| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Tърся дискета с MS-DOS  (Прочетена 20968 пъти)

0 Потреб. и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 963
  • Населено място: София
Re: Tърся дискета с MS-DOS
« Отговор #30 -: 07 Януари, 2014, 04:45:58 »
хаха яко, аз  имам велик син екран от 95ца на който НЕ ПИШЕШЕ НИЩО!   :D :D :D :D имаше само сивото поле в което би трябвало да пише заглавието примерно "системата е заета" но и там нямаше надпис а само сиво  :D на бас че такава тъпотия не ти се  случвала!  :rofl:
Впрочем ние тук добре си лафиме, ама създателят на темата, успя ли да си подкара ДОСа и да си направи системен харда? ни вест ни кост от него, надява се че сме му били полезни все пак
 :hi:

Неактивен Pichaga933

  • баш Пич
  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3325
  • Населено място: София
Re: Tърся дискета с MS-DOS
« Отговор #31 -: 07 Януари, 2014, 05:03:54 »
Еми , не е писал...

ПП, затрил съм снимката при последното почистване, беше снимка с фотоапарат на кинескопен монитор.

Логото на XP,  под него бара, че  буутва, и явно е забил при буут-а  а пък фотоапарата  е хванал и следващия кадър в същата снимка, който  е BSOD. Ta това, което се виждаше е BSOD Екран като фон, и върху него полупрозрачано логото на XP С боот  бар-а , който се пълни... всичко това с отблясък  понеже е кинескоп и  разни отражения , абе снимката си беше истинска... някой я беше пуснал в Дата. бг на времто...
« Последна редакция: 07 Януари, 2014, 05:39:01 от Pichaga933 »
Форум Сандъците Forum Sandacite
http://www.sandacite.com

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 963
  • Населено място: София
Re: Tърся дискета с MS-DOS
« Отговор #32 -: 07 Януари, 2014, 07:34:51 »
хаха звучи страхотно! това е едно на милион! по трудно от колкото да хванеш светкавица на кадър в слънчев ден!  :rofl:

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Tърся дискета с MS-DOS
« Отговор #33 -: 07 Януари, 2014, 10:14:28 »
Още не сме се срещнали да му дам дискетите с ДОС-а тази седмица се надявам да се наканя, ама така е, като той не знае къде е кауфланд дружба :)
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 963
  • Населено място: София
Re: Tърся дискета с MS-DOS
« Отговор #34 -: 07 Януари, 2014, 11:16:16 »
горещо ви препоръчвам направете го с малки дискети форматирани на 720К ! ще си спестите големи главоболия  :disk:

Неактивен jorsto

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 56
  • Населено място: София
Re: Tърся дискета с MS-DOS
« Отговор #35 -: 07 Януари, 2014, 13:43:18 »
Още не сме се срещнали да му дам дискетите с ДОС-а тази седмица се надявам да се наканя, ама така е, като той не знае къде е кауфланд дружба :)

Здравейте,

Благодаря за многото полезни постове в темата. Сега се боря с един 8С и като го оправя ще видим сигурно ще се сборим и с 16-ката ;)
Колегата не се е наканил още да се видим и да ми даде дискетите с ДОС-а, пък и не знам къде е световно известния кауфланд дружба  :D...

Както и да е. Темата я следя и чета с интерес.

Поздрави!

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 963
  • Населено място: София
Re: Tърся дискета с MS-DOS
« Отговор #36 -: 07 Януари, 2014, 14:45:48 »
Шеснайстката ти ще стане знай от раз,
стига да се намеся аз!
Ала ще се справиш бързо зная,
с помоща наща, ей тая!
Ще подкараш и осмака,
даже флопито да трака!
Очакваме да спретнеш даже мрежа
стане ли, ще се наежа.  :D
Ето ти идейка свежа,
изпълни ми ти копнежа!  :writer: :crazy:
16йската нека, да е в електрическата мрежа!  :lol: :rofl:

Неактивен jorsto

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 56
  • Населено място: София
Re: Tърся дискета с MS-DOS
« Отговор #37 -: 07 Януари, 2014, 15:04:10 »
 :drinks:

 :D

Неактивен lz1tka

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 596
  • Населено място: Костинброд
Re: Tърся дискета с MS-DOS
« Отговор #38 -: 07 Януари, 2014, 19:21:09 »
горещо ви препоръчвам направете го с малки дискети форматирани на 720К ! ще си спестите големи главоболия  :disk:
Само така се работи.
73!

Неактивен borq

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 15
  • Населено място: Варна
Re: Tърся дискета с MS-DOS
« Отговор #39 -: 07 Януари, 2016, 16:29:09 »
само да кажа в допълнение на писаното от "FAMICOM_87"за форматиране на хард диск конкретно ST-225 на Правец 16

След G=C800:5 и
Formatting....

след 2-3 минути ми даваше грешка 40?
и нищо не се получаваше.

Но след търсени в руски форуми и използване на програма за
форматиране на ниско ниво "ADM":
http://www.phantom.sannata.ru/software/utils/adm/

и извършване на формат от меню "pFormat" (програмата сама си открива параметрите на диска).

Всичко се получи:-)

Неактивен FAMICOM_87

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 963
  • Населено място: София
Re: Tърся дискета с MS-DOS
« Отговор #40 -: 13 Януари, 2016, 15:18:35 »
хех бая време се мина, супер че си го подкарал и много мерси за програмата, ще е нужна веднага я дърпам! :) с какви дискове работи? може ли да форматира 40Мегабайтови? понеже на скоро се сдобихме , ама контролера е само до 20мб, та програмата длаи не би могла да го излъже :) ще я пробвам задълже  :hi:

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 565
  • Населено място: град Добрич
Re: Tърся дискета с MS-DOS
« Отговор #41 -: 19 Декември, 2019, 08:37:17 »
здравейте , как мога да си направя стартираща диската дискета за правец 8???
разполагам със флопи емулатор , закачен на горния порт на контролера и зарежда епълски дос 3.3 от него, реално флопи ,закачено на долния порт на контролера . Като напиша каталог, ми излизат епълските файлове , но съм до тук. Моля някой ако знае някой бързи , бейсикови команди за форматиране и създаване  на стартираща дискета, да сподели.
В картата хвърлям изтеглен от сайта на епъл дос във .дск-файл след което емулатора си го преобразува и стартира от него
до тук нямам проблем, слагам друг имидж с игри и при изписване на каталог - излизат файловете , стартирам файл със рун и тръгва , но как се форматира и крейтва дискета нямам и понятие ?
предварително благодаря!!!
Другият ми въпрос е - тия дискети 360 килобайтовите дето ги имам , дали флопидисковото устройство на  правец 8
ще може да си ги форматира  с негов си формат и да работи с тях?
« Последна редакция: 19 Декември, 2019, 08:52:59 от lopesbroko »

Неактивен krasy3000

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 33
  • Населено място: София
Re: Tърся дискета с MS-DOS
« Отговор #42 -: 19 Декември, 2019, 09:55:02 »
INIT HELLO,D2 форматира дискета във второто флопи

360k дискетите (DD) работят с Правец 8, просто се ползват само от едната старна, може да се обръщат ако се изреже WP прозорче от другата старна.

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 565
  • Населено място: град Добрич
Re: Tърся дискета с MS-DOS
« Отговор #43 -: 19 Декември, 2019, 19:36:21 »
нищо не се получава след зареждане на дос от емулатора изписвам командата,но флопито завърта за секинда и всичко увисва и забива , ако изпиша run d2 - завърта и спира няколко пъти от по 3-4 секунди и идписва но файл,но не зябива явно или е повреден контролера или флопидисковото устройство започвам проби с това което разполагам друго флопи и друг контролер ??? ???
много благодаря за помоща!

Неактивен lopesbroko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 565
  • Населено място: град Добрич
Re: Tърся дискета с MS-DOS
« Отговор #44 -: 26 Декември, 2019, 09:39:57 »
включих флопи контролера на първи порт и заработи нормално, явно не му дтига напрежение на шести порт ,може да има някакъв дефект дъното от годините или възръстта на платката. Измерих във самото флопи на платката 10.4 волта,там където трябва да са 12 и явно не му стигат - завърта за секунда и спира , а на първи порт като забода контролера напрежението вече стига до 11.6 волта и всичко си тръгна!
форматирах дискети  и със рун копи копирах епълски дос  , всичко си дойде на мястото,благодаря на всички за помоща!

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |