| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Въпрос за настройка на азимута  (Прочетена 18322 пъти)

0 Потреб. и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Активен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3549
  • Населено място: Варна
Re: Въпрос за настройка на азимута
« Отговор #15 -: 07 Август, 2013, 22:16:30 »
Наклона на магнитофонната глава е по X и Y.Така че и двете посоки.

Неактивен vasiliazz

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 50
  • Населено място: Сливен
Re: Въпрос за настройка на азимута
« Отговор #16 -: 08 Август, 2013, 01:14:54 »
Интересно от къде ви дойде на акъла да използвате думата "азимут" - това е хоризонтално отклонение,а това дето говорите за магнетофонните глави е вртикално отклонение.Обикновено в касетофоните няма реглаж в хоризонтална посока,а две степени на свобода във вертикална посока.
Според мен правилно съм я употребил думата: http://www.google.bg/imgres?imgurl=http://www.euonline.org/members/continui/fieldrecordinfaq/azimuth1.jpg&imgrefurl=http://www.euonline.org/members/continui/fieldrecordinfaq/azimuthdefined.htm&h=452&w=486&sz=29&tbnid=entVWP3SBRjW6M:&tbnh=90&tbnw=97&zoom=1&usg=__F-98GahEMBvWWK6Lf6PT4O9t-uc=&docid=k6MZ6uI531O2IM&sa=X&ei=XMYCUorDJIe0tAbmw4GYCw&ved=0CEsQ9QEwAg&dur=4280

Неактивен vasiliazz

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 50
  • Населено място: Сливен
Re: Въпрос за настройка на азимута
« Отговор #17 -: 08 Август, 2013, 01:23:15 »
Не са само симфонии,4 пиеси са.В случая, не става дума за точно тази касета,тя е от колекцията тестови.Ще ти запиша касета  на която можеш да имаш пълно доверие за азимут.Имам 5 касетни дека,на които азимута съвпада безусловно!Една от любимите ми машинки-ONKYO TA2058,на нея ще ти я запиша  ;)
Добре. Харесва ми дека ти. То и аз имам 5 дека, ама на никой не му съвпада настройката :D

Неактивен vangelis

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 255
  • Населено място: Потребителят го няма вече
Re: Въпрос за настройка на азимута
« Отговор #18 -: 08 Август, 2013, 09:19:48 »
Добре. Харесва ми дека ти. То и аз имам 5 дека, ама на никой не му съвпада настройката :D
Явно сме "болни" на темата,щом си държим аналоговите красавици!Лично аз си послушвам често касетите и удоволствието не е изчезнало  :yes: Ето  още една достойна машинка,която си пазя като уникат AIWA XK-S9000 за изплакване на окото на аудиофила ;) Та не разбрах, ще ти свърши ли работа една записана касета като сравнителна :---

Неактивен vasiliazz

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 50
  • Населено място: Сливен
Re: Въпрос за настройка на азимута
« Отговор #19 -: 08 Август, 2013, 12:42:50 »
  Да ще ми свърши. Освен тонове става ли от другата страна да запишеш музика с повечко високи. Ако искаш ме потърси на скайпа (пише го в профила ми), там може да ти пратя тая музика и там да се разбираме.

Неактивен bojitchko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 524
  • Населено място: София
Re: Въпрос за настройка на азимута
« Отговор #20 -: 08 Август, 2013, 21:08:04 »
Пак този прословут азимут! 
Докога ще предъвкваме тази тема? "Имам найсет дека и азимутът съвпада на всички" Ами азимутът зависи и от вида касети, вида ленти, възрастта им, броя просвирвания, кога слушаме, на колко ракии сме... :D
В някои машини си има копче за азимут на възпроизвеждащата глава, други са сложили автоазимут при запис, на трети не им пука - знаят че "майсторите" ще въртят бурмите на поразия...
Та, спокойно! Ако искате да слушате стари касети няма избор - въртене му е майката.  :D

Неактивен vasiliazz

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 50
  • Населено място: Сливен
Re: Въпрос за настройка на азимута
« Отговор #21 -: 09 Август, 2013, 01:22:15 »
Пак този прословут азимут! 
Докога ще предъвкваме тази тема? "Имам найсет дека и азимутът съвпада на всички" Ами азимутът зависи и от вида касети, вида ленти, възрастта им, броя просвирвания, кога слушаме, на колко ракии сме... :D
В някои машини си има копче за азимут на възпроизвеждащата глава, други са сложили автоазимут при запис, на трети не им пука - знаят че "майсторите" ще въртят бурмите на поразия...
Та, спокойно! Ако искате да слушате стари касети няма избор - въртене му е майката.  :D
Пак  :D Единствено това не ми харесва в магнетофоните и дековете, иначе не ми минава мерака да се занимавам.
Та за различните касети - забелязал съм, че при тези новите, които се продават (Maxell UR 90- минути) са им много меки пластините на кечетата и ако пусна на касетофона (VEF Sigma), който е с по-лек натиск на главата - пак не съвпада и високите се губят и се появяват.

Неактивен vangelis

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 255
  • Населено място: Потребителят го няма вече
Re: Въпрос за настройка на азимута
« Отговор #22 -: 09 Август, 2013, 09:20:09 »
Пак този прословут азимут! 
Докога ще предъвкваме тази тема? "Имам найсет дека и азимутът съвпада на всички" Ами азимутът зависи и от вида касети, вида ленти, възрастта им, броя просвирвания, кога слушаме, на колко ракии сме... :D
В някои машини си има копче за азимут на възпроизвеждащата глава, други са сложили автоазимут при запис, на трети не им пука - знаят че "майсторите" ще въртят бурмите на поразия...
Та, спокойно! Ако искате да слушате стари касети няма избор - въртене му е майката.  :D
От мен за финал финалисимо
За предъвкването, ако е мезе няма да е лошо да го предъвчем по веднъж още.” Имам найсет дека и азимутът съвпада на всички”
 ДА и СЪВПАДА!Коментирам записвани касети с десетина различни декове за студийна фонотека! ;)
Както и имам „найси”видове касети(няма да цитирам бройки)C45,C60,C90,C120 нормал,хром диоксид,ферохром,метал, на различна възраст ,от почти всички познати производители.Слушам си ги с удоволствие и никога, ама никога не ми се е налагало да въртя “бурмите”на класните декове!Мога да те уверя,имам касети на 25г.,просвирвани са стотици пъти и все още са живи отвсякъде-механично и аудио! :good:
А „майката на прословутият азимут” е прецизноста на механиката! Мисля че няма нужда да се впускаме в детайлите!
За авто азимутите -там електрониката си знае работата и за рекърд и за плей,няма начин за намеса!
Съгласи се, такива машини не са за кръжока „Направи си сам беля”!! :master2:
За прослушване на касети от пазарски вид,от приятели и разни фабрични, разликите в азимута са море,тогава незбежно прибягваме до „бурмите”!
 Аз лично, ползвам дек Nakamichi BX2,доказан певец, като осъдено„черно бакърче”-единствено там играе отверката.По въпроса „какво слушаме,на колко ракии сме”??- работата е ясна..ех, какви времена бяха :drinks:Всичко това е написано с приятелски чувства :yes:

Неактивен vangelis

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 255
  • Населено място: Потребителят го няма вече
Re: Въпрос за настройка на азимута
« Отговор #23 -: 09 Август, 2013, 09:24:49 »
Пак  :D Единствено това не ми харесва в магнетофоните и дековете, иначе не ми минава мерака да се занимавам.
Та за различните касети - забелязал съм, че при тези новите, които се продават (Maxell UR 90- минути) са им много меки пластините на кечетата и ако пусна на касетофона (VEF Sigma), който е с по-лек натиск на главата - пак не съвпада и високите се губят и се появяват.
vasiliazz,забрави да ползваш C90 касети на VEF Sigma,механиката е кофти,винаги ще ти приплъзва ??? :morning1:

Неактивен gruyo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 281
  • Населено място: София
  • Конювишки джентълмен
Re: Въпрос за настройка на азимута
« Отговор #24 -: 09 Август, 2013, 10:33:08 »
Въртенето  на  "бурмите" е  крайна мярка и затова  си  държа 1 дек за въртене  не че  ми се е налагало .Единствено  не  съм въртял  настройки  на  ролкови  машини там  критериите  са  по сериозни  откъм настройки  ,интересното е че  от 20 дека  от една фирма и модел на 20 %  ми се е падал различен азимут  на тиквите, направо  недоумявам  как Вангелис  имаш "найсе" дека с  еднаква  настройка  .Трябва да им пуснеш по един  благодарствен адрес на всяка  фирма дето имаш . :bravo: :bravo: Явно  си късметлия  ;) ;) Единствено  с европейски  деци  не съм имал  проблем с настройките . :drinks: :drinks:
Удрииии!!

Неактивен vangelis

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 255
  • Населено място: Потребителят го няма вече
Re: Въпрос за настройка на азимута
« Отговор #25 -: 09 Август, 2013, 15:33:48 »
Въртенето  на  "бурмите" е  крайна мярка и затова  си  държа 1 дек за въртене  не че  ми се е налагало .Единствено  не  съм въртял  настройки  на  ролкови  машини там  критериите  са  по сериозни  откъм настройки  ,интересното е че  от 20 дека  от една фирма и модел на 20 %  ми се е падал различен азимут  на тиквите, направо  недоумявам  как Вангелис  имаш "найсе" дека с  еднаква  настройка  .Трябва да им пуснеш по един  благодарствен адрес на всяка  фирма дето имаш . :bravo: :bravo: Явно  си късметлия  ;) ;) Единствено  с европейски  деци  не съм имал  проблем с настройките . :drinks: :drinks:
Груйо,привет!
То верно, че си почесахме езиците на тази тема,но истината си е истина! :) По повод „найси”уточнявам и цитирам шеговитият език на Божичко. :D Оставил съм си в колекцията САМО 5 касетни дека от 5 фирми! На който  и от тях като прослушвам една и съща касета, не се забелязва каквото и да е различие в азимут.Нито ги хваля,нито са ми за продан,така че темата като такава е интересна явно,тъй като предизвика доста коментари!  :writer: Виж, за благодарствено писмо не съм се сетил,но мога и да го направя!Със сигурност ще им хареса,тъй като дековете са пазени маниашки и драскотинка нямат!  ;)
Ще има други коментари и едни приказки… в случай че жената узнае че тези машинки струват колкото две коли, колко сме откачени с нашите играчки! :batt: Пък и за другите ни играчки, ако трябва да даваме отчет…мани,мани, не ми стига акъла ,какви ще ги къдрим! :flag_of_truce:  :drinks:

Неактивен bojitchko

  • Квантов генератор
  • ****
  • Публикации: 524
  • Населено място: София
Re: Въпрос за настройка на азимута
« Отговор #26 -: 09 Август, 2013, 21:43:23 »
не се забелязва каквото и да е различие в азимут
Айде един път сериозно:  :D
Предлагам да сложиш тест касета, но истинска и тогава да докладваш, защото 1-2db трудно се хващат на слух. Особено на n-броя ракии.  :D
За хобито, какво да кажа? Петнадесетина дека с четири Nakamichi и около стотина ролкови!  :o  Коментарът на жена ми: -И сега какво ще ги правиш? -Ами, ще ги увеличавам!  :D

Неактивен vasiliazz

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 50
  • Населено място: Сливен
Re: Въпрос за настройка на азимута
« Отговор #27 -: 09 Август, 2013, 22:08:20 »
vasiliazz,забрави да ползваш C90 касети на VEF Sigma,механиката е кофти,винаги ще ти приплъзва ??? :morning1:
На мен тази механика даже повече ми харесва като изработка от тези новите, които са в новите касетофони, системи и тези, които се предлагат на "млад техник" примерно. И то въпреки, че аз и слагах пружина на главата (от химикалка), защото нямаше и настройването беше ад.

Неактивен miroton

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 133
  • Населено място: Пазарджик
Re: Въпрос за настройка на азимута
« Отговор #28 -: 10 Август, 2013, 16:15:22 »
Аз преди като слушах касети-само това имаше,до касетофона имах една малка отверка и на всяка касета си врътках болчето.Това беше спасението да слушам високите.
Всички касети са записани различно.

Неактивен vasiliazz

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 50
  • Населено място: Сливен
Re: Въпрос за настройка на азимута
« Отговор #29 -: 13 Август, 2013, 03:33:08 »
vangelis, чакам да ме добавиш в скайпа да се разберем за касетата.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |