| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: телевизор NEO TV-2166TX2 проблем с процесор  (Прочетена 11268 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен waffenss

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 62
  • Населено място: Сливен
телевизор NEO TV-2166TX2 проблем с процесор
« -: 11 Септември, 2013, 01:29:26 »
NEO TV-2166TX2 шаси KP1507AST1 Състав : захранване STR W6756 ; процесор- VCT3831A C4 ; видео- MSP 3463g B3 ; вертикал- STV9302A .
Телевизора е гръмотевичен като в следствие проблема включва и изключва веднага .ТВ-то дойде при мен след като някой вече е сменял неща ,като се установи че процесора е заминал .След смяната с нов процесор телевизора тръгва ,реагира на дистанционно но няма никаква картина и растер както и звук . +B е регулирано на 112 V ,напреженията на 35,34 крак на процесора са 0.5 V . Сам минава от дежурен в работен режим , сменени оптрон ,TL ,кондензаторите в захранването и забих дотук .

Неактивен waffenss

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 62
  • Населено място: Сливен
Re: телевизор NEO TV-2166TX2 проблем с процесор
« Отговор #1 -: 11 Септември, 2013, 17:03:21 »
Оказа се че кадровата и издумкала ,след като сложа нова ще пиша какво е положението .

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3549
  • Населено място: Варна
Re: телевизор NEO TV-2166TX2 проблем с процесор
« Отговор #2 -: 11 Септември, 2013, 19:26:16 »
Дъмп? Сервизното излиза ли.

Неактивен waffenss

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 62
  • Населено място: Сливен
Re: телевизор NEO TV-2166TX2 проблем с процесор
« Отговор #3 -: 11 Септември, 2013, 19:40:27 »
Не е слаган нов дъмп и не излиза сервизно .

Неактивен waffenss

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 62
  • Населено място: Сливен
Re: телевизор NEO TV-2166TX2 проблем с процесор
« Отговор #4 -: 11 Септември, 2013, 19:43:15 »
Впрочем този който го е ровил преди мен вече е поставил паметта на цокъл и не знам дали не е налял друг дъмп .

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3549
  • Населено място: Варна
Re: телевизор NEO TV-2166TX2 проблем с процесор
« Отговор #5 -: 11 Септември, 2013, 19:46:31 »
Кофти,във форума "Божилов,Филипов и сие" няма ли дъмп.Много е кофти след "специалист" :---

Неактивен waffenss

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 62
  • Населено място: Сливен
Re: телевизор NEO TV-2166TX2 проблем с процесор
« Отговор #6 -: 11 Септември, 2013, 19:49:16 »
То и да има ,аз нямам програматор . Имам въпрос правилно ли се насочих към кадровата ,защото гледам от там се вземат напреженията за процесора 5 волта които при мен липсват . Отделно на 2ри и 4ти крак на интегралата имам проводимост което ме навежда на мисълта че кадровата е издумкала .

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3549
  • Населено място: Варна
Re: телевизор NEO TV-2166TX2 проблем с процесор
« Отговор #7 -: 11 Септември, 2013, 20:35:54 »
Ясно,това е много криво шаси.Значи там има две особености на импулсното.Първо провери 220к от B+ към TL431,понякога става над 250 к.и Смени 18 волтовия ценер VD431 VD432 ако сработва защитата.Малко да разшириш прозореца и,това фабрична недоумица.Ако тръгва и си менял проца има един Reset конкретно за тора шаси е крив,виж го излиза ли.Има една настройка да подбереш едно съпротивление или да сложиш Jumper.На 64-то краче е,виж при първоначално включване от дистанционното какво става на 58-мо краче сигнал RESQ.То след като е гръмотевичен виж шината SCL SDA жива ли е.Тунера е закачен на нея и ако е отнесъл гръмотевицата може да е пукнал и да окъсява шината и да не работи и управлението на проца.Ако е пробил вертикалния сменяш.Напрежението 5 в идва от два стабилизатора 7805 след импулсното.Провери ги.После да видим кое как е.

Ако нямаш коректна схема тука има,че тия китайци са много неприятни.

http://archive.espec.ws/section321/file18107.html
« Последна редакция: 11 Септември, 2013, 21:01:31 от lz2xl »

Неактивен waffenss

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 62
  • Населено място: Сливен
Re: телевизор NEO TV-2166TX2 проблем с процесор
« Отговор #8 -: 11 Септември, 2013, 23:58:50 »
Значи VD431 е сменен ,за обмена по шините няма как да видя какво става защото нямам осцилоскоп ,резистора от B+ не съм го гледал ще го погледна колко ома е . Относно това как е гръмнал ,телевизора е бил в стендбай на цифрова (демек скарта ) ,а по схемата гледам че за напреженията на проца на 35 ,34 краче се вземат от вертикалното или греша ? 3те стабилизатора са здрави .
П.п на 64 краче на проца за RES има съпротивление с стойност 1 K ,да променя ли да сложа джъмпер или така да го оставя ,а отделно от B+ към TL-ката има 2 съпротивления 220 K и 2те са точни .
« Последна редакция: 12 Септември, 2013, 00:23:12 от waffenss »

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3549
  • Населено място: Варна
Re: телевизор NEO TV-2166TX2 проблем с процесор
« Отговор #9 -: 12 Септември, 2013, 18:43:17 »
Осцилоскоп на шините и ресета иначе как ще разберем какво става.Как ще се захранва проца от вертикалното :o няма такова нещо.Това е изхода на vert на проца към входа на STV9302A.Прав и инвертиран.
« Последна редакция: 12 Септември, 2013, 19:02:10 от lz2xl »

Неактивен waffenss

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 62
  • Населено място: Сливен
Re: телевизор NEO TV-2166TX2 проблем с процесор
« Отговор #10 -: 13 Септември, 2013, 06:46:52 »
Има доста добър прогрес ,значи смених отново с съмнителния процесор който уж е дефектирал ,но той включва тв-то и изключва пак без картина и каквото и да било .След което без да искам забелязах пукнатата пътека от колектора на крайния транзистор към ТХО ,след което вече имаме високо а на екрана излизат няколко хоризонтални бели линии като най отдолу под тях дебелата бяла линия .Предположения ?

Неактивен waffenss

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 62
  • Населено място: Сливен
Re: телевизор NEO TV-2166TX2 проблем с процесор
« Отговор #11 -: 21 Септември, 2013, 17:28:38 »
Време е да закрия темата телевизора е поправен ,след като го закарах при колега с осцилоскоп всичко изскочи : късо между 2 пина на проца ,думнала кадрова ,прекъсната писта между колектор - ТХО ,смяна на кондензатора в базата на транзистора на ХО и също така нова памет .Телевизора наистина излезе голямо предизвикателство щом и колега с голям опит в бранша на ТВ техника го прави 2 дена !

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |