| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Мотопед "Балкан 50", въпроси  (Прочетена 100272 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
Re: Мотопед "Балкан 50", въпроси
« Отговор #30 -: 30 Декември, 2013, 04:24:03 »
Цитат
...Родина сине, какво да му правиш!
За съжаление-е така! И ще пребъде ако всичко продължава в тоя дух.  :bad:
Преди две седмици официално заявиха от националния ефир (познай кои), че това със смяната на номерата на колите е партенка, и просто е трябвало да се съберат малко парици... Н'еам коментар!!!
Ето една обява за моторетка, която според мен си заслужава - няма авторски доработки, и при един приличен пазарлък може и да придобие някаква прилична цена:
http://nfs.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=5&act=4&adv=51385271835672250&f1=details&slink=57h6ly
п.п. И пак пояснявам! Видът и е автентичен без всякакви доработки и модернизации, което я прави идеалния обект за реставриране! Останалото според мен може да се оправи.
Омраз!

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3920
Re: Мотопед "Балкан 50", въпроси
« Отговор #31 -: 30 Декември, 2013, 10:32:14 »
Разбира се, искам да бъде всичко оригинално, ще пиша на човека дали има документи и т.н. А иначе се бях спрял на това:
http://prodavalnik.com/balkanche-50-i31079357
Вярно, че е възтановено, с документи е, и освен ауспуха май всичко си е оригинално. Какво бихте казали за него  :empathy2: ?
 

Неактивен vangelis

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 255
  • Населено място: Потребителят го няма вече
Re: Мотопед "Балкан 50", въпроси
« Отговор #32 -: 30 Декември, 2013, 14:13:01 »
Валери,чета го от началото този пост!Ей,човеко, връщаш ме в юношеските ми години!Имах зеленко ,старият модел ,с кръглият фар,с ръчните скорости с двете жила.После един от 'новите' синичък с квадратният фар,като този дето ти предложи regreed.Няма да ти разказвам колко ремонти на пътя бяха,що чудо и мераци...На 300км.пробег и айдеее центровката избягала..луфтове дал господ!Но друго беше важното"колко вдига моето с двама"  :D А, да не ти разказвам за "модификации" безброй,като струговане на буталото за трети сегмент,шлайфане на главата за вдигане на компресията... :D  Според мен такива "колекционерски" за 600 лв. не си струват парата.То бива сантимент ,бива ама,като си помисля че едно такова възстановяване си е почти без пари....!В интерес на истината Балкачетата са  копия на други известни производители,чиито мотопеди и до ден днешен  си остават еталон в този клас! Не влагам каквото и да чувство за омаловажаване на родната ни индустрия,споделям личен опит и мнение от изпитани  машинки!Не бих искал да повлияя на решенията,само за раздумката.... :good:

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
Re: Мотопед "Балкан 50", въпроси
« Отговор #33 -: 30 Декември, 2013, 14:43:13 »
Колегата е съвършено прав! Какъвто и сантимент да ти е този мотоциклет, не си заслужава да загробиш 600 лева в него. Другото е, че когато вземеш отремонтиран такъв, не знаеш какво купуваш. За да е ремонтиран, и да се продава, или не е направен като хората и се продава, или е направен за продажба - т.е. Отремонтиран е с бюджетни средства колкото да покаже състояние, а след това ...  :bad:
Не искам да кажа, че точно този мотор който ти си избрал е такъв, но дългогодишната ми практика в тая сфера ми го е показала. ( И все пак изключения не липсват )
 И така:
Винаги можеш да вземеш един мотор на старо, като се постараеш да  е комплектен, и да си направиш кеф да го отремонтираш сам, със собствени сили, като се запознаеш отблизо със принципа на работа на ДВГ, скоростна кутия, и т.н. , елементи на превозните средства, като може да добавиш и нещо от себе си за да го подобриш ( Напр. : Електронно запалване, електронно реле за зареждане, оборотомер, ДЛР, и т.н. )
Всъщност, това е мое мнение и не си длъжен да се съобразяваш с него в никакъв случай, но аз лично бих (и постъпих) по този начин.
Ами, това е! Успех ти желая и весели празници!
Омраз!

Неактивен tomitomi

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 2
  • Населено място: Пловдив
Re: Мотопед "Балкан 50", въпроси
« Отговор #34 -: 30 Декември, 2013, 14:55:45 »
Аз преди много време правих една такава гимнастика с регистрацията , трябва да отидеш в кат да ти кажат кога има комисия за регистрация/май беше на всеки месец/отиваш там с работещ мотопед и го оглеждат дали това е мотор , записват му номерата на рама и на двигателя и ти издават документ за собственост на твое име ,аз стигнах до тук ,така също и регистрират правени ремаркета за коли на тази комисия , тя оценя дали превозното средство става за каране без да се пребиеш или да пребиеш някой друг  :hi:
Скайп: tomasprostranov

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3920
Re: Мотопед "Балкан 50", въпроси
« Отговор #35 -: 30 Декември, 2013, 15:29:24 »
Напълно съм съгласен с Вас, просто това реставрираното балканче ме вдъхнови. Но, много по-вече ми се иска да бъде някоя ръждясала трошка, но недокосната от ремонти, за да мога да си я направя сам  :blush:

Неактивен tomitomi

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 2
  • Населено място: Пловдив
Re: Мотопед "Балкан 50", въпроси
« Отговор #36 -: 30 Декември, 2013, 15:40:02 »
Спецялно за мотопед балкан 50 мога да ти помогна , знам ги на изуст .......  :D ремонта е много прост има някой дребни особенности , ако ти се наложи питай ме ще ти обясня всичко  :alko:
Скайп: tomasprostranov

Неактивен radio-hobi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1055
  • Населено място: София
Re: Мотопед "Балкан 50", въпроси
« Отговор #37 -: 30 Декември, 2013, 15:46:59 »
.....................така също и регистрират правени ремаркета за коли на тази комисия , тя оценя дали превозното средство става за каране без да се пребиеш ............:

Не съм 100 % сигурен ,но мисля че това вече не става  :nea:

Неактивен tomitomi

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 2
  • Населено място: Пловдив
Re: Мотопед "Балкан 50", въпроси
« Отговор #38 -: 30 Декември, 2013, 15:51:11 »
Комисията още си е има но трябва да се пита в кат , по този начин първо ти издават документ за собственост , за да можеш да си платиш данък , който пък го искат за да го пуснат в движение и ...............................  :)
Скайп: tomasprostranov

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3920
Re: Мотопед "Балкан 50", въпроси
« Отговор #39 -: 30 Декември, 2013, 16:45:40 »
Това е ако е така, тогава може да се регистрират мотопеди без документи сравнително лесно.

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
Re: Мотопед "Балкан 50", въпроси
« Отговор #40 -: 30 Декември, 2013, 17:38:35 »
Чак толкова лесно не е! Трябва да представиш някакъв документ за собственост. Най- добре талон, или документ за покупко-продажба, или фактура от вторични суровини, бележка за снемане от военен отчет (като при мен) и т.н. Трябва да имаш нещо с което да отидеш въз основа на което да могат служителите на КАТ  да ти издадат документ за регистрация на МПС.
Омраз!

Неактивен tomitomi

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 2
  • Населено място: Пловдив
Re: Мотопед "Балкан 50", въпроси
« Отговор #41 -: 30 Декември, 2013, 17:43:49 »
Нищо не се представя пред комисията/ако имаш документ не трябва да ходиш на комисия!/това се води ОЗАКОНЯВАНЕ , аз лично съм го правил!
Скайп: tomasprostranov

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3920
Re: Мотопед "Балкан 50", въпроси
« Отговор #42 -: 30 Декември, 2013, 17:44:49 »
Значи ето какво мисля, че мога да направя: ако си купя мотопед без документи, ще направим със собственика договор за покупко-продажба в който да запишем номерата на рамата и на двигателя. Само не знам трябва ли да бъде задължително нотариално заверен  :unknown: . След това, ще си го ремонтирам (може и цяла година  8) ) до заводски вид. Тогава ли трябва да го карам в КАТ за да го регистрирам, т.е. документ за собственост КАТ ли трябва да ми издадат, че да мога да му платя данъка, гражданската също ли трябва преди това да се плати. И накрая отново ли в КАТ за самата регистрация, т.е. номера  :unknown: . Още не ми е ясно всичко.

Неактивен tomitomi

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 2
  • Населено място: Пловдив
Re: Мотопед "Балкан 50", въпроси
« Отговор #43 -: 30 Декември, 2013, 18:28:25 »
За да важи пред кат задължително трябва да е пред нотариус,варянтите са няколко , купуваш си мотор без документи оправяш си го колкото искаш и го караш на комисията за документ за собственост...... ,другия варянт е да го вземеш с документи и да го прехвърлиш Нотарялно , за в момента на прехвърлянето ще ти искат белешка за платен данък до момента/ама на дали ще има/и няма да успееш,третия варянт е да да си купиш мотор с всички документи .....


Скайп: tomasprostranov

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3920
Re: Мотопед "Балкан 50", въпроси
« Отговор #44 -: 30 Декември, 2013, 18:33:16 »
За да важи пред кат задължително трябва да е пред нотариус,варянтите са няколко , купуваш си мотор без документи оправяш си го колкото искаш и го караш на комисията за документ за собственост......
Е, не трябва ли при покупката да се направи нотариално заверен договор с номерата на рама и двигател, за да се удостои примерно, че не е краден  :unknown: , пък после пред комисия? 

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
3 Отговора
9009 Прегледи
Последна публикация 26 Март, 2014, 15:31:11
от dobringeorgiev
8 Отговора
8730 Прегледи
Последна публикация 07 Септември, 2013, 22:23:22
от Валери
16 Отговора
14785 Прегледи
Последна публикация 08 Август, 2013, 09:28:01
от Валери
2 Отговора
5282 Прегледи
Последна публикация 12 Август, 2013, 21:21:24
от Валери
3 Отговора
8564 Прегледи
Последна публикация 23 Март, 2020, 16:13:40
от sve

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |