:08 »
Свалих главата, диаметъра на цилиндъра е 40 мм, явно не е правен шлайф. Обаче от едната страна на цилиндъра има две успоредни драскотини на около 5 мм една от друга. Сигурно са от краищата на сегментите, не знам дали това е допустимо  :unknown: . Спазарих един друг цилиндър със здрави ребра и с диаметър 40 мм, въпросът ми е дали трябва да се сменят сегментите на буталото, да не надерат и "новия" цилиндър  :( или да търся ново бутало със сегменти  :unknown: ?
Защо пък ново бутало?Вземи си само нови сегменти,буталото няма никаква роля.А 5 мм. за мен са много за краища на сегменти.Възможно е,погледни дали не са по протежението на хода на буталото в цилиндъра,може и от нещо друго да са.

Неактивен rkounev

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 542
  • Населено място: София
Re: Мотопед "Балкан 50", въпроси
« Отговор #101 -: 11 Март, 2014, 23:02:38 »
Драскотини по вътрешната повърхност са недопустими.Там е почти огледална повърхност.Деругите в повечето случаи означават , че е палено без масло в горивото.Провери в завода в Разград колко струва ново бутало със сегменти,правят и ремонтни размери през о.25 мм

Активен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3904
Re: Мотопед "Балкан 50", въпроси
« Отговор #102 -: 11 Март, 2014, 23:15:46 »
Самият цилиндър все още не съм го свалял, разтоянието между двете дтаркотини е около 4-5 мм. Болтовете под маската ги стегнах, но пак има малко луфт, по-точно като задържа предното колело и завъртя кормилото малко се усуква. Не знам дали така трябва да бъде  :unknown: ?

Неактивен mityo krika

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 18
  • Населено място: София
Re: Мотопед "Балкан 50", въпроси
« Отговор #103 -: 12 Март, 2014, 09:35:48 »
Определено не трябва да има луфтове.Заради такъв луфт имам дупка в черепа от един стълб,не е приятно.Втулките на предницата са ти за смяна,можеш да приспособиш предница от Симсон С 51 колегите да се произнесат  дали е автентично.

Активен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3904
Re: Мотопед "Балкан 50", въпроси
« Отговор #104 -: 12 Март, 2014, 11:04:47 »
Не, със сигурност няма да присаждам други предници, остава си истинската, оригиналната. Когато пристигна, на единия телескоп, гайката която притиска втулката в тръбата, се беше развила и втулкатра беше излязла надолу. Доста плътно беше по долната част на телескопа, мисля, че не са износени. Ще разглобя телескопите, и ще огледам от какво има нужда!

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
0 Отговора
29126 Прегледи
Последна публикация 09 Октомври, 2012, 21:40:23
от Ricarq
94 Отговора
51128 Прегледи
Последна публикация 15 Май, 2016, 13:44:10
от Валери
3 Отговора
7622 Прегледи
Последна публикация 26 Март, 2014, 15:31:11
от dobringeorgiev
2 Отговора
3824 Прегледи
Последна публикация 12 Август, 2013, 21:21:24
от Валери
3 Отговора
7205 Прегледи
Последна публикация 23 Март, 2020, 16:13:40
от sve

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |