| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Мотопед "Балкан 50", въпроси  (Прочетена 98097 пъти)

0 Потреб. и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Re: Мотопед "Балкан 50", въпроси
« Отговор #105 -: 12 Март, 2014, 11:48:34 »
Семерината на звьоздъчката трябва да смениш защото изтичащото масло е от скоросната кутия и ще остане на сухо.Не съм достатъчно сигурен но между гарнитурата трябва да има алуминиева гарнитура.Ще питам един комшия дали е така но гарнитура със сигурност има.На буталото в каналите на сегментите има чоп който пречи на превъртането на сегментите.Не е както при четиритактовите машини.При теб има прозорци на цилиндъра и заставането на цепката на сегментите срещу прозорците е недопустимо.На нов цилиндър задължително нови сегменти защото те се износват на елипса както и цилиндъра и старите елептични сегменти няма да уплътняват на новия.Когато сложиш само сегмента в цилиндъра трябва да остава десета-две между двете чела на сегментите.Челата са освободени към вътрешния диаметър заради чоповете на буталото.Провери съпротивлението в лулата-развива се отзад към кабела.Често прекъсва.Може и без него-парче желязо на размер.От мен за сега това.Като ми дойде нещо на акъла ще пиша пак.

Неактивен mityo krika

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 18
  • Населено място: София
Re: Мотопед "Балкан 50", въпроси
« Отговор #106 -: 12 Март, 2014, 22:22:28 »
Имаше в продавалника един казанлъчанин,който продаваше много запазена предница за балканче и други части,като предницата съм я виждал лично и съм сигурен,че не би ти създала проблеми.Телефона му ще ти дам на лично утре като го намеря.Стегни и оста на каплата,ако там има нещо хлабаво може и от там да се получава луфта.Внимавай като го мърдаш така да не скъсаш или деформираш предната маска.Ако ще разглабяш предницата мога да ти дам няколко полезни съвета.И запомни-като ги разглобиш,гресирай телескопите отвътре обилно,ама всичко,пружините трябва да са мазни.Маншоните ще пробвам да ти ги намеря,те също не са за красота и ще береш ядове,пък да не говорим,че са част от орегиналния вид към който се стремиш.
Според мен не го пребоядисвай,боята ти е прекрасна,а малко са,повярвай ми,балканчетата в момента с орегинална боя,била тя и в такова състояние.Частично пребоядисване и пооправяне да,нода съсипеш тази 40-годишна красота-не знам...А казаха ли ти за какво са го ползвали докато е било на държавна служба?Моят Балкан 75 е бил на служба в з-д Арсенал в Казанлък,знам и за Балкан 250 използвани от пожарната и милицията.А тези мънички мокикчета къде ли са ги ползвали?

Неактивен mityo krika

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 18
  • Населено място: София

Активен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3904
Re: Мотопед "Балкан 50", въпроси
« Отговор #108 -: 12 Март, 2014, 22:38:57 »
Не знам като държавен за какво са го ползвали. Боята наистина е сравнително добре, сигурно ще я оставя така. А за луфта на предницата, може и да се бъркам, т.е. сигурно си е така. Не хлопа и не се клатят телескопите, просто като задържа колелото и завъртя кормилото се усеща едно усукване, може просто да се заблуждавам, че е луфт  :unknown: . Ами за маншони, не знам, да си ги поръчвам ли от сайта или ще потърсиш твоите. Иначе мисля вътре телескопите да ги гресирам обилно, но ще ги разглобя когато намеря маншони.

Неактивен mityo krika

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 18
  • Населено място: София
Re: Мотопед "Балкан 50", въпроси
« Отговор #109 -: 12 Март, 2014, 22:52:41 »
Утре ще ти кажа дали имам останали маншони.А предницата като гледам май е мацана с някакви спрейове а орегинално е хром.Гледам и каплите май не са перфектни...Имаш ли идеи как да се отнесеш към хрома?Има фирми които предлагат хромиране и никелиране но е доста сскъпо.Мисля че на първо време обработка с меглио и една хубава полир паста комбинирана с подходящ абразив ще направят чудеса при теб.И запомни-никакви шкурки,колкото и финни да са,само гъбичка и полиране.Поне така е според мен.

Активен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3904
Re: Мотопед "Балкан 50", въпроси
« Отговор #110 -: 12 Март, 2014, 22:59:58 »
Никакви спрейове не са употебявани, просто има повърхностна ръжда. Пробвах с телчета за съдове, резултата е много добър, хрома светва, не се драска, накрая с вълнен парцал и наистина е добре. Само ауспуха е в по-лошо състояние, но ще го търкам, в краен случай хромиране. А да не би да имаш и маншона на карбуратора, който отива във филтърната кутия?

Неактивен rainbow704

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 90
  • Населено място: близо до Пловдив
Re: Мотопед "Балкан 50", въпроси
« Отговор #111 -: 13 Март, 2014, 13:13:51 »
А тези мънички мокикчета къде ли са ги ползвали?
Много отдавна някъде около 80-те години помня, че баща ми имаше такъв служебен. Той работеше като агроном в т.нар. Аграрно Промишлен Комплекс (АПК) и с това чудо на техниката обикаляше по цял ден полето да наглежда насажденията. Естествено тогава Балканчето беше чисто ново.
Ако нещо е зелено и мърда — то е биология,
Ако вони — е химия,
Ако не работи — е физика.

Активен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3904
Re: Мотопед "Балкан 50", въпроси
« Отговор #112 -: 30 Март, 2014, 18:40:04 »
Имам още работа  :) :

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3541
  • Населено място: Варна
Re: Мотопед "Балкан 50", въпроси
« Отговор #113 -: 30 Март, 2014, 18:47:13 »
Браво :good:

Активен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3904
Re: Мотопед "Балкан 50", въпроси
« Отговор #114 -: 17 Април, 2014, 21:25:45 »
Някой да има 5-6 бр. спици със нипелчетата  :blush: ?

Активен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3904
Re: Мотопед "Балкан 50", въпроси
« Отговор #115 -: 25 Април, 2014, 19:00:40 »
Купих си една цяла капла с челюсти и ползвам спици от нея  :) . Също така съм почти готов, а и днес вече го регистрирах в КАТ, бял номер със синя ивица  ;) :

Неактивен mityo krika

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 18
  • Населено място: София
Re: Мотопед "Балкан 50", въпроси
« Отговор #116 -: 29 Април, 2014, 20:11:51 »
Като ново! :good:

Активен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3904
Re: Мотопед "Балкан 50", въпроси
« Отговор #117 -: 29 Април, 2014, 20:50:56 »
Голям зор беше и много пари глътна (и още ще гълта). Опитвам се да му намеря оригинално огледало, помпа и някои резервни части (като дискове за съединителя).

Активен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3904
Re: Мотопед "Балкан 50", въпроси
« Отговор #118 -: 15 Юни, 2014, 19:16:11 »
Е, не можах да намеря оригинално огледало, купих си друго, хромирано и доста здраво. Закрепих го както оригиналното. Някой да има два мигача от "Балкан 75"  :blush: ?

Активен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3904
Re: Мотопед "Балкан 50", въпроси
« Отговор #119 -: 03 Юли, 2014, 17:47:44 »
Със съдействието на митьо крика, мигачите са намерени, 4 бр. оригинални с планките и крушките  :) . Сега май ще трябва да търся 6 волтово реле за тях  ::) .

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
0 Отговора
29126 Прегледи
Последна публикация 09 Октомври, 2012, 21:40:23
от Ricarq
94 Отговора
51128 Прегледи
Последна публикация 15 Май, 2016, 13:44:10
от Валери
3 Отговора
7622 Прегледи
Последна публикация 26 Март, 2014, 15:31:11
от dobringeorgiev
2 Отговора
3824 Прегледи
Последна публикация 12 Август, 2013, 21:21:24
от Валери
3 Отговора
7205 Прегледи
Последна публикация 23 Март, 2020, 16:13:40
от sve

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |