| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: NEO tv2151TX проблем с AV  (Прочетена 11256 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен waffenss

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 62
  • Населено място: Сливен
NEO tv2151TX проблем с AV
« -: 03 Юли, 2013, 22:15:30 »
Проблема му е че на AV синхронизацията на картината е ужасна и я губи ,иначе на тунер си е ок .За сега съм сменил електролитните около проца и паметта ,но оправия няма а съмненията ми са за процесор но да питам дали презаписване на паметта ще оправи нещата ?
« Последна редакция: 03 Юли, 2013, 22:22:30 от waffenss »

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3549
  • Населено място: Варна
Re: NEO tv2151TX проблем с AV
« Отговор #1 -: 04 Юли, 2013, 15:02:56 »
Какво значи "ужасна" синхронизация,хоризонтална или вертикална или и двете.Какво общо има прошивката че ще я набеди.Това NEO tv2151TX го правят с няколко различни шасита които са с различен състав.Да сменяш кондензатори или каквото и да е на посоки е все едно да търсиш черна котка в тъмна стая.Особенно ако котката я няма :) Щом на тунер работи не е там ключа за бараката.Изобщо може да се окаже че телевизора е изправен.Не даваш никаква информация от какво пускаш сигнал на PAL SECAM  NTSC ..............коя версия и от какво устройство.Пробва ли да друго устроиство.Има ли цвят в изображението.Една две снимки да беше направил какво се вижда на екрана.Така зададен въпроса е все едно да питаш какви пирони трябват за лявата стена на кочината :) Не се сърди ама така изглежда от страни.Правилен отговор изисква коректно зададен преди това въпрос.Това.........по принцип.
На практика се взима схемата,проследява се цялата верига за синхронизация от амплитуден отделител до ГВО и ГХО съответно.Какви са импулсите на синхрото,колко са високи и има ли ги изобщо :) Какъв е състава на TV-то.Иначе ще стане като в другите теми за ремонт.Ще си преливаме от пусто в празно.Пиши по подробно и конкретно.

Неактивен waffenss

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 62
  • Населено място: Сливен
Re: NEO tv2151TX проблем с AV
« Отговор #2 -: 04 Юли, 2013, 19:53:11 »
Да извинявам се за тъпо зададения въпрос но и бързах ,вечната ми грешка .Телевизора е с шаси 21CK-3 ,синхронизацията е разтеглена по вертикала и се повтаря няколко пъти образа по хоризонтала .Има нормален цвят и звук когато хване за малко и след това губи тотално и син фон .Снимки ще кача малко по късно да видите за какво става въпрос .А и забравих че сигнала го подава цифров приемник на Бл.зо ,като всичко това се случи след гръмотевица която изгори стария приемник .
Сустав : процесор+видеопроцесор - TDA9351PS/N3/3 ,захранването е с трите транзистора
памет - AT24C08

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3549
  • Населено място: Варна
Re: NEO tv2151TX проблем с AV
« Отговор #3 -: 04 Юли, 2013, 20:40:36 »
Споко,просто когато знаеш точно какво става даваш адекватен отговор и помагаш :)
TC4053 на шасито има ли? Ако на 46,47,48-мо краче на TDA9351 идва нормално сменяш проца,хватката е такава че ако се скапе частично синхроимпулса се реже понеже е значително по висок от видеосигнала.Щом е гръмотевичен може да е стигнало и до там.Ако нямаш схема тука я коментират и има схема.Успех :)

Неактивен waffenss

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 62
  • Населено място: Сливен
Re: NEO tv2151TX проблем с AV
« Отговор #4 -: 04 Юли, 2013, 22:00:57 »
TC4053 не е поставен (липсва) а осцилоскоп нямам за да видя как са импулсите към процесора .

Неактивен waffenss

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 62
  • Населено място: Сливен
Re: NEO tv2151TX проблем с AV
« Отговор #5 -: 04 Юли, 2013, 23:42:42 »
Смених кондензатори 231 ,232 ,233 резултата е нулев и май клони яко към процесор .

Неактивен Radko

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 359
  • Населено място: София
Re: NEO tv2151TX проблем с AV
« Отговор #6 -: 05 Юли, 2013, 08:24:43 »
Все пак бих пробвал и с друг източник на АV сигнал, и с друг свързващ кабел.

Неактивен peppone1

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 109
  • Населено място: Пловдив
Re: NEO tv2151TX проблем с AV
« Отговор #7 -: 05 Юли, 2013, 11:30:44 »
Може да му сложиш празна памет или без памет. Случвало ми се  Samsung да няма картина (сив фон, свит по вертикала) и като му сложих празна памет се оправи. Паметта е най-чувствителна при токов удар и от наелектризирането на кинескопа.

Неактивен pana

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 340
  • Населено място: Пловдив
Re: NEO tv2151TX проблем с AV
« Отговор #8 -: 06 Юли, 2013, 16:58:28 »
А може и да включиш едно Ласпи примерно което дава идеален видеосигнал да минеш на АV режим и да проследиш целия път от чинча до  аналоговия ключ. Може и някой ел. кондензатор да имаш изсъхнал. На обикновен сигнал няма да го видиш.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3549
  • Населено място: Варна
Re: NEO tv2151TX проблем с AV
« Отговор #9 -: 06 Юли, 2013, 17:32:09 »
Идеята е добра да пробва,обаче както пише на ефирна телевизия работи добре.Имаше подобни "гръмотевични" проблеми и тук.Преди МСАТ да си вкарат кабелите под земята.

Неактивен waffenss

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 62
  • Населено място: Сливен
Re: NEO tv2151TX проблем с AV
« Отговор #10 -: 06 Юли, 2013, 18:01:11 »
За жалост нямам ЛАСПИ за да пробвам ,а и в момента съм затрупан с техника и по късно ще продължа ремонта .

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3549
  • Населено място: Варна
Re: NEO tv2151TX проблем с AV
« Отговор #11 -: 06 Юли, 2013, 20:12:48 »
Какво представлява това Ласпи?
http://www.kn34pc.com/sch/sch_device/tv_pr_laspi_tt_01.html
Аз търсих едно време такъв генератор, но никъде не открих, от къде и на каква цена мога да намеря?
Без спам моля,пуснете си тема :spam: Уважавайте колегата си :batt:

Неактивен pana

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 340
  • Населено място: Пловдив
Re: NEO tv2151TX проблем с AV
« Отговор #12 -: 06 Юли, 2013, 21:23:12 »
Ако  нямаш  стандартен  генератор  трудно ще се справиш .Мисля дори че тези Ласпита след 1септември могат и хитове да стана.Някой тук във форума беше  пуснал  таблица .Сина ми успешно я направи на ДВД но е кръгла .Мисля че имаше и  с градация . На теб такава ти трябва. Доколкото за търговия аз  преди година  дадох оферта за продажба на едно Ласпи .Купи го някакво момче от Плевен. Беше чистак ново.

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3549
  • Населено място: Варна
Re: NEO tv2151TX проблем с AV
« Отговор #13 -: 06 Юли, 2013, 21:50:18 »
Бях пуснал преди време програма,давам отново линка,таблиците са няколко.
http://dox.bg/files/dw?a=896d0329f6

Неактивен peppone1

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 109
  • Населено място: Пловдив
Re: NEO tv2151TX проблем с AV
« Отговор #14 -: 07 Юли, 2013, 13:08:41 »
Извинявам се за отклонението от темата, понеже всичко тръгна от това Ласпи, но как тази програма мога да я запиша на DVD, гледам че има сайтове с много добри таблици, но повечето са за монитори, има и готови DVD, но са с цветни ивици, градации, а геометрията е много проста, а ми трябва нешо като на БНТ. Друг вариант е когато я пуснат по БНТ да я запиша на флашка от декодера.

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |