| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: някои има ли схемата на този вентилатор  (Прочетена 9931 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен rovalentino

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 27
  • Населено място: Pleven
ВНС 30 УХЛ 4,2 модель ВЭ-6Р.Ето снимки на самия вентилатор и на платката но ми трябва схема на платката...доста отдавна не работи и вече искам да си го направя
« Последна редакция: 18 Юни, 2013, 12:58:41 от rovalentino »

Неактивен yaesu47

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 76
  • Населено място: Варна
Re: някои има ли схемата на този вентилатор
« Отговор #1 -: 18 Юни, 2013, 13:08:44 »
Поразгледай тука-накрая има схема     http://monitor.espec.ws/section9/printview135717.html

Неактивен Кирил

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 78
  • Населено място: Добрич
Re: някои има ли схемата на този вентилатор
« Отговор #2 -: 18 Юни, 2013, 15:03:44 »
Това трябва да е симисторен регулатор ако не се лъжа? Погледни какъв е симистора и се ще се намери схема.  :unknown:

Неактивен rovalentino

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 27
  • Населено място: Pleven
Re: някои има ли схемата на този вентилатор
« Отговор #3 -: 18 Юни, 2013, 18:06:07 »
TC106-10

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: някои има ли схемата на този вентилатор
« Отговор #4 -: 18 Юни, 2013, 18:15:12 »
Схемата вече е дадена, ясно е че трябва да бъде подменено всичко по платката защото като гледам пистите е заминало. НО позволете ми да си мисля че причината за тази експлозия на платката е късо съединение в електромотора или свързващите проводници, какво е състоянието на мотора в момента, работи ли? Така като гледам схемата, макар и начертана много грозно и в този вид е трудна за разбиране, единствената причина да се стопят така писти може да бъде извън платката или евентуално кондензатора C1.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен rovalentino

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 27
  • Населено място: Pleven
Re: някои има ли схемата на този вентилатор
« Отговор #5 -: 18 Юни, 2013, 19:38:41 »
мотора си е здрав и е вързан директно в 220В но платката нещо я няма...схема не видях единствено някакъв линк към сайт...аз ли нещо не довиждам??

Неактивен yaesu47

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 76
  • Населено място: Варна
Re: някои има ли схемата на този вентилатор
« Отговор #6 -: 18 Юни, 2013, 20:12:34 »
Ами разгледай всичко-и малко ти се потруди  ???

Неактивен rovalentino

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 27
  • Населено място: Pleven
Re: някои има ли схемата на този вентилатор
« Отговор #7 -: 18 Юни, 2013, 20:29:41 »
yaesu47 не мога да ти разбера руските сайтове отварям ти линка най-отдолу има друг линк отварям го и ми отваря някакъв сайт Espec.ws и там нищо разни писаници къде е схемата не можах да разбера

Неактивен yaesu47

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 76
  • Населено място: Варна
Re: някои има ли схемата на този вентилатор
« Отговор #8 -: 18 Юни, 2013, 20:34:33 »
http://www.pro-radio.ru/repair/11091/

ДОБАВЛЕНО 27/06/2012 18:30

вот схема на винтилятор вэ-6р             влез в сайта и се оправи

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: някои има ли схемата на този вентилатор
« Отговор #9 -: 18 Юни, 2013, 22:10:07 »
Значи сменяш всички елементи на платката с изключение на резисторите ако са в норма след измерване. За триака може да сложиш BTA08-600B ако не се лъжа или произволен триак с напрежение 600 волта и ток от 5 до 10 ампера. Транзисторите аналозите им са 2SA601 и 2SA611 внимавай да не размениш местата на PNP и NPN или изводите на самия транзистор. При отсъствие на конкретните аналози мисля че трябва да стане и с BC639 и BC640 макар че с тях не знам дали няма да се наложи да се пипне стойността на някой резистор. Диодите спокойно може да замениш с 1n4007, кондензаторите особено C1 е добре да бъде X1 иначе казано полипропиленов оразмерен за 250 волта променливо напрежение. И МНОГО важно провери за някакви къси съединения между кабелите на потенциометъра и кабелите на мотора към корпуса, защото с тия стопени писти нещата не са чисти - имало е късо някъде. Успех и много внимавай да не размениш изводите на елементи. Успех. В краен случай ако не стане направо туряй един димер за ламБа и си свиркай.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен rovalentino

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 27
  • Населено място: Pleven
Re: някои има ли схемата на този вентилатор
« Отговор #10 -: 18 Юни, 2013, 23:36:38 »
това с димера е добра идея .

Неактивен rovalentino

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 27
  • Населено място: Pleven
Re: някои има ли схемата на този вентилатор
« Отговор #11 -: 19 Юни, 2013, 10:55:15 »
абе сега забелязах че това не е моята схема,тази на yaesu47 е с повече елементи

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: някои има ли схемата на този вентилатор
« Отговор #12 -: 19 Юни, 2013, 22:52:17 »
Верно в твоята няма транзистори сигурно е с триак и диак, пробвай да я свалиш от платката и да я начертаеш на лист хартия може да помогнем. Непознатите елементи просто нарисувай с корпусите и ще ти кажем кое какво е евентуално, така ще може да подмениш дефектиралите елементи и да тръгне схемата.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен miroton

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 133
  • Населено място: Пазарджик
Re: някои има ли схемата на този вентилатор
« Отговор #13 -: 20 Юни, 2013, 11:28:00 »
Имам същия вентилатор и на мен ми изгоря симистора,сложих какъвто имах и тръгна.
Само внимавай с пистите че  са лепени и как ги нагрееш падат.

Неактивен rovalentino

  • Блуждаещ електрон
  • *
  • Публикации: 27
  • Населено място: Pleven
Re: някои има ли схемата на този вентилатор
« Отговор #14 -: 20 Юни, 2013, 19:32:27 »
да но освен симистора мисля че имам и диод за сменяне меря го нищо не ми показва останалите  като ги меря ми показва но на този не...не знам ако го сменя с 1N4007 и симистора като сменя дали ще тръгне...а кондензаторите да ги сменям ли мисля че и те са заминали....miroton какъв симистор си сложил ти?
« Последна редакция: 20 Юни, 2013, 19:52:57 от rovalentino »

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |