| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Извеждане на чинчове ,на телевизор с антенен вход  (Прочетена 14447 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Господинов

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 71
  • Населено място: Шумен
Здравейте ,желая да изведа чинчове на телевизор ,който е само с антенен вход за да игнорирам аналоговия тунер и да гледам цифрова ефирна .Прочетох във форума ,че Origo , е пуснал подобна тема но не мога да я намеря ,някой може ли да ме упъти къде да търся тази тема,благодаря.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Извеждане на чинчове ,на телевизор с антенен вход
« Отговор #1 -: 28 Октомври, 2013, 14:43:58 »
Темата която съм пускал ако е тази от преди доста време (години) не я гледай защото това което съм направил е неприложимо за телевизори без галванично разделяне на шасито. Повечето телевизори които нямат такива входове фабрично изведени са с галванично неразделено шаси от мрежата, и трябва да се изведат галванично разделени входове. колегата Pana беше писал и пращал схема на фабричен телевизор с разделяне с оптрони, може да се възползваш от неговата схема, и въпреки това мнението ми е че това е твърде сложна интервенция, и по-лесно е закупуването на високочестотен модулатор от видео касетофон и свързването му, но ако все пак ако имаш желание да си поиграеш виж тази тема http://www.sandacite.com/forum/index.php/topic,1635.30.html.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Ricarq

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 432
  • Населено място: Габрово
Re: Извеждане на чинчове ,на телевизор с антенен вход
« Отговор #2 -: 28 Октомври, 2013, 15:28:29 »
Здравейте ,желая да изведа чинчове на телевизор ,който е само с антенен вход за да игнорирам аналоговия тунер и да гледам цифрова ефирна .Прочетох във форума ,че Origo , е пуснал подобна тема но не мога да я намеря ,някой може ли да ме упъти къде да търся тази тема,благодаря.

КУПИ СИ ДЕКОДЕР С RF ТРАНСМИТЕР И ГО СВЪРЗВАШ ДИРЕКТНО КЪМ АНТЕНАТА !

Иначе по принцип можеш , но ако нямаш опит и не си хващал поялник не се занимавай. Както е написъл  Origo старите телевизори може и да са опасни , ако не са с галванически разделено шаси. Освен "интелигентния" начин за разделяне с оптрони има и други начини които някой от колегите ми неудобряват , на 220V за захранване на телевизорите са 2 проводника в кабела (обикновенно е мостов) за "фаза" и "0" . Аз оригиналния щепсъл го сменям с "щуко" , като галваничната връзка с шасито я свързвам към клемите за шуко, а другият проводник по стандартният начин. В случея едното гняздо остава празно без свързан проводник към него. Телевизора тръгва в зависимост от положението на щепсъла в контакта , при едното положение няма да протича ток през него  но аз не го включвам и изключвам всеки ден от щепсъла а от ключа. При този метод не трябва да се използват разклонители за включване ! Видеото и звука се свързват според принципната схема на телевизора.
« Последна редакция: 28 Октомври, 2013, 15:33:42 от Ricarq »

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Re: Извеждане на чинчове ,на телевизор с антенен вход
« Отговор #3 -: 28 Октомври, 2013, 16:01:03 »
Първо напиши модела на телевизора за да се види по схема как е организиран.Има ли възможност за доработка.Моя например може да се преработи като се добавят елементи.При следващия модел са добавени нужните елементи.Целта е на универсално шаси да могат да се дозират екстрите на телевизора.Като за начало виж на дистанционното има ли Ав бутон и като го натиснеш примигва ли светодиода.Това за галваничното разделяне са общи приказки.Това е Сони не  Велико Търново!

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Извеждане на чинчове ,на телевизор с антенен вход
« Отговор #4 -: 28 Октомври, 2013, 18:12:37 »
Ми то и тва е Сони, ама е с галванично свързано към мрежата шаси:
http://www.sandacite.com/forum/index.php?action=dlattach;topic=1635.0;attach=2521
По-добре усилията да се концентрират в посока ремонтиране на проблема със спирането на каналите. Най-вероятно проблема е в автоматиката, която казва на телевизора кога е засякъл сигнал. Може да се започне с препояване на спойките на тунера. А не е ли крайно време да минем на следващото ниво на конкретизация и да научим точния модел на телевизора?
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Ангел Симеонов

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 818
  • Населено място: Русе
Re: Извеждане на чинчове ,на телевизор с антенен вход
« Отговор #5 -: 29 Октомври, 2013, 08:51:36 »
Как разбра,че тази схема е галванично неразделена?Аз от нея виждам групата около кинескопа,аналоговите ключове и секама ако не се лъжа.Може да се прецени само от схемата на захранването.Но това което виждам от схемата на аналоговите ключове ме навежда на мисълта,че този модел който цитираш е галванично разделен.Ако не беше така схемата на аналоговите ключове щеше да бъде друга.

Неактивен Господинов

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 71
  • Населено място: Шумен
Re: Извеждане на чинчове ,на телевизор с антенен вход
« Отговор #6 -: 29 Октомври, 2013, 14:51:44 »
До Origo ,изпращам част от схемата ,На този телевизор съм му сменил тунера с нов оригинален,
МЧУ-то съм го свалял за да сменя ПАВ филтъра ,понеже пръщеше.След тези манипулации ,незабавно след припояването на МЧУ-то и тунера ,телевизорът си заработи нормално ,т.е. на ефирен аналогов сигнал тунерът си намери програмите и ги запамети ,но след няколко дни го преместих в друга стая и пак същият проблем не спираше да си търси програмите а като ги намери спира за секунди  и ги прескача .Върнах го обратно в първата стая но без резултат.Като го включа на кабел ,обаче си работи нормално ,намира програмите и си ги запаметява.Сегоа обаче на цифровата евирна се държи също както при аналоговия сигнал,независимо ,че е с RF-модулатор.Шаси на сонито-SCC-B21lQ-Sony.Не мога да събера цялата схема поради големината на файла.

Неактивен Господинов

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 71
  • Населено място: Шумен
Re: Извеждане на чинчове ,на телевизор с антенен вход
« Отговор #7 -: 29 Октомври, 2013, 14:54:00 »
Още една снимка.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Извеждане на чинчове ,на телевизор с антенен вход
« Отговор #8 -: 29 Октомври, 2013, 18:09:30 »
Еми щото схемата на сонито която цитирах беше в темата за извеждане на чинчове на телевизор без галванично разделяне, и уж за това беше дадена, обаче не обърнах внимание че я е дал въздухара който беше баннат след това, т.е. много не може да му се вярва че телевизора е без галванично разделяне. Относно схемите които си дал на телевизора - никаква работа не вършат тези сегменти. Качи някъде цялата схема и дай линк. Въпреки всичко, според мен е добре да видиш какво е станало с телевизора че не спира на каналите, и да го оправиш, извеждането на чинчове, в случай че телевизора не е предвиден за това не е добра идея според мен, ако все пак е предвиден и има място на платката за допълнителните елементи или куплунг за допълнителна платка за тая цел, няма лошо да се направи.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен Господинов

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 71
  • Населено място: Шумен
Re: Извеждане на чинчове ,на телевизор с антенен вход
« Отговор #9 -: 30 Октомври, 2013, 11:46:59 »
Моля ако някой може да ми отговори какво означават цифрите на МЧУ-то , изписани на една от страните му.1-464-963 -12 IFB-389 HS.Благодаря. 

Неактивен Господинов

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 71
  • Населено място: Шумен
Re: Извеждане на чинчове ,на телевизор с антенен вход
« Отговор #10 -: 30 Октомври, 2013, 15:25:42 »
Добре де ,с риск да ядосам някой ще задам въпрос на който можете и да не отговаряте ако Ви нерви.Имам нов оригинален МЧУ ,но цифрите  са 963 от от номера а на този МЧУ на телевизора те са 583,по това се различават двата асемблера .Имам и нова памет CXK10004L.Не мога да сменям на сляпо ,въпреки ,че и това е вариант ,но прескачането ,незапаметяването на програми -ефирни както вече подчертах се дължи основно или на проблеми с тунера /сменен с нов оригинален/,изключвам го от предположенията си  или на проблеми с МЧУ-то ,презапоявано е внимателно и е сменен ПАВ-филтъра или на паметта.Тук малко по нагоре споменахте ,че вероятно чувствителността е ниска ,в този смисъл дори и да направя замяна на МЧУ и памет с нови ако това са технологично зададени параметри на работа няма да постигна резултат ,но не ми се вярва японците да са го направили така.Ако проблемът идва пък от процесора ,направо да се отказвам да ровя.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Извеждане на чинчове ,на телевизор с антенен вход
« Отговор #11 -: 30 Октомври, 2013, 15:51:37 »
Абе едва ли е от ниска чувствителност, но знае ли човек. Замисли се след като е работил след замяната а след това е спрял, какво може да бъде. Това че изключваш тунера е груба грешка, обикновено точно това което ни пречи да решим даден проблем е че изключваме неща в които сме сигурни че работят а то се оказва обратното. Това че е сменен с нов не означава че не може да е дефектирал, препои ли му спойките?
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3549
  • Населено място: Варна
Re: Извеждане на чинчове ,на телевизор с антенен вход
« Отговор #12 -: 30 Октомври, 2013, 16:02:35 »
ПАВ филтъра не съответства на честотата на VCO на МЧ.За това минава транзит през каналите,не му идва AFT :) Обикновено е бобинка,врътваш в правилната посока и си готов.Няма какво да сменяш на посоки че и целия МЧУ.
Тоя проблем вече сме го дъвкали във форума.
http://www.sandacite.com/forum/index.php?topic=2190.0

Неактивен Господинов

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 71
  • Населено място: Шумен
Re: Извеждане на чинчове ,на телевизор с антенен вход
« Отговор #13 -: 30 Октомври, 2013, 16:43:06 »
ПАВ филтъра не съответства на честотата на VCO на МЧ...
Този проблем телевизорът го правеше и преди да заменя ПАВ-филтъра, него го смених поради шумът на някой програми ,пръщеше ,когато картината си идваше на идеалното си място .Защо обаче при пуснат сигнал от кабелна няма този проблем ,програмите се запаметяват ,как става този номер.

Неактивен Господинов

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 71
  • Населено място: Шумен
Re: Извеждане на чинчове ,на телевизор с антенен вход
« Отговор #14 -: 30 Октомври, 2013, 16:51:17 »
До Origo.
Като смених тунера  ,при първото пускане ,започна да търси програмите ,на аналоговият още сигнал ,намери всичко и го запамети ,после обаче след два  три дни го изместих в съседна стая ,нищо не се получи ,започна пак да ги подминава ,върнах го обратно ,в ппървата стая но резултатът си остана същия и после му пуснах кабела.Така ,че  колко е работил изправно ,виждаш.По тунера е припоено всичко.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |