| Начален сайт Сандъците  | "Библиотека Сандъците" | МОЖЕ ДА ПОДКРЕПИТЕ ФОРУМА С ДАРЕНИЕ >ТУК<

Автор Тема: Разяснение относно цифровизацията.  (Прочетена 13853 пъти)

0 Потреб. и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен eset2

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 349
  • Населено място: Стара Загора
Реших да си купувам оборудване за цифровизацията,но имам един въпрос,гледах разяснения по него,но ме объркаха още повече.
С една антена мога ли да захраня два декодера? Бях чел,че трябвало две отделни антени,защото,ако сложа сплитер преди декодерите,се получавали смущения.

Неактивен васил

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 217
  • Населено място: софия
Re: Разяснение относно цифровизацията.
« Отговор #1 -: 02 Юни, 2013, 19:01:36 »
Споко ако е хубав сплитера става и си ползвай старата антена не ги копувай новите не са нужни а и да кажа само гледай да изключиж захранването от декодера че той подава ток май 5 волта бяха.  :D   :master2:

Неактивен eset2

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 349
  • Населено място: Стара Загора
Re: Разяснение относно цифровизацията.
« Отговор #2 -: 02 Юни, 2013, 19:19:18 »
Благодаря за отговора. Има ли ефект от това?

http://www.stbbg.com//?page_id=21&record_id=10113

Неактивен васил

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 217
  • Населено място: софия
Re: Разяснение относно цифровизацията.
« Отговор #3 -: 02 Юни, 2013, 19:34:37 »
Ни ти тряа мушкаж старата антена и си 6 . Поне ние сме така тва ми се вижда не нужно

Неактивен rainbow704

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 90
  • Населено място: близо до Пловдив
Re: Разяснение относно цифровизацията.
« Отговор #4 -: 02 Юни, 2013, 20:16:41 »
Аз гледам цифрова от около 2 месеца, взел съм само декодер и използвам старата антена,която е от китайските с усилвателя (беше 12 лв. на времето), сигнала ми е разделен от сплитер на два приемника. Единия си е още на аналоговата, другия е на цифрова, качеството е перфектно, нито съм въртял антената нито нищо само я включих и това е. И да подчертая сигнала от антената не е много добър, защото на аналоговата картината не е много чиста, обаче на цифровата е супер.
Ако нещо е зелено и мърда — то е биология,
Ако вони — е химия,
Ако не работи — е физика.

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Разяснение относно цифровизацията.
« Отговор #5 -: 03 Юни, 2013, 12:17:40 »
Няма проблем да разделиш сигнала от антената на 10 декодера ако искаш, просто при повече от 2-3 и декодера и значителни дължини на кабелите ще трябва разпределителен усилвател близо до антената. Естествено трябва да се внимава с усилвателите, защото аз имам един китайски който за долните канали на ДМВ е супер, но честотната му лента е ограничена отгоре и цифровата на 64 канал например се хваща по-зле с него от колкото без него.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
Re: Разяснение относно цифровизацията.
« Отговор #6 -: 03 Юни, 2013, 16:48:11 »
Добре, де. Да питам и аз отбора на знаещите! Цифровата телевизия ще заеме честотната лента на аналоговата досегашна - така ли? Другото което ме интересува - е, това с тия допълнителни декодери ок! Ама, не може ли просто да се сложи тунер който да замени досегашния аналогов и проблема да се реши, предполагам "ония от развитите държави" вече са се сблъсквали с тоя казус и не вярвам да няма такива направени вече, в смисъл, устройство за вграждане.
 После, това дето живо ме интересува - ами щом може да се местят програмите, не може ли да се поизместят и рекламите, та да бъдат когато не гледам телевизия например. Живо ме дразни на най-интересното място на филма (мача) да ми рекламират дамски превръзки например....      :crazy:
Омраз!

Неактивен eset2

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 349
  • Населено място: Стара Загора
Re: Разяснение относно цифровизацията.
« Отговор #7 -: 03 Юни, 2013, 17:45:34 »
Добре, де. Да питам и аз отбора на знаещите! Цифровата телевизия ще заеме честотната лента на аналоговата досегашна - така ли? Другото което ме интересува - е, това с тия допълнителни декодери ок! Ама, не може ли просто да се сложи тунер който да замени досегашния аналогов и проблема да се реши, предполагам "ония от развитите държави" вече са се сблъсквали с тоя казус и не вярвам да няма такива направени вече, в смисъл, устройство за вграждане.
 После, това дето живо ме интересува - ами щом може да се местят програмите, не може ли да се поизместят и рекламите, та да бъдат когато не гледам телевизия например. Живо ме дразни на най-интересното място на филма (мача) да ми рекламират дамски превръзки например....      :crazy:
Според мен и да може,не си заслужава при положение,че има декодери по 35-40 лева. На въпроса за рекламите и на мен ми е любопитно,но според мен е невъзможно. На "Blizoo'' имаше една функция за отложен старт или нещо подобно. Примерно имаш работа и искаш да гледаш нещо,което ще се излъчва докато си вършиш работата. Мисля,че го записваше,но всичко това трябва да се направи преди да започнеш с работата си :D
« Последна редакция: 03 Юни, 2013, 17:52:53 от eset2 »

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
Re: Разяснение относно цифровизацията.
« Отговор #8 -: 03 Юни, 2013, 18:24:35 »
Цитат
Според мен и да може,не си заслужава при положение,че има декодери по 35-40 лева
Заслужава си, и още как! При условие, че имам две джобни телевизорчета, предпочитам да им "дигитализирам" тунерите вместо да мъкна още едно устройство, че и захранване да му търся.
Омраз!

Неактивен lz2xl

  • Глобален модератор
  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3541
  • Населено място: Варна
Re: Разяснение относно цифровизацията.
« Отговор #9 -: 03 Юни, 2013, 19:10:49 »
Добре, де. Да питам и аз отбора на знаещите! Цифровата телевизия ще заеме честотната лента на аналоговата досегашна - така ли? Другото което ме интересува - е, това с тия допълнителни декодери ок! Ама, не може ли просто да се сложи тунер който да замени досегашния аналогов и проблема да се реши, предполагам "ония от развитите държави" вече са се сблъсквали с тоя казус и не вярвам да няма такива направени вече, в смисъл, устройство за вграждане.
 После, това дето живо ме интересува - ами щом може да се местят програмите, не може ли да се поизместят и рекламите, та да бъдат когато не гледам телевизия например. Живо ме дразни на най-интересното място на филма (мача) да ми рекламират дамски превръзки например....      :crazy:

Ми да ти отговорим,
1.Цифровата телевизия заема същия радиочестотен диапазон,разликата е че в един радиоканал може да се "вмъкнат" много цифровиканали.Вместо както с аналоговата един канал..............нататък :)............
2.Не може ли вместо допълнителен декодер цифров тунер ,ми не става :) принципа на работа е коренно различен.Един вид намираш копче и по него си шиеш балтон :)
3.Ония от развитите държави мятат стария телевизор в гюма и си купуват нов :) да им имам проблемите :D
4.Това с рекламите има резон,има и чалъм...........поне с аналоговата има.Принципа е в това че рекламите са с повишена яркост и интензитет и може да се направи на реклами да гледаш чер екран.................дадох жокер който знае руски във руските форуми има умувано на тая тема.И на тях са им втръснали :)

Неактивен Fender_str

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 59
  • Населено място: Варна
Re: Разяснение относно цифровизацията.
« Отговор #10 -: 03 Юни, 2013, 19:39:22 »
И не забравяйте, вече се излъчва с вертикална поляризация, не както до сега, а и в момента аналоговата!

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
Re: Разяснение относно цифровизацията.
« Отговор #11 -: 03 Юни, 2013, 21:40:32 »
Цитат
2.Не може ли вместо допълнителен декодер цифров тунер ,ми не става  принципа на работа е коренно различен.Един вид намираш копче и по него си шиеш балтон
За принципа на работа - ясно. Предположих, че (поне досега) се продаваха тв със двата модела тунери, цифрови и аналогови, все пак говоря за LCD телевизор, не за CRT. Доколкото знам отпреди няколко години беше пусната пробно цифрова ТВ, но на MPG2 кодиране и не беше читава, засега в къщи си върви кабеларката, но никога не съм се опитвал да местя канали или да пробвам да размествам програмите.
Реално погледнато, май нищо ново от предишната аналогова ТВ не видях, дали заради абонамента (базов), дали заради това, че нищо смислено не дават по нашите канали. (с някои дребни изключения)  :-[
Омраз!

Неактивен Fender_str

  • Насочен електрон
  • **
  • Публикации: 59
  • Населено място: Варна
Re: Разяснение относно цифровизацията.
« Отговор #12 -: 03 Юни, 2013, 22:00:02 »
Чакай сега, кабеларките нямат нищо общо с цифровизацията на ефира.  Като човек работещ в такава искам да ти кажа, че там нищо няма да се промени. Иначе цифровата ефирна никога не е била пускана на MPEG-2 в България, а кабелните телевизии си използват MPEG-2 основно.

Неактивен regreed

  • Квантов електрон
  • ***
  • Публикации: 453
  • Населено място: Анкх-морпорк.
  • Пустиняк и дърт темерутин
Re: Разяснение относно цифровизацията.
« Отговор #13 -: 04 Юни, 2013, 16:30:13 »
Под кабеларка, имам в предвид това чудо на Виваком, което разпределя кабелната, интернета и телефона, каквото и да е пак си е кабеларка (макар и UTP ). Пък доколкото помня в недалечното минало ползвах едно джобно телевизорче, ето такова:

Нa което в книжката пише че ползва MPEG2 кодиране. Телевизорчето още го имам но му се скапа батерията и не мога да намеря друга. Не го ползвам вече. Имам и друго с аналогов тунер за което исках да намеря начин за удължаване на живота му.
 За излъчването на цифровия сигнал тогава в София съм питал "специалисти", които ми казаха тогава, че експерименталният канал който е пуснат едновременно със аналоговата ТВ е именно MPEG2....  :unknown:
Омраз!

Неактивен origo

  • Адронен колайдер
  • *****
  • Публикации: 3509
  • Населено място: София
Re: Разяснение относно цифровизацията.
« Отговор #14 -: 04 Юни, 2013, 20:37:29 »
В София на 64ти канал се излъчваше пробно цифрова телевизия от 2004 до 2010 ако не се лъжа и стандарта беше MPEG-2. Имах даже цифров приемник на Стронг за MPEG-2 с който гледах известно време. Сега приемника е за боклука защото може да приема само звука на съвременната цифрова телевизия която е на MPEG-4. За джобните телевизорчета - за съжаление вече стават само за музеен експонат. Трябва да си купиш нов за DVB-T, MPEG-4.
Няма нищо по хубаво от старите телевизори, особено за хората които обичат да прекарват свободното си време зад телевизора а не на канапето пред него :) ... и когато вече за нищо не стават пак може да им се намери приложение :D ....

 

ПОЛЕЗНИ ВРЪЗКИ

Начален сайт "САНДЪЦИТЕ" Библиотека "Сандъците"
ОТГОВОРНОСТИ: Всички мнения във ФОРУМА са лични мнения на техните автори и не отразяват официалното становище на собствениците му.
   Copyright: Освен ако не е посочено друго, съдържанието на този сайт е лицензирано под:
  Creative Commons Attribution License.
  Текстът на договора за ползване на български
Copyright © 2011 - Сандъците - сайт и форум за стара електроника - За контакти  

Партньори:  | Форум за конспирации, уфология и мистика | Кактус БГ |