| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Въпрос за настройка на азимута  (Прочетена 18329 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен vasiliazz

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 50
  • Населено място: Сливен
Въпрос за настройка на азимута
« -: 05 Август, 2013, 17:11:42 »
Имам касетен дек Сименс, на който иска да му направя настройка на азимута. Имам и един Пайнер, на който на болта за настройка на главата има печат, но настройката му се различава от тези на оригиналните касети (купени). На настройката на Пайнера ли да наглася Сименс-а или на оригиналните касети?

Неактивен miroton

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 133
  • Населено място: Пазарджик
Re: Въпрос за настройка на азимута
« Отговор #1 -: 05 Август, 2013, 17:47:19 »
Продават се тест касети,по тях трябва да ги настроиш.

Неактивен vasiliazz

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 50
  • Населено място: Сливен
Re: Въпрос за настройка на азимута
« Отговор #2 -: 05 Август, 2013, 18:02:49 »
Да, но са много скъпи - намирам в Ebay, там са по около 40 долара.

Неактивен vasiliazz

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 50
  • Населено място: Сливен
Re: Въпрос за настройка на азимута
« Отговор #3 -: 05 Август, 2013, 19:42:54 »
Ако трябва да избирам между настройката на Пайнера и на оригиналните касети  - коя да избера?

Неактивен gruyo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 281
  • Населено място: София
  • Конювишки джентълмен
Re: Въпрос за настройка на азимута
« Отговор #4 -: 05 Август, 2013, 20:29:52 »
 И  Пайнера  не ти е  с  точнит  настройки  с "фабричната" касета ще  хванеш азимута стиа  дда не е  писана в БГ  инак  мога да ти запиша една   моят дек е с  читав азимут 90 % от касетите  свирят  добре  на него  :good:
Удрииии!!

Неактивен vasiliazz

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 50
  • Населено място: Сливен
Re: Въпрос за настройка на азимута
« Отговор #5 -: 05 Август, 2013, 21:40:05 »
Оригиналната касета, която съм пробвал е на Dire Straits и се съмнявам да  е българска. Ако не е проблем да ми запишеш ще съм много благодарен.

Неактивен miroton

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 133
  • Населено място: Пазарджик
Re: Въпрос за настройка на азимута
« Отговор #6 -: 06 Август, 2013, 07:45:05 »
В продавалника гледах някакви касети,по спомени бяха около 8 лв.

Неактивен vangelis

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 255
  • Населено място: Потребителят го няма вече
Re: Въпрос за настройка на азимута
« Отговор #7 -: 06 Август, 2013, 08:29:53 »
Оригиналната касета, която съм пробвал е на Dire Straits и се съмнявам да  е българска. Ако не е проблем да ми запишеш ще съм много благодарен.
Здравей!Бих могъл да ти пратя касети с 100% точен азимут.!Необходимо е само адрес за пратката ;) :morning1:

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Въпрос за настройка на азимута
« Отговор #8 -: 06 Август, 2013, 10:11:27 »
Аз обикновено настройвам по касетите на Балкантон, ама и между отделните балкантонски има разлики, и въобще не се знае къде е истината, другите записвани на скоро български са направо КОШМАР.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен vasiliazz

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 50
  • Населено място: Сливен
Re: Въпрос за настройка на азимута
« Отговор #9 -: 06 Август, 2013, 10:37:53 »
Сигурно затова Груйо беше казал да не е от БГ. Настройката на Пайнера също е често използвана, но се различава от фабричните. Оригиналната на Сименса пък беше точно успоредна на лентата, но беше в огромна разлика с всичките ми касети, които имам. И затова сега ако примерно дам на някой да слуша мои записи вероятно няма да паснат и ще му излиза гадно.

Неактивен gruyo

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 281
  • Населено място: София
  • Конювишки джентълмен
Re: Въпрос за настройка на азимута
« Отговор #10 -: 06 Август, 2013, 11:10:25 »
БГ  касетите са с  криви  корпуси и  хептен не  стават за нищо  .Рядко е  даа  има читави  затова  мога даа ти  ззаапиша  взех  чистак  нов Денон 3 глав
Удрииии!!

Неактивен vangelis

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 255
  • Населено място: Потребителят го няма вече
Re: Въпрос за настройка на азимута
« Отговор #11 -: 06 Август, 2013, 11:25:06 »
Имам касетен дек Сименс, на който иска да му направя настройка на азимута. Имам и един Пайнер, на който на болта за настройка на главата има печат, но настройката му се различава от тези на оригиналните касети (купени). На настройката на Пайнера ли да наглася Сименс-а или на оригиналните касети?
Забравих да отбележа-касетите са подарък,от колекцията ми.Записвани са на декове от възможно най-високи класове Nakamichi,Onkyo,Otari,Pioneer,Aiwa,Alpine......Преди години имах такава индустрия,както и тестови касети за Азимут на дву и триглави декове. Една истинска тест касета от 1979 та,предназначена за шир потреба,но почти без компромиси,проверена многократно,може да и се вярва,все пак е Японска ;)

Неактивен vasiliazz

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 50
  • Населено място: Сливен
Re: Въпрос за настройка на азимута
« Отговор #12 -: 06 Август, 2013, 23:04:01 »
Тази на снимката май е с някакви симфонии. Даваш ли я твоята тестова?

Неактивен vangelis

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 255
  • Населено място: Потребителят го няма вече
Re: Въпрос за настройка на азимута
« Отговор #13 -: 07 Август, 2013, 11:20:36 »
Тази на снимката май е с някакви симфонии. Даваш ли я твоята тестова?
Не са само симфонии,4 пиеси са.В случая, не става дума за точно тази касета,тя е от колекцията тестови.Ще ти запиша касета  на която можеш да имаш пълно доверие за азимут.Имам 5 касетни дека,на които азимута съвпада безусловно!Една от любимите ми машинки-ONKYO TA2058,на нея ще ти я запиша  ;)

Неактивен soton

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 398
Re: Въпрос за настройка на азимута
« Отговор #14 -: 07 Август, 2013, 22:04:52 »
Интересно от къде ви дойде на акъла да използвате думата "азимут" - това е хоризонтално отклонение,а това дето говорите за магнетофонните глави е вртикално отклонение.Обикновено в касетофоните няма реглаж в хоризонтална посока,а две степени на свобода във вертикална посока.
0878640251

близо до София

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |