| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: НЕВЕРОЯТНО: според Вас дали днес изрових имането , чак ми треперят ръцете ....  (Прочетена 4839 пъти)

0 Потреб. и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Ricarq

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 432
  • Населено място: Габрово
Още ми треперят ръцете като се допра до тези броеве - сп. Български радиолюбитель от 1935г. Радостен факт е все пак , че Вие и именно нашия форум www.sandacite.com сте първите , които ставате свидетели на тези ценни снимки !









Предавателите през 1935 г.





Реклама на Български радиоприемници  в тези списания от 1935 година , за някой от които може би въобще не сте предполагали за съществуването им :

- радиоапарат "Ултрамар"





- RCA VICTOR



Рекламаи на чуждестранни радиоприемници:

- КЕБE;




- ТЕЛЕФУНКЕН;




- PHILIPS;








- BLAUPUNKT




- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -
И още...



Български радиоапарати "Електронь" , предлагани в този каталог:

« Последна редакция: 28 Октомври, 2013, 00:29:49 от Ricarq »

Неактивен Ricarq

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 432
  • Населено място: Габрово

Неактивен Ricarq

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 432
  • Населено място: Габрово


Телевизията днес - 1935 г.


« Последна редакция: 28 Октомври, 2013, 00:54:00 от Ricarq »

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
Е, бре Жоре! Евала баце, голем си! Честито да ти е!
Айде, ако имаш възможност копвай по някоя страничка и пускай да оплакнеме окото, пък, ще има да черпиме на форумните срещи!  :drinks:
Омраз!

Неактивен radio-hobi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1055
  • Населено място: София
 :o Браво ! Това е по-ценно и от самите радиа описани в списанието .  :good:

Неактивен Ricarq

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 432
  • Населено място: Габрово
Броевете са много запазени от преди 78 години. В ръцете си разлиствам с голям интерес цялата наша история на радиото   разпространението на радиоапарати по онова време . Интересното е , че ги открих сред купища стари ненужни за мен  научни книги свързани с областта на рудодобива и минното дело след едно разчистване които поставях  в чували за предаване на вторични суровини.  Открих и много литература , част от която ми се повтаря  или не ми е необходима и ще ги пусна за продан в най-скоро време тези книги.Ето още снимки за любопитните :


Неактивен Teodor

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 7
  • Населено място: Sofia
Cп. ,,Български радиолюбител", брой 3-1935 г. - http://www.eserviceinfo.com/download.php?fileid=65644

Рекламите на RCA Victor и Кебе са от този брой. Другите виждам за пръв път и са невероятна тръпка! Особено ценни са тези на българските ,,Електрон" и каталогът на Джебаров.
zhigula@abv.bg

Неактивен Ricarq

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 432
  • Населено място: Габрово

Неактивен Ricarq

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 432
  • Населено място: Габрово
Цялата статия за телевизията - сп. Български радиолюбитель / бр. 9 - Декемврий 1935 год.









Ето и с по-добро качество на снимка на телевизора в статията , но и в самото списание качеството е лошо:

Неактивен Ricarq

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 432
  • Населено място: Габрово
Ето една историческа дата:


Неактивен Ricarq

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 432
  • Населено място: Габрово
Хумора от преди 78 г. :)


Неактивен Ricarq

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 432
  • Населено място: Габрово
А ето и още интересни неща:


Неактивен Ricarq

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 432
  • Населено място: Габрово
Списък на по-важните станции през 1935 г.  :
 Мисля , че е много е важен този списък за притежателите на радиоапарати през това десетилетие за точната настройка н скалат , там където не са дадени честотите а само наименованията на градовете от където излъчват




Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Имам доста списания Наука и техника от 20те години ама не ми треперят ръцете, някой път трябва да ги снимам.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |