| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Реставрирано и съхранено от DENIZ  (Прочетена 65066 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен deniz5612

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 305
Re: Реставрирано и съхранено от DENIZ
« Отговор #105 -: 29 Януари, 2013, 22:13:51 »
Контролната лампа - сложена 6.3 в. намали силата на светлината си - не я намирам в схемата !? а индикаторната - маг.око DM70, също , а  в последствие напълно се изгуби , иначе всичко друго си е на ред  ???

Неактивен bojitchko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 524
  • Населено място: София
Re: Реставрирано и съхранено от DENIZ
« Отговор #106 -: 29 Януари, 2013, 22:52:48 »
Нещо не е в ред. Пишеш: след 15-тина минути се яви брум и контролната и индикаторната лампи почнаха да светят по-слабо , силата на звука падна почти наполовина
После пишеш, че всичко е в ред. Та, кое е истина?  :)

Неактивен deniz5612

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 305
Re: Реставрирано и съхранено от DENIZ
« Отговор #107 -: 29 Януари, 2013, 23:06:04 »
Явно не си прочел всичко последователно и внимателно - та след първоначалното пускане , и след 15-тина мин, се яви брум и горе опоменатите лампи почнаха да светят по-слабо и силата на звука падна . След което замених всички електролитни кондензатори . брума изчезна , силата на звука си дойде на място , но тази ламбичка 6.3 в пак си свети едвам , а индикаторната се изгуби напйлно . Разбра ли ме , а в схемата не намирам тази 6.3 волтова ламба
« Последна редакция: 29 Януари, 2013, 23:10:29 от deniz5612 »

Неактивен bojitchko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 524
  • Населено място: София
Re: Реставрирано и съхранено от DENIZ
« Отговор #108 -: 29 Януари, 2013, 23:42:19 »
И аз не я виждам, но щом свети слабо, трябва напрежението да е по-малко от 6.3в. Мери и гледай. В сервизното са дадени напреженията на крачетата на ЕL95 и ЕСС83. Виж и тях, а от тях може да съдиш и за напрежението на индикаторната, че на схемата ги няма. Много интересно - всичко е в ред, после се скапва, после нещо се оправя, а друго не...:D

Неактивен deniz5612

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 305
Re: Реставрирано и съхранено от DENIZ
« Отговор #109 -: 30 Януари, 2013, 20:41:07 »
Търся отдавна да си купя радио КОНЦЕРТ , ама йок  ! Ако някой има нещо , насреща съм 
Не трябва да е реставрирано , и колкото да е очукано ,не ме притеснява , но е добре да си има всичко .
Надявам се да сте ме разбрали 

Неактивен deniz5612

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 305
Re: Реставрирано и съхранено от DENIZ
« Отговор #110 -: 06 Февруари, 2013, 15:48:27 »
Ееееее , най-сетне довърших ТЕСЛА-та подарена ми от nikp !  8)
Доста разлепена и поразкована беше та и част от фурнира - панела на копчетата - замених с американски орех  ;), но струва ми се се получи прилично радио - а ?
Имаше счупена пружинка в ключа на ключпотенциометъра - нвих нова , изправителното шишле бе заменено с диоди , сложих AZ11 , дори оригинална -TESLA  ;) , Фасунгите на скалните лампи се бяха разпаднали та на носачите им монтирах пластмасови , като на АКОРД .
Индикаторната , свежа на външен вид , ама вътре един чарк играеше ламбада  :lol: но намерих прилично работеща . И най-накрая проклетите копчета . Дентакрила който ползвам , дали от старост , прави шупли . А и при такива по-едри чаркове се свива доста . Но по-добре от колкото без копчета  :D
Та ето процеса и резултата в картинки     https://plus.google.com/photos/112689839263995608211/albums/5841824618403332961/5841824622275587650?authkey=CPur5cbOgLCyaQ
« Последна редакция: 07 Февруари, 2013, 14:55:35 от deniz5612 »

Неактивен Валери

  • Модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3922
Re: Реставрирано и съхранено от DENIZ
« Отговор #111 -: 06 Февруари, 2013, 16:04:16 »
Това което видях като реставрация, не може да се опише с думи. Прекрасна работа  :hi: , браво. Но явно копчетата не са същите, моето е такова:
http://valerizd.snimka.bg/radio-amateur/radioaparati-restavracii.632023.26999857
Сигурно само врътката , т.е. горната част е същата, но надолу завършва с тръбичка защото оста на потенциометъра не се показва извън кутията.

Неактивен mano

  • Администратор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1303
  • Населено място: Пазарджик
  • LZ5TA
    • manofoto
Re: Реставрирано и съхранено от DENIZ
« Отговор #112 -: 06 Февруари, 2013, 16:05:22 »
Не мога да и се нагледам. Трябваше да отлееш 4 копчета, за да са еднакви и по цвят, но и така е уникална.

Неактивен radio-hobi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1055
  • Населено място: София
Re: Реставрирано и съхранено от DENIZ
« Отговор #113 -: 06 Февруари, 2013, 17:16:33 »
Много хубава реставрация най ми хареса как си направил копчетата .

Неактивен simo_

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 491
Re: Реставрирано и съхранено от DENIZ
« Отговор #114 -: 06 Февруари, 2013, 21:09:34 »
Теслицата е като току що изкована :D. Копчетата са перфектни, цвета им също. :good:

Неактивен deniz5612

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 305
Re: Реставрирано и съхранено от DENIZ
« Отговор #115 -: 06 Февруари, 2013, 21:26:34 »
Обръщате основно внимание на копчетата , и за мен там е най - големия проблем като цяло ! Цвета не е докаран понеже ползвах спрей , и с него не може да се прави манджа ! Но се надявам да се сдобия с ор. копчета . И вг-то трябва да облека , ама за сега нека отдъхне малко че гоня ДАУГАВА-та . С нея се закучи грамофона , иначе е готова да Ви се покаже  :drinks:

Неактивен bojitchko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 524
  • Населено място: София
Re: Реставрирано и съхранено от DENIZ
« Отговор #116 -: 06 Февруари, 2013, 21:35:25 »
Тия снимки не може ли да се качат на сайт без поредните глупости? Когато някой показва снимка, искам,  като кликна на линка да ми покаже снимката, а не някаква идиотска комбинация. Последователността на операциите предложени от DENIS не ми помага. Излиза надпис "изглежда сте активирали изгледа за съвместимост", което не ми говори нищо.  :D

Неактивен deniz5612

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 305
Re: Реставрирано и съхранено от DENIZ
« Отговор #117 -: 06 Февруари, 2013, 21:46:11 »
Deniz Божичко , не Denis ! Не зная защо се получава при теб така , но скоро ще имам собствен блог , или както там се казва , точно по тази причина ! И мен ме дразнят тия неща , ама кво да прая . А се запалих по това от една информация за железото дето ти ми я прати от един унгарец , а именно http://szetszedtem.hu/281geloso/g570.htm

Неактивен radio-hobi

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 1055
  • Населено място: София
Re: Реставрирано и съхранено от DENIZ
« Отговор #118 -: 06 Февруари, 2013, 21:49:28 »
Тия снимки не може ли да се качат на сайт без поредните глупости? Когато някой показва снимка, искам,  като кликна на линка да ми покаже снимката, а не някаква идиотска комбинация. Последователността на операциите предложени от DENIS не ми помага. Излиза надпис "изглежда сте активирали изгледа за съвместимост", което не ми говори нищо:D

И на мен понякога ми прави същия номер...не знам защо се получава .

Неактивен deniz5612

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 305
Re: Реставрирано и съхранено от DENIZ
« Отговор #119 -: 06 Февруари, 2013, 22:41:26 »
Тия снимки не може ли да се качат на сайт без поредните глупости? Когато някой показва снимка, искам,  като кликна на линка да ми покаже снимката, а не някаква идиотска комбинация. Последователността на операциите предложени от DENIS не ми помага. Излиза надпис "изглежда сте активирали изгледа за съвместимост", което не ми говори нищо.  :D

А и тук не става дума за снимка , а за 64 бр. снимки които е добре да се видят в строга последователност  :negative:

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |